امروز شنبه 02 تیر 1403

Saturday 22 June 2024

8 نکته مهم برای تعمیر تخصصی گیربکس اتومات با ضمانت کتبی که باید بدانید


1403/03/16
کد خبر : 2408536
دسته بندی : رپورتاژ
تعداد بازدید : 178 نفر

استفاده و نگهداری از جعبه‌دنده‌های اتوماتیک به نسبت مدل‌های دستی چالش‌برانگیزتر است. اگر در این سیستم مشکلی رخ دهد، با رعایت نکات کلیدی می‌توانید مشکلات را برطرف کنید. درک درست از این سیستم‌ها و توجه به جزئیات می‌تواند به شما کمک کند تا از هزینه‌های اضافی و خرابی‌های ناگهانی جلوگیری کنید.
در واقع اگر می‌خواهید درصورت بروز مشکلی در جعبه‌دنده اتومبیل خود، بتوانید به‌راحتی مشکلات آن را برطرف کنید، بهتر است برخی از نکات مهم برای این کار را بلد باشید. در ادامه 8 نکته پراهمیتی که برای این کار وجود دارند را باهم بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک

 
استفاده و نگهداری از جعبه‌دنده‌های اتوماتیک نسبت به مدل‌های دستی کمی سخت‌تر است. اگر مشکلی در این سیستم رخ داد، با کمک برخی نکته توانایی رفع این مشکلات را دارید. 8 نکته مهم و واجب برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به شرح زیر هستند. تعمیرگیربکس اتوماتیک با بهترین قیمت و ضمانت کتبی، برای محصولات ژاپنی و چینی را می‌توانید در آنلاین گیربکس تجربه کنید.

شارژ بودن کامل باطری خودرو

یکی از نکات بسیار مهمی که در تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک باید مدنظر داشته باشید، اطمینان از شارژ کامل باتری خودرو است. بسیاری از تعمیرکاران تازه‌کار به این مسئله توجه نمی‌کنند و اهمیت قطعات الکترونیکی جعبه‌دنده اتوماتیک را نادیده می‌گیرند. گیربکس‌های اتوماتیک، علاوه بر قطعات مکانیکی، از بوردها و سیستم‌های الکترونیکی نیز بهره می‌برند. اگر باتری ماشین به طور کامل شارژ نباشد، ممکن است حین تعمیر اختلالاتی رخ دهد و حتی در حالت عادی نیز جعبه‌دنده به‌درستی عمل نکند. بنابراین، همیشه قبل از شروع به تعمیر، از شارژ بودن باتری اطمینان حاصل کنید.

تشخیص دقیق مشکل و منشأ آن

یکی از مراحل حیاتی در تعمیر گیربکس اتوماتیک، تشخیص دقیق مشکل و منشأ آن است. اگر نتوانید منشأ مشکل در این سیستم پیچیده را پیدا کنید، قادر نخواهید بود آن را به درستی تعمیر کرده و به حالت اولیه بازگردانید. برای این منظور می‌توانید از تجهیزات تشخیص خطا و سنسورهای مختلف استفاده کنید. در برخی از اتومبیل‌های جدید، این سنسورها به طور پیش‌فرض در گیربکس نصب شده‌اند. با استفاده از این سنسورها می‌توانید مشکلات موجود در قطعات مختلف را شناسایی و رفع کنید.

تخلیه کامل روغن گیربکس اتوماتیک

اگر می‌خواهید تعمیر گیربکس اتوماتیک تخصصی را انجام دهید، باید بدانید که یکی از مراحل مهم برای این کار تخلیه کامل روغن گیربکس است. این موضوع نه‌تنها برای گیربکس‌های اتوماتیک بلکه برای جعبه‌دنده‌های دستی نیز صدق می‌کند.
در برخی از شرایط این امکان وجود دارد که مشکلات ایجاد شده درون جعبه‌دنده به‌دلیل آلودگی یا کثیف بودن روغن‌موتور هستند. اگر هم در ورقه‌ها یا صفحات کلاچ آلودگی وجود داشته باشد، عملکرد آن‌ها با مشکل مواجه خواهد شد. پیشنهادی که برای شما داریم این است که حتما روغن گیربکس را تخلیه کنید تا قادر به تمیز کردن این قطعات باشید.

تعویض قطعات آسیب‌دیده بادقت زیاد

توجه کنید که پیچیدگی جعبه‌دنده‌های اتوماتیک نسبت به مدل‌های دستی بسیار بیشتر است. به همین دلیل برای تعمیر گیربکس اتوماتیک و تعویض قطعات آن باید بیشترین دقت را داشته باشید. ممکن است قطعات زیادی در این سیستم به مشکل بخورند، از صفحات کلاچ گرفته تا بلبرینگ و گیره‌ها. درصورت خرابی این قطعات باید آن‌ها را تعویض کنید؛ استفاده از ابزارهای مخصوص برای این کار واجب بوده و زمان نمونه سالم نیز باید از درست بودن قرارگیری آن اطمینان داشته باشید.

تعویض روغن گیربکس برای بهبود عملکرد

همان‌طور که در نکات قبلی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک تخصصی مشاهده کردید، باید برای تعمیر گیربکس یا حتی تمیزکردن کثیفی قطعات آن باید نسبت به تعویض روغن نیز اقدام کنید. اگر تعویض روغن جعبه‌دنده را به‌درستی انجام ندهید، این امکان وجود دارد که سیستم دچار مشکل شود.
همین موضوع نیز اهمیت تعویض روغن گیربکس در بازه‌های زمانی مشخص را بالا می‌برد. پس‌از تخلیه روغن و تمیز کردن قطعات، باید از یک روغن درجه یک و باکیفیت استفاده کنید تا دوباره در سیستم جعبه‌دنده مشکلی پیش نیاید.

تنظیم کورس‌های گیربکس

بررسی و تنظیم کورس‌های جعبه‌دنده را باید نکته دیگری از موارد مهم دررابطه‌با تعمیر گیربکس اتوماتیک بدانیم. باید گفت که کورس‌ها قطعاتی مهم در این سیستم به‌شمار می‌روند. اگر به‌درستی از آن‌ها استفاده نکنید امکان دارد که آسیب جدی به گیربکس وارد شود.
باید پس‌از باز کردن گیربکس، کورس‌های آن را به‌طور دقیق تنظیم کرده و سپس تست‌هایی را روی آن‌ها انجام دهید. تنظیم درست کورس‌ها موجب عملکرد صحیح شده و درصورت تنظیم نبودن، امکان خرابی در جعبه‌دنده به‌وجود می‌آید.

استفاده از قطعات باکیفیت و اصلی

یک نکته فوق‌العاده مهم در تعمیر گیربکس اتوماتیک تخصصی وجود دارد که متأسفانه کمتر متخصصانی به آن‌ها توجه می‌کنند. بسیاری از تعمیرکاران جعبه‌دنده از قطعات بی‌کیفیت استفاده کرده و همین موضوع نیز باعث خرابی دوباره می‌شود.
اگر می‌خواهید به‌عنوان یک راننده حرفه‌ای یا تعمیرکار منصف این سیستم از تعمیر کنید، باید از قطعات اصلی و باکیفیت بهره ببرید. در غیر این صورت امکان دارد که مشکلات بعدی گیربکس جدی‌تر بوده و هزینه‌های زیادی را روی دوش شما بگذارند. دوام و کارایی جعبه‌دنده ارتباط مستقیمی با این مورد دارد.

نگهداری از گیربکس به شکل درست

نکته‌ای که می‌خواهیم به‌عنوان آخرین مورد برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به شما ارائه دهیم، نگهداری درست از این جعبه‌دنده است. شاید فکر کنید که به‌دلیل جدید بودن این سیستم، اشکالات کمتری در آن رخ می‌دهد؛ اما این‌طور نیست.
مدل‌های اتوماتیک جعبه‌دنده حساسیت‌های بیشتری داشته و به همین دلیل باید هنگام رانندگی به آن توجه کنید. اگر دررابطه‌با این نکته یاد دیگر نکاتی که باهم بررسی کردیم سوالی دارید، می‌توانید به آدرس مراجعه کرده و سؤالات خود را آنلاین گیربکس دررابطه‌با این مشکلات بپرسید.

جمع‌بندی

توجه کنید که انجام تعمیر گیربکس اتوماتیک تخصصی نکات بسیار مهمی را درون خود پوشش می‌دهد علاوه بر این موارد، حتماً باید به برنامه‌ریزی دوره‌ای برای سرویس گیربکس اتوماتیک توجه کنید. روغن گیربکس را به موقع تعویض کنید و از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین، استفاده از نرم‌افزارهای عیب‌یابی که توسط تولیدکنندگان خودرو ارائه می‌شود، می‌تواند در تشخیص سریع و دقیق مشکلات به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که رعایت نکات ایمنی و دقت در نگهداری می‌تواند عمر گیربکس اتوماتیک را به طور قابل توجهی افزایش دهد و عملکرد بهینه آن را تضمین کند.
درصورت بروز اختلالات و ایرادات مختلف در این سیستم قادر هستید با بهره‌گیری از 8 نکته مهمی که در این مطلب باهم بررسی کردیم، در کمترین زمان ممکن این ایرادات را رفع کنید. اگر هم می‌خواهید با نکات بیشتری در این رابطه آشنا شده یا سوالات خود را از متخصصین این زمینه بپرسید، پیشنهاد می‌کنیم به وب سایت آنلاین گیربکس مراجعه کنید یا با کارشناس 09122541178 تماس بگیرید.

منبع: ایمنا

گالری تصاویر


لینک کوتاه :

https://www.aftabir.com/article/show/2408536

چاپ
شبکه های اجتماعی :
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید