صبحانه کامل بخورید تا شب راحت بخوابید

برخی افراد برای کاهش وزن برخی وعده های غذایی از جمله صبحانه را از برنامه غذایی شان حذف می کنند که مسلما این کار بسیار اشتباهی است. چرا که وقتی صبحانه می خورد سوخت و ساز بدنتات بیشتر می شود و در روز کالری بیشتری می سوزانید. شما حتی می توانید با خوردن برخی مواد غذایی مشخص خواب شبانه تان را بهبود ببخشید.در مکتوب زیر بیشتر بخوانید:

تعدادی از میوه ها و آجیل ها حاوی مقادیر مناسبی پروتئین، چربی و کربوهیدرات هستند که می توانند سوخت وساز بدن را تنظیم و قند خون را تثبیت کنند.

هشت عدد بادام و دو عدد خرما، حاوی ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد کالری هستند و به بدن انسان کمک می کنند که هنگام ظهر، هورمون ملاتونین تولید شود؛ هورمونی که برای خواب شبانه بسیار مفید است.

دکتر رملاخان متخصص خواب در مورد نحوه غلبه بر مشکلات خواب اظهار کرد: خوردن صبحانه برای داشتن یک خواب آرام در شب بسیار مفید است. اگر صبحانه نخورید بدن شما در وضعیت گرسنگی شدید قرار می گیرد و هورمون استرس تولید می شود که برای خواب راحت مفید نیست، اما با مصرف صبحانه بدن شما مواد غذایی کافی دریافت می کند که این موضوع بر سیستم خواب تأثیر مثبت می گذارد.

علاوه بر این خوردن صبحانه می تواند به کاهش وزن کمک کند و تا ۱۰ درصد سوخت وساز بدن را افزایش می دهد.

به طور کلی، بزرگسالان در شبانه روز به هفت تا ۹ ساعت خواب نیاز دارند، اما باز هم مقدار دقیق آن بسته به سن، شیوه زندگی و ژن ها است.

مشکلات خواب با بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، آلزایمر، بیماری های قلبی، دیابت و حتی سرماخوردگی و آنفلوانزا مرتبط است، بنابراین داشتن خوابی آرام به سلامتی کمک می کند.

مواردی نظیر چاقی، مصرف بیش از حد نوشیدنی های شیرین، سیگار کشیدن، عدم فعالیت بدنی، استرس در محل کار، تغییر شغل و نگرانی های مالی، تأثیرات منفی بر روی سیستم خواب انسان دارند.