آفتاب

دعوت از «هندی و هرمز» به ایرلند شمالی

دعوت از «هندی و هرمز» به ایرلند شمالی

فیلم «هندی و هرمز» در ادامه حضور بین‌المللی خود در سی‌امین جشنواره «CineMagic» در بلفاست ایرلند شمالی به روی پرده می‌رود.به گزارش ایسنا، جشنواره بین‌المللی «Cinemagic» که از تاریخ اول اکتبر تا سوم نوامبر (۹ مهر تا ۱۲ آبان) برگزار می‌شود، روز ۱۹ اکتبر میزبان نمایش «هندی و هرمز» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عباس امینی و  نویسندگی حسین فرخزاد خواهد بود.

«هندی و هرمز» پیش از این در ۴۰ جشنواره بین المللی فیلم حضور پیدا کرده است که از جمله آن می توان به جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، ونکوور، داکا، ادینبورگ انگلستان و ال کینو اشاره کرد. این فیلم همچنین توانسته جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ، بهترین فیلم و فیلم نامه جشنواره زاکورا، بهترین فیلم نامه جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا در ملبورن و جایزه نتپک جشنواره فجر بین‌الملل را به  خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» که محصول مشترک ایران و جمهوری چک است، با بازیگران بومی ساخته شده و روایتگر داستان هندی و هرمز، دو نوجوانی است که طبق سنت مردم جزیره با هم ازدواج می‌کنند. آنها درکی از یکدیگر ندارند اما دنیای ناشناخته و جذاب ارتباط با همدیگر، آنها را به همبازی‌هایی صمیمی تبدیل می‌کند؛ اما این بازی که نامش زندگی است هر لحظه برای آنها خطرناک‌تر می‌شود.

حامد علیپور، زهره اسلامی و محمد بانوج  بازیگران «هندی و هرمز» هستند و از سایر عوامل فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری: اشکان اشکانی، طراح‌صحنه و لباس و دستیار کارگردان: آزاده موسوی، صدا بردار: رضا تهرانی و حسین پوررحیمی، تدوین : شهروز توکل و احسان واثقی، آهنگساز : مهران قائدی پور، صدا گذار : مهرشاد ملکوتی، مدیر تولید : حسین فرخزاد، سرمایه گذاران : مهروا اروین، اندره شافر و پوریا حیدری اشاره کرد.

پخش بین‌المللی «هندی و هرمز» را نسرین میرشب برعهده دارد.
کد N2264662

وبگردی