نتایج انتخابات مجلس دوازدهم / چه کسانی از سراسر کشور وارد خانه ملت شدند
با اتمام رأیگیری ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، کار شمارش آرا آغاز شد؛ شما میتوانید نتایج این دور از انتخابات مجلس دوازدهم در تهران و سراسر کشور را در این گزارش بخوانید.
از این ۵۹ هزار شعبه اخذ رأی ۴۴ هزار شعبه بهصورت ثابت و ۱۵ هزار شعبه در قالب سیار فعالیت داشتند که ۳۵ هزار شعبه شهری و ۲۴ هزار شعبه مربوط به روستائیان میشد.
بر اساس اعلام ثبتاحوال از تعداد واجدین شرایط، در انتخابات ۱۱ اسفند امسال، ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر از شهروندان ایرانی واجد شرایط رأیدادن بودند که ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۳۳ نفر از این تعداد شامل مردان میشد و زنان نیز ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر از رأیدهندگان را تشکیل میدادند.
بر پایه این گزارش، بیش از ۱۵ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تأیید صلاحیت شده بودند که ۸۸ درصد آن آقایان و ۱۲ درصد بانوان بودند.
مهلت قانونی رایگیری انتخابات در ساعت ۲۴ جمعه ۱۱ اسفند به پایان رسید و با پایان مهلت رایگیری در شعب اخذ رای در سراسر کشور شمارش آرا آغاز شد.
دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه قم، رشت و خمام، آبادان و ملایر بهصورت الکترونیکی برگزار شد.
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کد انتخاباتی |
تعداد آرا |
گرایش | لیست حامی |
تبریز و آذرشهر و اسکو*تعداد آرای ماخوذه ۴۰۱.۶۱۳ | ||||||
۱ | روحالله متفکرآزاد | ۸۲۱ | ۱۰۹.۸۹۹ | اصولگرا | شورای ائتلاف | |
۲ | مسعود پزشکیان | ۲۹۴ | ۹۵.۹۹۳ | اصلاحطلب | اصلاحات | |
۳ | علی جعفری آذر | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۴ | جواد عبادی | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۵ | علیرضا منادی | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۶ | رضا صدیقی | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۷ | علی آجودانزاده | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۸ | محمدحسین فرهنگی | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۹ | محمدرضامیرتاجالدینی | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
۱۰ | علیرضا نوین | انتخابات دور دوم برای چهار کرسی دیگر | ||||
اهر و هریس* تعداد آرای ماخوذه ۷۶۷۱۰ | ||||||
۱ | بیت الله عبداللهی | ۱۷۸ | ۳۱۶۷۶ | اصلاحطلب | اعتدال و توسعه | |
بستان آباد* تعداد آرای ماخوذه ۴۴۸۷۵ | ||||||
۱ | غلامرضا نوریقزلجه |
۶۲ | ۱۷۰۱۸ | اصلاحطلب | اعتدال و توسعه | |
بناب* تعداد آرای ماخوذه | ||||||
۱ | محمد باقری بنابی | ۱۷ | ۲۳.۳۴۳ | اصلاحطلب | ||
سراب و مهربان * تعداد آرای ماخوذه ۵۸۸۱۱ | ||||||
۱ | مجید نصیرپور | ۶۵ | ۱۳۱۹۹ | اصلاحطلب | صدایملت | |
شبستر | ||||||
۱ | محمود طاهری و حسین قیاسی | مرحله دوم | ||||
کلیبر و خداآفرین و هوراند | ||||||
۱ | بهنام رضوانی | ۱۶۷ | ۲۲۲۴۶ | منتخب | ||
مراغه و عجب شیر | ||||||
۱ | سیدفرید موسوی | ۲۴۲ | ۳۲۸۷۶ | منتخب | ||
مرند و جلفا | ||||||
۱ | عزتالله حبیبزاده |
۱۵۲ | ۴۰۰۲۳ | منتخب | جبهه پایداری | |
ملکان و لیلان | ||||||
۱ | زهرا خدادادی | ۷۸ | ۱۳۶۱۳ | منتخب | ||
میانه | ||||||
۱ | مریم عبداللهی | ۱۷۸ | ۲۱۴۶۹ | منتخب | ||
(مرحله دوم)مرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی | ||||||
هشترود و چاراویماق | ||||||
۱ | فرامرز شاهسواری | ۱۶۹ | ۱۳۵۵۰ | منتخب | ||
ورزقان | ||||||
۱ | رضا علیزاده | ۱۷۲ | ۲۴۳۴۸ | منتخب | ||
مجموع حوزههای انتخابیه | ۱۹ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
ارومیه | ||||||
۱ | حاکم ممکان | ۴۹۴ | ۱۱۹۷۷۶ | منتخب | ||
۲ | شهین جهانگیری | ۲۳۸ | ۱۱۷۷۸۶ | منتخب | ||
۳ | سیدسلمان ذاکر | ۲۹۵ | ۱۱۵۷۶۱ | منتخب | شورای ائتلاف | |
بوکان | ||||||
۱ | محمدقسیم عثمانی | ۳۶ | ۱۳۱۴۱ | منتخب | ||
پیرانشهر و سردشت و میرآباد | ||||||
۱ | کمال حسینپور |
۲۱ | ۴۴۵۰۲ | منتخب | ||
خوی و چایپاره | ||||||
۱ | عادل نجفزاده | ۲۴۲ | ۴۹۱۳۴ | منتخب | ||
سلماس | ||||||
۱ | یعقوب رضازاده | ۳۴ | ۱۹۱۳۳ | منتخب | جبهه پایداری | |
ماکو و چالدران و پلدشت و شوط | ||||||
۱ | عمر علیپوراقدم | ۱۸۵ | ۴۳۴۸۶ | منتخب | ||
مهاباد | ||||||
۱ | سلام ستوده |
۳۷ | ۱۵۸۸۵ | منتخب | ||
میاندوآب و چهار برج و باروق | ||||||
۱ | علی احمدی | ۱۲۴ | ۳۳۴۴۶ | منتخب | جبهه پایداری | |
شاهین دژ و تکاب | ||||||
۱ | محمد میرزایی | ۸۹ | ۱۵۹۴۴ | منتخب | ||
نقده و اشنویه | ||||||
۱ | عبدالکریم حسینزاده |
۳۶ | ۳۶۰۸۳ | منتخب | ||
مجموع حوزههای انتخابیه | ۱۲نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
اردبیل و نمین و نیر و سرعین | ||||||
۱ | علی نیکزاد |
۴۲۷ | ۸۳۹۸۴ | منتخب | شورای ائتلاف | |
۲ | صدیف بدری | ۱۵۷ | ۵۳۴۴۳ | منتخب | شورای ائتلاف | |
۳ | احد بیوته | ۱۶۵ | ۴۶۵۳۲ | منتخب | ||
پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز | ||||||
۱ | امیدعلی رعنائی بیلهسوار و ابراهیم فهیمی | مرحله دوم | ||||
خلخال و کوثر | ||||||
۱ | وحید کنعانی | ۱۸۱ | ۱۳۸۵۷ | منتخب | ||
گرمی و انگوت | ||||||
۱ | محمد خوش سیما | ۲۵ | ۲۰۰۱۹ | منتخب | ||
مشکین شهر | ||||||
۱ | بابک رضازاده | ۱۴۶ | ۱۷۰۰۷ | منتخب | ||
مجموع حوزههای انتخابیه | ۷ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
اصفهان و جرقویه و ورزنه و هرند و کوهپایه | ||||||
۱ | امیرحسین بانکیپور | ۱۲۶۲ | ۱۵۲۶۲۸ | منتخب | مجمع نیروهای انقلاب | |
۲ | عباس مقتدایی | ۱۹۱۱ | ۱۱۹۴۱۱ | منتخب | اُمنا | |
۳ | مهدی طغیانی | ۱۶۶۴ | ۱۱۲۱۹۶ | منتخب | مجمع نیروهای انقلاب | |
۴ | رسول بخشی دستجردی | ۱۲۶۳ | ۱۱۱۴۴۱ | منتخب | اصولگرا | |
۵ | حامد یزدیان | ۲۱۳۹ | ۹۷۳۹۸ | منتخب | اصولگرا | |
اردستان، زواره و مهاباد | ||||||
۱ | احمدبخشایش اردستانی | ۱۸ | ۱۱۲۸۴ | منتخب | ||
شاهینشهر، میمه و برخوار |
||||||
۱ | حسینعلی حاجیدلیگانی | ۱۵۶ | ۴۶۷۲۸ | منتخب | امنا/ شورای ائتلاف | |
خمینیشهر |
||||||
۱ | محمدتقی نقد علی | ۱۹۵ | ۴۵۷۶۷ | منتخب | اُمنا/ جبهه پایداری | |
سمیرم | ||||||
۱ | رحیم کریمی و محمد موسوی | مرحله دوم | ||||
شهرضا و دهاقان | ||||||
۱ | حبیب قاسمی | ۲۱۴ | ۲۲۹۰۵ | منتخب | ||
فریدن،چادگان،فریدونشهر، بوئین ومیاندشت | ||||||
۱ | اسماعیل سیاوشی | ۱۶۸ | ۱۷۸۷۰ | منتخب | اُمنا | |
فلاورجان | ||||||
۱ | رمضان رحیمی | ۳۵ | ۱۸۷۹۴ | منتخب | ||
کاشان و آران و بیدگل | ||||||
۱ | مصطفی معینی ارانی | ۲۸۵ | ۳۶۷۳۴ | منتخب | شورای ائتلاف | |
گلپایگان و خوانسار | ||||||
۱ | سیدمسعود خاتمی | ۱۴۷ | ۱۳۲۷۳ | منتخب | اُمنا/ شورای ائتلاف | |
لنجان | ||||||
۱ | حسین رجایی و علی کیایی | مرحله دوم | ||||
مبارکه | ||||||
۱ | زهرا سعیدی مبارکه | ۱۴۸ | ۱۱۹۰۶ | منتخب | ||
نائین و خور و بیابانک | ||||||
۱ | الهام آزد | ۱۲۹ | ۶۴۷۲ | منتخب | اُمنا | |
نجف آباد و تیران وکرون | ||||||
۱ | ابوالفضل ابوترابی | ۱۲۳ | ۴۰۲۵۰ | منتخب | اُمنا/ جبهه پایداری | |
نطنز و بخش قمصر | ||||||
۱ | حسین عبدلی | ۱۷۵ | ۱۴۳۸۳ | منتخب | ||
مجموع حوزههای انتخابیه | ۱۹ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
کرج و اشتهارد و فردیس | ||||||
۱ | علیرضا عباسی | ۵۸۱ | ۱۰۸۲۴۱ | منتخب | ||
۲ | علی شیرینزاد و مصطفی سعیدیسیرائی | مرحله دوم | ||||
ساوجبلاغ و نظرآباد و طالقان و چهارباغ | ||||||
۱ | علی حدادی | ۱۵۳ | ۲۴۹۰۱ | منتخب | شورای ائتلاف | |
مجموع حوزههای انتخابیه | ۳ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی، سیروان، هلیلان و چوار | ||||||
۱ | فریدون همتی | ۳۷۱ | ۳۵۱۳۱ | منتخب | ||
۲ | سارا فلاحی | ۲۶۱ | ۳۴۹۲۰ | منتخب | ||
دهلران و دره شهر و آبدانان و بدره | ||||||
۱ | اسدالله چراغی | ۲۴ | ۳۱۵۹۵ | منتخب | شورای ائتلاف | |
مجموع حوزههای انتخابیه | ۳ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
بوشهر و گناوه و دیلم | ||||||
۱ | جعفر پورکبگانی | ۱۵۱ | ۲۳۰۰۳ | منتخب | جبهه پایداری | |
دشتی و تنگستان | ||||||
۱ | غلامحسین زارعی | ۵۱ | ۲۰۲۵۷ | منتخب | ||
دشتستان | ||||||
۱ | ابراهیم رضایی | ۴۲ | ۴۳۶۲۹ | منتخب | جبهه پایداری | |
کنگان و دیر و جم و عسلویه | ||||||
۱ | موسی احمدی | ۱۲۷ | ۱۱۹۱۶۵ | منتخب | جبهه پایداری | |
مجموع حوزههای انتخابیه | ۴ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
تهران و شمیرانات و اسلامشهر و ری و پردیس | ||||||
۱ | سیدمحمود نبویان | ۸۴۸۹ | ۵۹۷۷۷۰ | |||
۲ | امیرحسین ثابتی منفرد | ۲۸۷۵ | ۴۸۷۹۸۲ | |||
۳ | حمید رسایی | ۴۳۲۵ | ۴۸۵۷۱۱ | |||
۴ | محمدباقرقالیباف | ۶۷۵۲ | ۴۴۷۹۰۵ | |||
۵ | رضا تقیپور انوری | ۲۷۹۷ | ۴۲۴۹۴۵ | |||
۶ | روح الله ایزدخواه | ۱۹۷۳ | ۴۰۷۳۰۳ | |||
۷ | مرتضی آقاتهرانی | ۱۷۱۵ | ۴۰۵۷۰۷ | |||
۸ | منوچهر متکی | ۷۴۶۲ | ۴۰۴۶۱۵ | |||
۹ | اسماعیل کوثری | ۷۲۳۸ | ۳۸۶۷۷۳ | |||
۱۰ | مهدی کوچکزاده | ۷۲۴۱ | ۳۶۶۲۱۶ | |||
۱۱ | سیدعلی یزدیخواه | ۸۹۹۱ | ۳۳۳۳۰۸ | |||
۱۲ | علی خضریان | ۳۷۸۳ | ۳۳۳۱۰۳ | |||
۱۳ | مالک شریعتی | ۵۲۹۲ | ۳۳۱۵۱۰ | |||
۱۴ | کامران غضنفری | ۶۳۷۷ | ۳۱۶۳۷۴ | |||
۱۵ | احمد نادری ابراهیم عزیزی پیمان فلسفی سمیه رفیعی ابوالفضل ظهرهوند حسین نجابت عبدالحسین روحالامینی محمد سراج ابوالقاسم جراره زهرهسادات لاجوردی زینب قیصری علیرضا سلیمی ریحانه اخلاقی زهره طبیبزاده نوری صالح اسکندری محمدحسین حسینزاده بحرینی |
مرحله دوم | ||||
۱۶ | ||||||
۱۷ | ||||||
۱۸ | ||||||
۱۹ | ||||||
۲۰ | ||||||
۲۱ | ||||||
۲۲ | ||||||
۲۳ | ||||||
۲۴ | ||||||
۲۵ | ||||||
۲۶ | ||||||
۲۷ | ||||||
۲۸ | ||||||
۲۹ | ||||||
۳۰ | ||||||
پاکدشت | ||||||
۱ | فرهاد بشیری | ۱۲۹ | ۳۰۵۸۲ | منتخب | ||
دماوند و فیروزکوه | ||||||
۱ | شاهرخ رامین | ۱۶۵ | ۱۷۸۱۲ | منتخب | شورای ائتلاف | |
رباط کریم و بهارستان | ||||||
۱ | حسن قشقاوی | ۲۷۱ | ۴۶۳۴۱ | منتخب | شورای ائتلاف | |
شهریار، قدس و ملارد | ||||||
۱ | حسین حقوردی | ۲۴۳ | ۵۶۵۲۹ | منتخب | شورای ائتلاف | |
ورامین، پیشوا و قرچک | ||||||
۱ | مهدی زمانیافشار | ۱۶۵ | ۳۰۴۶۳ | منتخب | ||
مجموع حوزههای انتخابیه | ۳۵ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
شهرکرد، بن و سامان | ||||||
۱ | احمد راستینه هفشجانی | ۱۷۶ | ۳۳۷۲۰ | منتخب | جبهه پایداری | |
اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار | ||||||
۱ | حمیدرضا عزیزی فارسانی | ۲۶۲ | ۲۴۴۳۱ | منتخب | ||
بروجن | ||||||
۱ | غلامرضا میرزایی | ۱۹۳ | ۱۰۶۱۵ | منتخب | جبهه پایداری | |
لردگان، خانمیرزا و فلارد | ||||||
۱ | سیدروحالله موسوی | ۲۴۹ | ۵۶۸۵۰ | منتخب | شورای ائتلاف | |
مجموع حوزههای انتخابیه | ۴ نفر |
حوزه انتخابیه |
ردیف | نام نام خانوادگی |
کدانتخاباتی |
تعداد آرا |
وضعیت | گرایش |
بیرجند، درمیان و خوسف | ||||||
۱ | علی مولویحقیقی و سیدحسن هاشمی | مرحله دوم | ||||
نهبندان و سربیشه | ||||||
۱ | مصطفی نخعی | ۴۷ | ۳۱۹۴۰ | منتخب | ||
قائنات و زیر کوه | ||||||
۱ | سلمان اسحاقی | ۱۸ | ۳۳۲۰۰ | منتخب | اُمنا | |
فردوس و سرایان و طبس و بشرویه | ||||||
۱ | محمد نصیری | ۱۹۶ | ۲۵۹۴۳ | منتخب | اُمنا | |
مجموع حوزههای انتخابیه | ۴ نفر |
نظر شما چیست؟
لیست نظرات
نظری ثبت نشده است