بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در فردو حضور دارند

مدیر آژانس انرژی اتمی , گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران,کاهش تعهدات برجامی ایران,بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی

یکی از سخنگویان آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه اعلام کرد که بازرسان این نهاد در ایران حضور داشته و در مورد فعالیت های مربوطه گزارش خواهند داد.

ایرنا: خبرگزاری رویترز امروز به نقل از بیانیه سخنگوی مربوطه گزارش داد: ما از گزارش های رسانه ای امروز مرتبط با فردو آگاه هستیم. بازرسان آژانس در ایران و در محل حضور داشته و فعالیت های مربوطه را به مقر آژانس در وین گزارش خواهند داد.


امروز و در راستای اجرای دستور رئیس جمهوری و شورایعالی امنیت ملی ساعتی پیش مخزن (سیلندر) ۲۸۰۰ کیلویی که حاوی حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم  گاز هگزا فلوراید اورانیوم (uf۶) است تحت نظارت بازرسان آژانس بین اللملی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید دکتر علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فوردو قرار گرفت.


حسن روحانی رئیس جمهوری دیروز ۱۴ آبان در آیین افتتاح کارخانه نوآوری آزادی گفت: از فردا با نظارت ‌آژانس گام چهارم و جدید را برمی‌داریم. ما طبق برجام یکهزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم. در برجام قرار ما این بود که اینها در فردو بچرخند اما گاز به ‌آنها تزریق نشود. امروز به سازمان انرژی اتمی دستور خواهم داد که از فردا گازدهی را در فردو آغاز کند.
کد N2277364