آفتاب

فصل جدید عصر جدید زمستان روی آنتن می‌رود | طرفدار جدی برنامه ۹۰ هستم

فصل جدید عصر جدید زمستان روی آنتن می‌رود | طرفدار جدی برنامه ۹۰ هستم

تهیه‌کننده و کارگردان «عصر جدید» در نشست‌خبری این برنامه گفت: تلویزیون یک غول خجالتی است؛ گاهی می‌توان خیلی کارها را در آن انجام داد و گاهی هیچ‌کاری نمی‌توان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری مسابقه تلویزیونی «عصر جدید» عصر امروز با حضور عوامل این برنامه از جمله احسان علیخانی، امین حیایی، بشیر حسینی، آریا عظیمی‌‌نژاد و ایمان قیاسی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
ابتدای این نشست علیخانی گفت: عصر جدید یک برنامه استعدایابی عمومی‌ و تخصصی است اما ما سعی کردیم استعدادها را بشناسیم و روی آنها مانور بدهیم. در فینال عصر جدید از ابتدای حضور یک شرکت کننده تا مرحله فینال را پخش خواهیم کرد تا مخاطب بتواند تفاوت پیشرفت فینالیست را ببیند.
وی در ادامه بیان کرد: هر گروه مربی و‌ طراح داشت و‌ زیر نظر صاحبان رشته تمرین می‌کرد. همچنین کلاس‌های روانشناسی برای شرکت‌کنندگان دایر بود و صرف این نبود که شرکت‌کننده‌ای فیلم بفرستد و فردا مقابل دوربین بیاید. خیلی از شرکت‌کنندگان تا آن روز که به عصر جدید آمدند به تهران هرگز سفر نکرده بودند. خیلی سخت بود که یک شرکت‌کننده از منطقه صفر مرزی بیاید و مقابل دوربین و داوران قرار بگیرد. به نوعی نیاز به آموزش وجود داشت.
علیخانی افزود: یکی از شبهات درباره برنامه ما این بود که آیا شرکت‌کنندگان را فقط برای پر کردن برنامه مقابل دوربین آوردید یا آینده این افراد مهم است. خیلی به این موضوع فکر کردیم و کشف، دیده‌شدن و رسیدن شعار برنامه ما بود. بر همین اساس قرار شد حین مسابقه اعتبار تخصصی به نفر اول تا پنجم تعلق بگیرد و تا یک‌سال ۵ فینالیست را همراهی می‌کنیم و سعی داریم در فصل آینده دعوت به کار شوند و به شرکت‌کنندگان جدید کمک کنند.
این تهیه‌کننده اظهارداشت: همگی تلاش‌ می‌کنیم فینالیست‌های ما به جایی‌که حق‌شان است برسند. برای من ساختن عصر جدید سخت‌ترین کار در طول عمر کاری‌ام بود. میانگین ضبط ما زیر ۱۵ ساعت نبود. از جابه‌جایی شرکت‌کنندگان تا مشکلات فنی و لوکیشن همه با هم زمان و انرژی زیادی از تیم می‌گرفت. کار سختی بود اما باید خبر جدیدی بدهیم که اگر مشکلی پیش نیاید، زمستان ۹۸ فصل دوم عصر جدید روی آنتن می‌رود.
وی درباره زمان پخش این برنامه که دوشنبه و شب پخش برنامه ۹۰ است، تاکید کرد: من طرفدار پر و پاقرص برنامه ۹۰ هستم و به هیچ عنوان زمانی که لیگ‌برتر در جریان بود، دوشنبه‌‌ها روی آنتن نرفتیم. به نوعی ما در ایامی دوشنبه‌ها بعد از اخبار  شبانه‌ روی آنتن رفتیم که ۹۰ تعطیل بود و روی آنتن نمی‌رفت.
کد N2229123

وبگردی