آفتاب

صعود اوکراین در شب خاطره انگیز رونالدو/ فرانسه مقابل ترکیه متوقف شد

صعود اوکراین در شب خاطره انگیز رونالدو/ فرانسه مقابل ترکیه متوقف شد

ایلنا: در ادامه رقابت های یورو 2020 امشب از 22:15 به وقت تهران 7 دیدار برگزار شد.به گزارش ایلناد، ر مهمترین این بازی‌ها از گروه H تیم ملی فرانسه قهرمان جهان به مصاف تیم ملی ترکیه رفت. این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

2 دیدار دیگر در گروه H برگزار شد که ایسلند موفق شد آندورا را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و امیدوار به صعود بماند. آلبانی نیز در این گروه با نتیجه 4 بر صفر مولداوی را شکست داد. بدین ترتیب در این گروه فرانسه با 19 امتیاز در صدر و ترکیه با 19 امتیاز در رده دوم ایستاد. ایسلند با 15 امتیاز سوم و آلبانی با 12 امتیاز چهارم شد. بدین ترتیب تکلیف صعود کنندگان این گروه به یورو 2020 به هفته های پایانی موکول شد.

از گروه A مسابقات نیز 2 دیدار برگزار شد. انگلیس به مصاف بلغارستان رفت و با نتیجه قاطع 6 بر صفر پیروز شد و یک گام دیگر به صعود نزدیک شد. در دیگر بازی از این گروه کوزوو مقابل مونته نگرو قرار گرفت و با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید. بدین ترتیب در گروه A انگلیس با 15 امتیاز صدرنشین ماند و جمهوری چک و کوزوو با 12 امتیاز به ترتیب در رده دوم و سوم ایستادند.

از گروه B این مسابقات در حساس ترین دیدار اوکراین مقابل پرتغال ایستاد و موفق شد مدافع عنوان قهرمانی را با نتیجه 2 بر  یک شکست دهد و 19 امتیازی شده و صعودش را به یورو 2020 قطعی کند. در دیگر بازی از این گروه تیم ملی صربستان مقابل لیتوانی صف آرایی کرد و با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید. بدین ترتیب در این گروه اوکراین با 19 امتیاز صدرنشین گروه شد و صعود قطعی شد. پرتغال با 11 امتیاز و صربستان با 10 امتیاز در رده دوم و سوم گروه قرار گرفتند.
کد N2264914

وبگردی