آفتاب

واکنش نتانیاهو به برکناری بولتون

واکنش نتانیاهو به برکناری بولتون

ایلنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به برکناری مشاور امنیت ملی آمریکا، ابراز عقیده کرد که موضع آمریکا در قبال ایران به رغم این برکناری بسیار سختگیرانه است.به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل یک روز پس از برکناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، به این برکناری واکنش نشان داد.

نتانیاهو در گفت‌وگو با کانال 20 تلویزیون اسرائیل گفت: «کسی‌که سیاست آمریکا را رسما وضع کرد مطمئنا پمپئو( وزیر خارجه) و ترامپ( رئیس‌جمهوری) بود. من نمی‌خواهم به موضوع تغییر مسئولان دولت آمریکا وارد شوم.»

نتانیاهو خاطرنشان کرد، ایالات متحده بعد از توییت ترامپ درباره استعفای بولتون، از تحریم‌های جدیدی علیه سپاه پاسداران خبر داد.

نخست‌وزیر اسرائیل که برکناری بولتون پیش از انتخابات کنست ضربه محکمی به وی وارد کرده است، افزود: «بنابراین، من اطمینان دارم و شک ندارم که اوضاع هرگونه که باشد، با مذاکره یا بدون مذاکره، ترامپ و نگرش دولت وی به ایران بسیار سختگیرانه خواهد بود.»

بولتون در کنار نتانیاهو، «محمد بن‌سلمان»، ولی‌عهد سعودی و «محمد بن زاید»، ولی‌عهد ابوظبی معروف به اعضای «تیم ب» بودند که بنا به گفته «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران، درصدد سوق دادن آمریکا به جنگ با ایران بوده‌اند.
کد N2243622

وبگردی