امروز شنبه 23 تیر 1403

Saturday 13 July 2024

طحان نظیف: ارسال اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور / از فردا تبلیغات آغاز می‌شود

1403/03/20
کد خبر : 2408561
دسته بندی : سیاسی
تعداد بازدید : 169 نفر

هادی طحان نظیف روز یکشنبه در گفت و گوی تلویزیونی درخصوص نتایج بررسی صلاحیت‌ها گفت: مهلت رسیدگی ۵ روزه اولیه شورای نگهبان روز گذشته به اتمام رسید.

وی افزود: اعلام کرده بودیم بخشی از زمان ۵ روز دوم را استفاده خواهیم کرد اما این قول را داده بودیم که به محض اینکه بررسی‌ها به اتمام برسد و به جمع‌بندی برسیم بلافاصله نتایج را به مردم اعلام کنیم.

طحان نظیف گفت: جلسات به صورت فشرده و پی در پی برگزار شد، امروز اتمام بررسی‌های صلاحیت داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را داشتیم و دقایقی قبل هم اسامی نامزدهای تایید صلاحیت‌شده به وزارت کشور اعلام شد. انشاءالله همکارانمان در وزارت کشور اسامی را براساس قانون به مردم عزیز اعلام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: این نکته را هم متذکر شوم که بعد از اعلام نتایج از فردا مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز می‌شود و انشالله با این تبلیغات و آشنایی که مردم پیدا می‌کنند و تمهیداتی که اندیشیده شده شاهد برگزاری انتخابات پرشور و رقابتی در طراز ملت ایران باشیم.

به گزارش ایرنا، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم از پنج‌شنبه ۱۰ خرداد آغاز و تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۴ خرداد به اتمام رسید. در مدت این ۵ روز ۸۰ نفر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند.

مطابق قانون پس از پایان زمان تعیین‌شده برای ثبت‌نام‌ها، شورای نگهبان از تاریخ ۱۵ خرداد فرآیند بررسی صلاحیت ثبت‌نام کنندگان را آغاز و امروز اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد. /ایرنا


لینک کوتاه :
https://www.aftabir.com/article/show/2408561
PRINT
شبکه های اجتماعی :
PDF
نظرات

مشاهده بیشتر

با معرفی کسب و کار خود در آفتاب در فضای آنلاین آفتابی شوید
همین حالا تماس بگیرید