آفتاب

سایبان برقی و سایبان پارکینگ در بهبود مصرف انرژی چه تأثیری دارد؟

سایبان برقی و سایبان پارکینگ در بهبود مصرف انرژی چه تأثیری دارد؟

اگر به زندگی گذشتگانمان نگاهی بیندازیم می‌بینیم که درگذشته ساخت هر خانه متناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه بوده است.

اگر به زندگی گذشتگانمان نگاهی بیندازیم می‌بینیم که درگذشته ساخت هر خانه متناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه بوده است. مثلاً کوچه‌های باریک با دیوارهای بلندی که در شهر یزد وجود دارد و بازارهایی که به خاطر خنکی بیشتر در طول روز با سایبان برقی پوشیده شده‌اند. با پیشرفت انسان‌ها طرح‌های جدیدی هم برای ساختمان سازی به وجود آمد و هم چنین سایبان‌های جدیدتری مثل سایبان برقی برای رفاه انسان مدرنیته ساخته شد.


طراحی ساختمان با هدف صرفه جویی انرژی :

یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک ساختمان بعد از استحکام و زیبایی، بهینه بودن مصرف انرژی در سرما و گرما است. یعنی یک ساختمان خوب باید طوری طراحی شود که هنگام سرما و گرما کمترین میزان استفاده از انرژی را داشته باشد.

برای ساخت چنین ساختمانی باید شدت تابش نور خورشید در فصل‌های مختلف و میزان سایه بررسی شود. استفاده از انواع سایبان برقی یکی از بهترین راهکارها برای کاهش مصرف انرژی می‌باشد. با استفاده از نصب سایبان برقی می‌توان مقدار گرمای جذب شده از طریق خورشید را کاهش داد.


زاویه خورشید موثر در نوع سایبان:

زاویه خورشید در مناطق مختلف متفاوت است و در ساعات مختلف روز هم تغییر می‌کند. پنجره ها یکی از اجزای ساختمان هستند که بیشترین میزان گرما و نور را نگه می‌دارند. سایبان برقی پنجره باعث می‌شود تا گرما به داخل ساختمان نفوذ نکند و به همین دلیل هوای داخل ساختمان خنک باقی بماند بنابراین استفاده از سایبان برقی می‌تواند نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی داشته باشد.

با تشکیل سایه روی پنجره یا دیوارهایی که شیشه ای هستند، فضای داخل ساختمان خنک باقی می‌ماند و باعث می‌شود تا کمتر از سیستم های سرمایشی استفاده شود. جالب است بدانید در صورت استفاده از سایبان برقی در نمای بیرون از ساختمان تا 90% از ورود گرما جلوگیری می‌شود ولی استفاده از پرده برقی فقط 25% از میزان گرما می‌کاهد.

انواع سایبان برقی:

میزان کنترل تابش آفتاب، ورود نور و کاهش گرما بستگی به نوع سایبان برقی انتخابی و پارچه‌ی استفاده شده در آن دارد که با تغییر آن ها میزان کنترل هم تغییر می‌کند.

سایبان برقی که متحرک است و امکان جمع شدن دارد به مالک اجازه می‌دهد که هر زمان دلش خواست آن را باز کند و مانع ورود نور به داخل شود، هرزمانی هم که نخواست سایبان برقی را جمع کند اما سایبان های ثابت این قابلیت را ندارند و باید همیشه به صورت ثابت باقی بمانند.
انواع سایبان برقی و مشخصات آن ها:


۱-  سایبان مایل : سایبان های مایل با داشتن شیب، مانع ورود نور به فضایی که زیرشان است می‌شوند و فضا را خنک نگه می‌دارند. این سایبان ها قابل استفاده در فضاهای مختلفی مثل پارکینگ، استخر، تراس، مغازه و ... را دارند و بسیار کاربردی هستند.

۲ - سایبان عمودی : سایبان های عمودی معمولاً داخل ساختمان پشت شیشه نصب می‌شوند و مثل پرده برقی هستند. این سایبان ها مانع ورود گرما به داخل می‌شوند و برای کاهش مصرف انرژی مفید هستند.

۳-  سایبان ثابت : برای نصب سایبان های ثابت ابتدا باید وضعیت نور در ساعات مختلف روز بررسی شود و سپس با توجه به آن سایبان نصب شود. این نوع از سایبان ها قابلیت جمع و باز شدن ندارند و همیشه ثابت هستند.

۴-  سایبان برقی : همه ی سایبان های مختلف را می‌توان برقی کرد و حتی با گذاشتن یک سنسور حسی روی آن ها کاری کرد که به صورت اتوماتیک با توجه به شرایط جمع و باز شوند.

۵-  سایبان افقی : این نوع از سایبان ها مثل سقف هستند و می‌توان آن ها را برقی کرد تا هر زمانی که نیاز به سایبان نبود سقف جمع شود و هر وقت که نیاز بود باز شود.

سایبان پارکینگ چیست؟

یکی از دلایلی که سایبان پارکینگ بین مردم محبوبیت یافته، این است که می‌توان آن را به‌راحتی در حیاط و فضای باز نصب کرد و دقیقا مثل یک پارکینگ از آن استفاده کرد.


ویژگی‌های سایبان  پارکینگ

• سایبان پارکینگ در مقابل باران و برف و حوادث طبیعی، مقاوم است و از آسیب رسیدن به خودرو شما جلوگیری می‌کند.

• شما می‌توانید با نصب آن از خودروی خود محافظت کنید و با خیال راحت ماشین خود را در حیاط یا فضای باز بگذارید و درصورتی‌که به آن احتیاجی نداشتید، امکان این رادارید که به‌راحتی سایبان را جمع کنید.

نصب سایبان پارکینگ

نحوه نصب سایبان پارکینگ بسیار مهم است و می‌تواند به‌اندازه‌ی سیستم برقی آن حائز اهمیت باشد. همچنین نصب آن باعث می‌شود کیفیت کار بیشتر شود.

کیفیت سایبان پارکینگ

کیفیت سایبان پارکینگ ازلحاظ ظاهر و نحوه‌ی کارکرد بستگی به شرکت تولیدکننده‌ی آن دارد زیرا هرچقدر آن شرکت تواناتر باشد کیفیت کار به همان اندازه بیشتر است.

باید توجه داشته باشید که شرکت تولیدکننده، دارای تیم متخصص و کار بلد درزمینهٔ ی برق و سایبان برقی داشته باشد.


برای انتخاب و نصب سایبان پارکینگ به موارد زیر توجه کنید:


انتخاب جنس سایبان متناسب با محل نصب

اول‌ازهمه بایستی برای انتخاب جنس سایبان پارکینگ به شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که می‌خواهید در آن سایبان برقی نصب کنید، توجه داشته باشید. همین‌طور درباره‌ی انتخاب موتور و متریال نیز باید به این نکته توجه کرد.

شرایط آب و هوایی در انتخاب جنس سایبان و طرح روی آن و همین‌طور انتخاب متریال و موتور نیز تأثیرگذار است، پس حتماً به آن توجه داشته باشید.

چنانچه وضعیت آب‌وهوای منطقه‌ای که قرار است در آنجا سایبان پارکینگ نصب شود، گرم و آفتابی است بایستی جنس سایبان طوری باشد که در برابر نور مستقیم آفتاب مقاوم باشد.

درصورتی‌که آب و هوایی محلی که قرار است سایبان برقی در آن به‌عنوان سایبان پارکینگ نصب شود دارای رطوبت است مانند قسمت‌های شمالی کشور، بایستی جنس آن طوری باشد که در برابر رطوبت و باران مقاوم باشد. همین‌طور موتور آن‌هم باید در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی و... مقاوم باشد.


به‌کارگیری از یراق‌آلات مناسب در نصب سایبان پارکینگ

قدرت و کیفیت برق آلات موجب طولانی‌تر شدن عمر سایبان برقی می‌شوند. بنابراین بایستی برق آلات مناسبی برای سایبان برقی با توجه به میزان بازبسته کردن آن در روز، تهیه کرد.

توصیه می‌شود که اگر محل نصب سایبان پارکینگ در شمال کشور است و قرار است به تعداد بار بیشتری باز و بسته شود، حتماً از برق باکیفیت استفاده کنید تا طول عمر آن بیشتر شود و همین‌طور کیفیت کار بالا رود.

در همه‌ی موارد به یاد داشته باشید که کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

قیمت سایبان پارکینگ

همه‌ی افرادی که می‌خواهند سایبان پارکینگ تهیه کنند اولین چیزی که برایشان مهم است، قیمت آن‌هاست. قیمت آن‌ها با توجه به اجزای به‌کاررفته باهم فرق دارد.

قیمت سایبان خودروبر چه اساس تعیین می‌شود؟

• قیمت آن‌ها بر اساس یه کسری از اجزای آن تعیین می‌شود؛ این اجزا عبارت‌اند از:

• جنس سایبان

• جنس اجزا و متریال استفاده‌شده.

• هزینه‌ای که صرف خرید قطعات و موتور و... موردنیاز شده.

• مساحت و اندازه سایبان

• و آخرین مورد بر طبق کاربرد آن برای سایبان مغازه، پارکینگ، بالکن و ...

چرا سایبان برقی برای خودرو سفارش دهیم؟

زیرا با قرار دادن ماشین در فضای بیرونی یا حیاط خطراتی آن را تحدید می‌کند. خطراتی مثل:

بارش برف و باران که علاوه بر کثیف کردن آن ممکن است ضربه‌ای به آن وارد کند.

برخورد اشیاء خارجی با خودرو که موجب ضربه واردکردن به آن می‌شود.
کد N2267562

وبگردی

اخبار مرتبط