آفتاب

پیشنهادهایی برای ثبت زیباترین عکسهای نوزادان

پیشنهادهایی برای ثبت زیباترین عکسهای نوزادان

دوست داریم تمام روز آنها را تماشا کنیم و محبتمان را به آنها نشان بدهیم. نوزادها، زیباترین و دوست داشتنی ترین موجودات روی زمین هستند؛ مخصوصاً وقتی که نوزاد خودتان باشند. اما چه کنیم تا عکسهای زیبایی از این عروسک های خوشگل صورتی بگیریم؟

دوست داریم تمام روز آنها را تماشا کنیم و محبتمان را به آنها نشان بدهیم. نوزادها، زیباترین و دوست داشتنی ترین موجودات روی زمین هستند؛ مخصوصاً وقتی که نوزاد خودتان باشند. اما چه کنیم تا عکسهای زیبایی از این عروسک های خوشگل صورتی بگیریم؟ پیشنهادهایی برای ثبت زیباترین عکسهای نوزادان برای رسیدن به این هدف :

یکی از آنها، گرفتن دوربین عکاسی تان به صورت مایل است مخصوصاً هنگامی که قصد گرفتن نمای درشت از سوژه ی خود را دارید. امیدوارم با استفاده از این توصیه ها، کوچولوی شما بتواند در آینده از تماشای عکس های دوران کودکی اش لذت ببرد.


1 - به گرفتن عکس های زیاد ادامه بدهید

بچه ها خیلی سریع تغییر می کنند؛ به همین دلیل، مرتب از آنها عکس بگیرید. روزهای اول بعد از تولد نوزاد، شما اتوماتیک وار این کار را خواهید کرد، اما ترتیبی بدهید که این عادت ادامه داشته باشد حتی اگر فکر می کنید که عکس های شما همگی شبیه هم هستند، باز بهتر از آن است که بعد از گذشت چند هفته، متوجه بشوید که نوزاد شما چقدر تغییر کرده بدون آنکه شما از این رشد و تغییرات عکسی گرفته باشید. بنابراین سعی کنید دوربین عکاسی تان همیشه در دسترس باشد مخصوصاً روزهای اول پس از تولد، سعی کنید این کار را هر روز انجام بدهید.

2 - از لحظات خاص عکس بگیرید

برای هر کاری یک « اولین بار » وجود دارد بویژه برای نوزاد شما و همینطور برای خود شما به عنوان پدر و مادر، و پدر بزرگ و مادر بزرگ که به داشتن او افتخار می کنید:

اولین حمام، اولین بار که روی زانوهای شما می نشیند، اولین لبخند و… سعی کنید از همه این لحظات خاص عکس بگیرید، و در صورت لزوم اشکالی ندارد اگر خودتان هم در تصویر نبودید، مثلاً وقتی خواهر زاده ی شما مشغول بازی با نوزاد شماست. بدین ترتیب می توانید عکس های زیبا و طبیعی بگیرید.


3 - از نور ملایم و لطیف روز استفاده کنید

حتی الامکان سعی کنید از نور طبیعی استفاده کنید چون اثر فوق العاده زیبایی روی پوست نوزاد دارد. از نور شدید و تند آفتاب دوری کنید چون نه تنها باعث ایجاد سایه های مزاحمی می شود که از زیبایی عکس می کاهد بلکه برای نوزاد هم مضر است.

4 - نوزادتان را بخندانید !

هیچ چیز زیباتر از لبخند یک نوزاد نیست! بدون تردید همه دوست دارند که نوزادشان تمام روز را بخندد؛ و بعضی از والدین، نوزادی دارند که همیشه شاد و خندان است، ولی این در مورد همه صدق نمی کند. بنابراین کاری کنید که نوزاد شما در مورد دوربین عکاسی بخندد.

شما خود به خود قادر به این کار نیستید؟ نوزادتان را بخندانید، شکلک در بیاورید، صداهای بامزه از خودتان در بیاورید، از یک بالشتک برای قایم موشک بازی استفاده کنید ( دالّی بازی ). و وقتی نوزادتان زیباترین لبخندش را به شما نشان داد از یک نفر بخواهید تا عکس های زیبا و بامزه ای از این صحنه ها بگیرد.


5 - پشت سر هم و زیاد عکس بگیرید

حتی اگر نوزادها هنوز کار مهم و زیادی انجام نمی دهند، ظاهر آنها دائماً در حال تغییر است. گرفتن یک عکس زیبا در زمان مناسب، همیشه کار آسانی نیست مخصوصاً وقتی که در کمین لبخند آنها هستید. پیشنهاد ما چیست ؟ پشت سر هم و زیاد عکس بگیرید. روی دوربین عکاسی تان از Burst mode یا Continuous Shooting استفاده کنید.

بدینوسیله می توانید چندین عکس را در عرض چند ثانیه بگیرید؛ با این کار شانس بیشتری برای گرفتن عکس زیبایی که در نظر داشتید را خواهید داشت. تا اینجا 5 پیشنهاد از مجموعه پیشنهادات ثبت زیباترین عکسهای نوزادان را مرور کردیم، آتلیه کودک سروش توجه شمارا به ادامه این نکات جلب می نماید.

6 - به کادر عکستان دقت کنید

چون وجود خرت و پرت های زیادی در تصویر مزاحم عکستان خواهند شد، بهتر است برای عکس برداری از نوزاد، مکان خلوتی مانند یک دیوار صاف یا یک فضای وسیع و گسترده را به عنوان عمق میدان عکستان انتخاب کنید. از این گذشته، عمق میدان تصویر شما می تواند به عنوان یک « قاب مرجع » برای نشان دادن رابطه ها در تصویر به کار برده شود. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید آیا کادر تصویر شما مهم است یا خیر؟ در هر حال از گرفتن عکس های فانتزی مانند گیاهی که ظاهراً از روی سر نوزاد درآمده و سبز شده، خودداری کنید!


7 - یک زاویه خوب برای عکس برداری پیدا کنید

هر چقدر هم که نوزادها دوست داشتنی باشند، گرفتن یک عکس خوب از آنها، کار آسانی نیست؛ اما اگر شما، برای انجام این کار، کنار یا روبروی نوزادتان دراز بکشید، عموماً یک زاویه عالی خواهید داشت. در واقع، این کار به شما اجازه خواهد داد که مستقیم توی چشمهای جذاب و غیر قابل مقاومت نوزاد نگاه کنید. وقتی که نوزاد روی شکم دراز کشیده و فقط قادر است کمی سرش را بلند کند هم عکس های زیبایی را نصیب شما خواهد کرد. همیشه وقتی قصد گرفتن عکس درشت را دارید، زوم کنید. بدین ترتیب روابط عوامل تصویر دست نخورده باقی مانده و نوزاد شما از دیدن دوربین عکاسی شما یا لنز بزرگ آن نزدیک صورتش نخواهد ترسید.

8 - از زوم کردن دریغ نکنید

هر چقدر هم که عکسهای درشت و از نزدیک از نوزادتان گرفته باشید، باز هم زیاد نیست. با عکس برداری از ارتفاع چشمان نوزادتان، عکسهای زیبا و صمیمی خواهید داشت، مخصوصاً اگر چشمهای نوزاد در عکس کاملاً واضح افتاده باشند! از دستهای نوزاد، از پاهای کوچولو و دوست داشتنی او، بینی او، و از انگشتانش وقتی که انگشت پدر یا مادرش را با آنها گرفته و فشار می دوربین عکاسی تان استفاده کنید. از گرفتن دوربین Macro دهد هم عکس بگیرید. برای این کار و خلق عمق در تصویر، از حالت به شکل مورب نترسید تا عکسهای غیر معمولی و جالبی بگیرید!


9 - به سیاه و سفید هم فکر کنید

عکسهای سیاه و سفید، زیبایی بی انتهایی دارند، و برای مواقعی که کوچولوی شما ناخن درآورده، یا جوشهای کوچک روی پوستش دارد و یا اینکه پوست صورتش قرمز شده، ایده آل هستند؛ تمام این موارد کاملاً طبیعی هستند ولی با عکس سیاه و سفید به زیبایی پنهان می شوند. هنگام و یا درست بعد از تولد، عکسهای سیاه و سفید نوزاد را زیباتر از عکسهای رنگی نشان می دهند. جرئت تجربه این کار را به خودتان بدهید! شما می توانید به کمک نرم افزارهای مخصوص، عکسهای خودتان را به سیاه و سفید تبدیل کنید.

10 - یک آلبوم عکس کامل بسازید

با در کنار هم چیدن عکسهای درشت، عکسهای نوزاد با پدر و مادر و همینطور تصاویر « اولین بارها » می توانید یک کتاب عکس بی نظیر خلق و یک داستان مصور تعریف کنید. داشتن چنین کتابی برای هر نوزادی فوق العاده مهم است. شما می توانید برای ساختن تصاویر هنری، کادرها و عمق تصاویر زیبا از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید.


منبع: www.cewe.be

تهیه و گردآوری : آتلیه کودک سروش


کد N2220853

اخبار مرتبط

تازه های خبری