سنگاپور با بسيارى از کشورها موافقت‌نامه تضمين و گسترش سرمايه‌گذارى امضاء کرده است. سنگاپور هم‌اکنون با کليه کشورهاى آسه‌آن به‌‌غير از برمه و اتحاديه اقتصادى کشورهاى نبلوکس و ۱۹ کشور ديگر جهان از جمله آمريکا داراى موافقت‌نامه تضمين و گسترش سرمايه‌گذارى است.


بنابراين سنگاپور موافقت‌نامه عمومى تضمين سرمايه‌گذارى‌ها (IGA) را با اعضاء آسه‌آن (به استثناء برمه)، اتحاديه اقتصادى کشورهاى نبلوکس و ۱۹ شريک اقتصادى ديگر به امضاء رسانده است که عبارتند از: کانادا، چين، جمهورى چک، مصر، فرانسه، آلمان، لائوس، ليتواني، مغولستان، هلند، پاکستان، لهستان، سرى‌لانکا، سوئيس، تايوان، انگلستان، آمريکا و کامبوج.


در اکتبر ۱۹۹۱ سنگاپور و ايالات‌متحده موافقت‌نامه چارچوب کارى سرمايه‌گذارى و تجارت را امضاء کردند. همچنين بر اساس موافقت‌نامه تضمين سرمايه‌گذارى‌ها در سال ۱۹۶۶ در سنگاپور، شرکت سرمايه‌گذارى خصوصى خارجى آمريکا (DPIC) پيشنهاد کرد تا سرمايه‌گذارانى را که در سنگاپور سرمايه‌گذارى مى‌کنند در برابر حوادث غيرمترقبه، مصادره و زيان‌هاى ناشى از جنگ بيمه نمايد. همچنين سنگاپور در فوريه ۱۹۹۸ به عضويت آژانس چند جانبه تضمين سرمايه‌گذارى‌ها (Multilateral Investment Guarantee Agency) در آمد.