آفتاب

دنیا از رفتن «بولتون» استقبال کرد

دنیا از رفتن «بولتون» استقبال کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: دنیا هم از رفتن بولتون استقبال کرده و قیمت نفت نیز کاهش پیدا کرده استبه گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمود واعظی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اخراج مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار کرد: این مساله نشانگر آن است که دولت تندرو آمریکا هم به این نتیجه رسیده که دوران جنگ‌طلبی به سر آمده و اگر قرار است با دنیا تعامل کند، راهش منطق است.

وی ادامه داد: جان بولتون از گذشته فردی بسیار تند و جنگ‌طلب بوده و از زمان حضورش در این منصب به هیچ کدام از اهدافش نرسیده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تصریح کرد: درباره آنچه بولتون درباره ایران انجام داد به عقیده من دشمنی‌اش با ایران قابل مقایسه با هیچ کشوری نبود چون در دوران بی مسئولیتی‌اش حقوق‌بگیر سازمان منافقان بود که در نهایت شکست خورد و تمام آنچه آرزو می‌کرد که دولت ایران نباشد، شکست خورد و حکومت و مردم ایران به قوت خود باقی است و او رفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دنیا هم از رفتن او استقبال کرده و قیمت نفت نیز کاهش پیدا کرده است و این نشانگر آن است که یک تندرو و جنگ‌طلب دیگر حضور ندارد.

وی افزود: بحث رفتن او فقط مربوط به ایران نبوده بلکه اکثر پیشنهادات او مرود قبول قرار نمی‌گرفته پس بحث به طور کلی به سیاست آمریکا برمی‌گردد. دولت ترامپ وارد انتخابات شده و نیازمند اصلاح سیاست‌های غلط است تا پیام مثبتی به جامعه این کشور ارسال کند.
کد N2243189

وبگردی