آفتاب

برتری پرگل و مقتدرانه تیم ملی نوجوانان مقابل مالدیو

برتری پرگل و مقتدرانه تیم ملی نوجوانان مقابل مالدیو

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در نخستین بازی خود به پیروزی پرگل مقابل مالدیو رسید.

به گزارش  ایلنا  و  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دومین بازی درنخستین روز از مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر‌ 16  سال آسیا بین تیم‌های ایران و مالدیو  از ساعت  19:45 در ورزشگاه شهید حاج بابایی شهر همدان برگزار شد و با نتیجه 13 بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

نیمه اول

دقیقه او‌ل از نیمه نخست این دیدار  با یک موقعیت خوب گلزنی برای همراه بود که به دلیل بی‌دقتی در ضربه نهایت تبدیل به گل نشد. بازیکنان در دقیقه دوم بازی موقعیت دیگری روی دروازه مالدیو ایجاد کردند اما بازهم با خوش‌شانسی تیم مالدیو تبدیل به گل اول ایران نشد.

امیر ابراهیم زاده روی سانتر خوب مهدی محمدی در دقیقه6 گل اول را به ثمر رساند. دو دقیقه بعد شاگردان عبدی موقعیت گلزنی دیگری را از دست دادند.

در دهمین دقیقه از این دیدار یادگار رستمی با یک حرکتی تکنیکی چند بازیکن را از پیش رو برداشت و با خطای مدافع مالدیو رو به رو شد و از روی نقطه پنالتی گل دوم ایران به ثمر رسید.

در ادامه نیز حملات متعددی از سوی بازیکنان نوجوان کشورمان در زمین و روی دروازه مالدیو خلق شد که تبدیل به گل نشد. تا اینکه در دقیقه 25 روی سانتر ارسالی از نقطه کرنر ایمان  دانش سومین گل ایران را وارد دروازه حریف کرد.

ضمن اینکه امیر ابراهیم زاده در دقیقه 27 با یک فرار زیباگل چهارم را زد.

در ادامه نیز فردین بحری با یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه مالدیو را برای پنجمین بار گشود.  ششمین گل نیز روی شوت دقیق و زمینی فردین بحری در دقیقه 40 به ثمر رسید.

ایمان دانش با یک ضربه سر زیبا هفتمین و آخرین گلایران در نیمه نخست را زد.

نیمه دوم

شاگردان عبدی در 2دقیقه نخست از نیمه دوم بازی توسط امیر ابراهیم زاده و یادگار رستمی تعداد گل‌های ایران را به عدد 9 رساندند.

حملات پرتعداد نوجوان‌های فوتبال ایران روی دروازه حریف ادامه پیدا کرد اما مالدیو در دقیقه 53 روی یک موقعیت‌سازی تیرک دروازه ایران را لرزاند.

محمد کوشکی دیگر بازیکنی بود که با یک فرار و شوت سرکش در دقیقه 57 گل دهم ایران را زد.

دو دقیقه بعد سانتر و ضربه سر خوب بازیکنان کشورمانتوسط مدافعان مالدیو‌ از روی خط دروازه دفع شد.

ضمن اینکه در دقیقه 62 ایمان دانش از زمین مسابقه خارج شد و سجاد گل‌محمدی جای وی را در زمین مسابقه گرفت. دیگر تعویض ایران ورود سجاد خادمی به زمین در دقیقه64 به جای یادگار رستمی بود.

محمد کوشکی گل یازدهم را به ثمر رساند.

با شوت بازیکنان کشورمان و برخورد توپ به دست بازیکن مالدیو در محوطه جریمه، محمد کوشکی در دقیقه 73پشت ضربه پنالتی قرار گرفت اما نتوانست آن را به گلتبدیل کند.

امیر ابراهیم زاده در دقیقه 77 و 80 دیگر گل‌های ایران راوارد دروازه مالدیو کرد و در دقیقه 83 گل دیگر وی از سوی کمک‌داور آفساید اعلام شد.

به فاصله پنج دقیقه به پایان این دیدار بازیکن تیم مالدیو با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

گفتنی است، این دیدار در حضور 1200 تماشاگر برگزار شد.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در دومین دیدار از ساعت19:45 روز جمعه به مصاف فلسطین می‌روند.
کد N2247963

وبگردی