آفتاب

پلیس فرانسه تاکسی پرنده با سرعت غیرمجاز را متوقف کرد

پلیس فرانسه تاکسی پرنده با سرعت غیرمجاز را متوقف کرد

پلیس فرانسه یک تاکسی پرنده خودران را هنگام آزمایش در رودخانه ای در پاریس به دلیل سرعت غیر مجاز متوقف کرده است. شرکت سازنده قصد دارد سرویس این تاکسی را تا ۲۰۲۰ در برخی شهرها عرضه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، استارت آپ فرانسوی «سی بابل»(Seabubbles )اخیرا تاکسی پرنده خودران را آزمایش کرده است. این تاکسی برقی که بالای سطح آب پرواز می کند در رودخانه سن آزمایش شد اما پلیس مجبور شد به دلیل سرعت غیر مجاز آن را متوقف کند.

«آندرس برینگدال» یکی از موسسان این استارت آپ می گوید: تاکسی خودران ما با سرعت ۳۰ کیلومتر برساعت حرکت می کرد. البته متوسط سرعت حرکت در رودخانه ۱۲کیلومتر برساعت است. بنابراین پلیس تاکسی را متوقف و مدارک را بازرسی کرد تا همه چیز مطابق قانون باشد.

استارت آپ فرانسوی«سی بابل» قصد دارد این تاکسی پرنده خودران را در ۲۰۲۰ میلادی در شهرهای آمریکا، فرانسه و هلند عرضه کند. جالب آنکه تاکسی مذکور نیز «بابل»(Bubbble )نام دارد.

پس از عرضه این تاکسی خودران، افراد می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن آن را سفارش دهند. در مرحله بعد مسافران در اسکله سوار تاکسی خودران می شوند. این اسکله مخصوص مجهز به پنل های خورشید، ژنراتورهای زیرآبی و توربین های بادی است تا انرژی مورد نیاز برای شارژ باتری تاکسی ها را فراهم کنند.

به گفته این استارت آپ، تاکسی های خودران هیچ گونه موج، سروصدا یا گازهای گلخانه ای منتشر نمی کنند. به همین دلیل جایگزینی مناسب برای وسایل نقلیه ای هستند که با سوخت فسیلی حرکت می کنند.

علاوه بر آن، با راه اندازی سرویس این تاکسی های خودران از ترافیک خیابان ها و رودخانه های شهری کاسته می شود.
کد N2249936

وبگردی