کشور سنگاپور، چهارمين بازار بزرگ مبادلات خارجى را در سطح جهان دارا مى‌باشد.اين کشور، به‌دليل حجم زياد مبادلات خارجى و با توجه به اينکه نقطهٔ ثقل تجارت آسياى جنوب شرق است، براى ساير کشورها به‌عنوان يک شريک مهم محسوب مى‌شود.


انواع بازارهاى مالى فعّال اين کشور، على‌رغم بحران ۱۹۹۷، جذب‌کنندهٔ سرمايهٔ بازرگانان از اقصى نقاط جهان در اين کشور بوده است به‌طورى‌که حتى در بحبوحهٔ بحران، اين کشور به‌‌عنوان امن‌ترين پناهگاه در آسياى جنوب شرق شهرت يافت و سرمايهٔ فراوانى را روانهٔ بانک‌ها و بازار اين کشور ساخت.


همچنين وجود تسهيلات فراوان، معافيت‌‌‌‌‌‌‌‌هاى مالياتى و ساير مزايا باعث گرديده است که شرکت‌هاى چند مليّتى و نمايندگى‌هاى آنها ترغيب به شرکت فعالتر در بازار اين کشور گردند.


از نظر سرمايه‌گذارى‌هاى خارجى نيز سنگاپور اين کشور فعاليت گسترده‌اى را در بازارهاى کشورهاى مختلف دارا است به‌طورى‌که در بسيارى از پروژه‌هاى عمده و اصلى در چين، هند، ويتنام، اندولزي، سرى‌لانکا، ميانمار، روسيه و بسيارى از مناطق ديگر به‌طور جدّى فعال شده است.


در کل با توجه به اينکه سنگاپور از ظرفيت بسيار بالايى در تجارت برخوردار است، ساير کشورها نسبت به سرمايه‌گذارى‌هاى متقابل با اين کشور، بسيار علاقمند هستند و در صدد گسترش حجم سرمايه‌گذارى‌هاى متقابل مى‌باشند.


در کشور سنگاپور براى سرمايه‌گذارى‌هاى خارجي، امتيازات و تسهيلات فراوانى تعريف گرديده است که با دانستن اين معافيت‌ها و تسهيلات و شناختن بازارهاى مختلف اين کشور، مى‌توان نسبت به فعاليت در اين کشور خوشبين بود. کشور سنگاپور دروازهٔ ورود آسياى جنوب شرق است که با نفوذ در بازارهاى اين کشور مى‌توان زمينه را براى بازاريابى‌هاى گسترده‌اى را در ساير کشورهاى منطقه، فراهم ساخت.


انجام تجارت دو طرفه با اين کشور مى‌تواند در زمينه‌هاى مختلف از جمله نفت، پتروشيمي، صنايع و تجهيزات ساختمان و تجهيزات پزشکي، صنايع برقى و الکترونيکي، مخابرات، و نيز کالاهاى کشاورزى براى هر دو کشور سودآور باشد.


سنگاپور در زمينه تکنولوژى‌هاى مختلف، پيشرفت‌هاى زيادى داشته است که تجربهٔ اين کشور در راستاى توسعه اقتصادى و دست‌يابى به رشد اقتصادى مى‌تواند راهگشاى بخش‌هاى مختلف کشورمان باشد.


سنگاپور از ابزارهاى جذب سرمايه‌گذارى‌هاى خارجى با استفاده از سياست‌هاى مناسب، بهترين بهره‌گيرى را نموده است. ساختار تجارت و سرمايه‌گذارى آزاد در اين کشور (به استثناى چند بخش که با امنيت ملى آن ارتباط دارد) محرّکى براى تشويق سرمايه‌گذاران بين‌المللى بوده است.