تیم فوتبال پنج نفره ایران سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کرد

تیم فوتبال پنج نفره ایران,سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو

تیم فوتبال پنج نفره با شکست تایلند در مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را به دست آورد.به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون نابینایان و کم بینایان، تیم فوتبال پنج نفره ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا مقابل تایلند به پیروزی رسید. این مسابقه 3 بر 2 با پیروزی ایران به پایان رسید. گل‌های تیم ایران در این بازی را حسین رجب‌پور (1 گل) و صادق رحیمی (2 گل) به ثمر رساندند. تیم کشورمان با صعود به فینال موفق به کسب سهمیه حضور در پارالمپیک 2020 توکیو نیز شد.

رقابت‌های فوتبال پنج نفره در پارالمپیک 2020 با حضور 8 تیم برگزار خواهد شد که تاکنون حضور تیم‌های برزیل (قهرمانی 2018 جهان) ، آرژانتین از قاره آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از قاره اروپا، ایران از قاره آسیا و ژاپن به عنوان میزبان قطعی شده است. همچنین یک سهمیه دیگر از قاره آسیا و یک سهمیه هم از قاره آفریقا در پارالمپیک توکیو حضور خواهند داشت.

تیم فوتبال پنج نفره ایران در پارالمپیک 2016 ریو با شکست مقابل میزبان به مقام نایب قهرمانی رسیده بود. در پیش‌بینی‌های انجام شده برای عملکرد این تیم در پارالمپیک 2020 توکیو، مدال برنز در نظر گرفته شده، البته این مدال می‌تواند با بهبود عملکرد تیم ملی در ماه‌های پیش‌رو ارتقا پیدا کند.
کد N2258789