آفتاب

دانستنی های آفتاب

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۳۲,۳۸۷ دانستنی
عملکرد ذهنی

برای اینکه بتوانیم در طول عمر عملکرد ذهنی بهتر و حافظه قوی داشته باشیم لازم است چند نکته را به عادت های روزانه خود تبدیل کنیم. به نقل از «prevention» با انجام کارهای ساده می توانید تغییرات زیادی در زندگی تان به وجود آورید.

استعفا

وقتی اوضاع در محل کارتان بد می شود، بر همه چیز زندگی شما تأثیر می گذارد، چه متوجه آن بشوید چه نشوید. و اینکه بدانید چه زمانی باید آن کار را رها کنید، نیز کار سختی است. ولی نشانه هایی هست که می توانید با توجه به آنها استراتژی استعفا را ترتیب دهید و جلو بروید.

تربیت اخلاقی کودک

پدر مادرها و معلم‌ها می‌دانند همین هفت راهنمای ساده چقدر در تربیت روزمره‌ی بچه‌ها کاربرد و مصداق دارد. متاسفانه بعضاْ در عمل با هدف تربیت اخلاقی خلاف این توصیه‌ها پیاده می‌شود و شخصیت اخلاقی کودکان را خود والدین، ناخواسته، تخریب می‌‌کنند.

رشد جامعه , رشد زنان

این‌که گفته می‌شود پشت‌سر هر مرد موفق یک زن موفق ایستاده است، تعارف برای دلخوش کردن زنان نیست، بلکه سخنی است درست، منطقی و حتمی. زن می‌تواند سکان یک زندگی را به دست بگیرد و آن را به اوج ببرد، می‌تواند بهترین و موفق‌ترین انسان‌ها را تربیت کند و نقشه راه یک زندگی ایده‌آل را بچیند.

پرخوری عصبی

یکی از اختلالاتی که بین برخی افراد به چشم می‌خورد پرخوری عصبی است. فرد مبتلا به پرخوری عصبی بر رفتار غذا خوردن خود کنترل ندارد و حجم زیادی غذا را می‌خورد، و از آن سو دچار عذاب وجدان می‌شود و کارهایی از قبیل استفراغ عمدی، استفاده شدید از ملین‌ها، رژیم غذایی‌ سخت و ورزش‌های سنگین را از خود نشان می‌دهد.

محیط‌زیست کشور با چالش های زیادی روبه‌روست، بهره‌برداری از منابع طبیعی کشور بی‌حساب و کتاب انجام می‌شود، حیات وحش کشور وضع مناسبی ندارد، گونه‌های گیاهی زیادی درمعرض خطر انقراض هستند، جنگل‌های شمال، غرب و جنوب کشور با آفت و بیماری‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و تالاب‌ها و دریاچه‌ها یکی پس از دیگری خشک می‌شوند.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۳۲,۳۸۷ دانستنی