پدیکلوز رشک

پدیکلوز که در زبان عامیانه رشک نامیده می شود . در اثر رعایت نکات بهداشتی در میان موهای خانم ها دیده می شود شاید عده ای بر این باور باشند که این مشکل با توجه به انواع مختلف شامپو …

پدیکلوز که در زبان عامیانه رشک نامیده می شود . در اثر رعایت نکات بهداشتی در میان موهای خانم ها دیده می شود شاید عده ای بر این باور باشند که این مشکل با توجه به انواع مختلف شامپو ها وبالارفتن سطح بهداشت منسوخ شده باشد . اما متاسفانه باید گفت در پاییز امسال (۱۳۸۷)در برخی مدارس پایتخت پدیکلوز مشاهده گردید . به طوری که برخی مدارس به دلیل گسترش این بیماری تعطیل و دانش آموزان آنها راهی مراکز درمانی گردیدند. اما علت این بیماری و راه جلوگیری و درمان آن چیست ؟ بیماری پدیکلوز بدلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی ایجاد می گردد و خیلی زود می تواند گسترش یابد .و اما راههای جلوگیری از این بیماری .

الف) وسایل شخصی خود را از جمله شانه . گلسر .مقنعه یا روسری. کلاه و .. رابه هیچ عنوان به دیگری ندهید .

ب) در آرایشگاهها حتماً بخواهیداز برس یا شانه خودتان استفاده شود و در هنگام استفاده قیچی و یا دیگر لوازم آرایش مو آنها راضدعفونی نمایند و از بهداشت آرایشگاه مطمئن شوید .

ج) در هنگام خواب از بالش مخصوص خود استفاده نمایید و اگر در جایی غیر از منزل به سر می برید برای خوابیدن حتماًملافه تمیز به همراه داشته باشید .

د) زود به زود حمام بروید و موهای خود را خوب آبکشی نمایید تا باقی مانده مواد شوینده در لابلای موهایتان باقی نماند .

ر) بهتراست موهای خودو کودکان ونوجوانانتان راکوتاه نگهدارید تا تمیز کردن موها راحت تر شود . در صورت اپیدمی این بیماری به مراکز درمانی رفته و شامپوی مخصوص را تهیه فرمایید.روش شستشو و نحوه از بین بردن پدیکلوز را مسئولان مراکز درمانی به اطلاعتان خواهد رساند . باآرزویو سلامتی شما .

احترام عارفی