نکاتی درباره بهداشت ناخن

اگرچه شما بهداشت دست های خود را رعایت می کنید و مرتب دست های خود را با آب گرم و صابون می شویید اما آیا در مورد میکروب های زیر ناخن ها فکر کرده اید؟ به نقل از «هلث نیوز» به واقعیت های …

اگرچه شما بهداشت دست های خود را رعایت می کنید و مرتب دست های خود را با آب گرم و صابون می شویید اما آیا در مورد میکروب های زیر ناخن ها فکر کرده اید؟ به نقل از «هلث نیوز» به واقعیت های وحشتناک میکروب های زیرناخن که از آن اطلاع نداشتید، اشاره می کند:

۱) ناخن های شما میکروب هایی را پنهان کرده است که باعث بیماری شما می شود. محققان دریافته اند باکتری های عامل استفراغ و اسهال اغلب زیر ناخن ها یافت می شود. این باکتری ها هنگام عوض کردن پوشک بچه، رعایت نکردن بهداشت هنگام استفاده از سرویس بهداشتی و دست زدن به گوشت خام به عنوان مهمان ناخوانده در زیر ناخن پنهان می شود.

۲) ناخن های مصنوعی کثیف تر است؛ ناخن های مصنوعی به دلیل این که میکروب هایی را که زیر آن پنهان می شود می پوشاند و تغییر رنگ نمی دهد مکان مناسب تری برای میکروب هاست. اما به گفته متخصصان میکروب هایی که زیر ناخن های مصنوعی وجود دارد نسبت به ناخن های طبیعی بیشتر است.

۳) میکروب های مهلک، زیر ناخن های کارمندان بیمارستانی بیش تر است. طبق بررسی ها، ناخن های کثیف می تواند منبع عفونت های خطرناکی باشد که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی از پزشکان و پرستاران به بیماران منتقل می شود.

۴) ناخن های مردان، حاوی میکروب های بیشتری است. طبق نظر کارشناسان، ناخن های مردان نسبت به زنان میکروب های بیشتری پنهان می کند. کارشناسان استفاده مرتب از برس های تمیزکننده ناخن را برای از بین بردن میکروب ها موثر می دانند.