آفتاب

ترانسمیتر فشار چیست؟ترانسمیتر فشار یکی از انواع تجهیزات صنعتی است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و باید حتما از آن استفاده شود تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید.

اندازه گیری فشار مایعات، گازها و سایر سیالات در محیط های صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که اندازه گیری دقیق آن ها انجام نشود، خطراتی زیادی به وجود خواهند امد و تمامی صنایع در معرض خطر مالی و جانی قرار خواهند گرفت. به همین دلیل تجهیزاتی که در صنایع استفاده می شوند باید کامل باشند تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود. ترانسمیتر فشار یکی از انواع تجهیزات صنعتی است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و باید حتما از آن استفاده شود تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید.

ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار که به آن پرشر ترانسمیتر نیز گفته می شود، ابزاری کوچک است که برای اندازه گیری فشار مایعات، گازها و سایر سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار قادر است تا سیگنال های الکتریکی ضعیف را دریافت کند و آنها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل نماید تا به این شکل امکان اندازه گیری فشار توسط کنترلر ها، مدارات الکترونیکی و سیستم های مانیتورینگ وجود داشته باشد.
ترانسمیتر فشار ویکا

انواع ترانسمیتر فشار

پرشر ترانسمیتر دارای انواع مختلفی است که در صنایع گوناگون بر حسب شرایط از انواع مختلف آن استفاده می شود. مهمترین انواع ترانسمیتر فشار را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت:

ترانسمیتر فشار قلمی

ترانسمیتر فشار قلمی از ظاهری شبیه به باتری برخوردار است و بسیار کوچک است؛ به همین دلیل از این نوع پرشر ترانسمیتر به وفور در صنایع مختلف استفاده می شود. این ابزار از یک صاف فلزی برخوردار است که به عنوان سنسور فشار عمل می کند و از قسمت انتهایی به مخازن و یا سیستم های اندازه گیری متصل می شود.

ترانسمیتر دیافراگمی فشار

ترانسمیتردیافراگمی فشار  همان طور که از نام آن مشخص است از یک صفحه دیافراگمی برخوردار است که این صفحه با تغییر فشار دچار تغییر شکل می شود. طریقه نصب این نوع ترانسمیتر بر روی مخازن همانند انواع قلمی است؛ لازم به توضیح است که پرشر ترانسمیترهای دیافراگمی از فولاد ضد زنگ و یا کامپوزیت های پلیمری تولید می شود و از توانایی متفاوتی در اندازه گیری برخوردار است.
پرشر ترانسمیتر روزمونت

ترانسمیتر اختلاف فشار یا تفاضلی

ترانسمیتر اختلاف فشار یک نوع پرشر ترانسمیتر متفاوت از بقیه انواع آن است زیرا برای اندازه گیری میزان اختلاف فشاری که در میان دو مخزن وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پرشر ترانسمیتر مجهز به پرده دیافراگمی و یا حسگرهای فلزی هستند که توسط آنها تغییرات فشار را نمایش می دهند. 

ترانسمیتر فشار صنعتی

ترانسمیتر فشار صنعتی از دیگر انواع پرشرترانسمیترها است که از آن معمولا برای اندازه گیری میزان فشار بسیار زیاد استفاده می شود.

ترانسمیتر فشار هوشمند

اگر به دنبال یک ترانسمیتر فشار بسیار با دقت و دقیق هستید، انواع ترانسمیتر فشار هوشمند گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود زیرا این نوع ترانسمیترها از دقت و سرعت بسیار زیادی در مقایسه با انواع دیگر برخوردار هستند و به کمک آنها می توان فرآیند اندازه گیری فشار را به شکل دقیق تری انجام داد.
ترانسمیتر فشار وگا vega

ترانسمیتر فشار ضد انفجاری

در برخی از صنایع مانند پتروشیمی، کارخانه های تولید آمونیاک و پالایشگاه ها احتمال ایجاد جرقه بسیار زیاد است که به همین دلیل در این صنایع باید از تجهیزات صنعتی بسیار دقیق و مناسب استفاده کرد. ترانسمیتر فشار ضد انفجاری از مناسب ترین انواع پرشر ترانسمیترها است که در این شرایط مورد استفاده قرار می گیرد تا احتمال ایجاد جرقه به حداقل برسد.


 

ترانسمیتر فشار دارای نمایشگر

ترانسمیتر فشار دارای نمایشگر همان طور که از نام آن مشخص است، از یک صفحه نمایشگر برخوردار است که به واسطه آن میزان فشار به شکل لحظه ای نمایش داده می شود و مقادیر همزمان که بر روی نمایشگر نشان داده می شود به اتاق کنترل نیز ارسال می گردد. از این نوع ترانسمیتر ها اغلب در فضاهایی استفاده می شود که امکان حضور اپراتور در در محیط برای چک کردن دستگاه وجود داشته باشد.

ترانسمیتر فشار 10 بار چیست؟

ترانسمیتر فشار 10 بار یک نوع متفاوت از پرشر ترانسمیتر ها است که به ترنسدیوسر متصل می شود؛ ترنسدیوسر به گونه ای است که کمیت های فیزیکی را به ترانسمیتر منتقل می کند و در نهایت با انجام شدن این فرآیند ترانسمیتر فشار 10 بار قادر به نمایش و اندازه گیری صفر تا 100 محدوده فشاری که توسط ترنسدیوسر حس می شود، خواهد بود.  لازم به توضیح است که از ترانسمیتر فشار 10 بار معمولا در صنایعی همچون کشتیرانی و یا صنایعی که نیاز به ترانسمیتر ضد انفجاری دارند، بهره گرفته می شود.

قیمت ترانسمیتر فشار

قیمت ترانسمیتر فشار در انواع مختلف ذکر شده در فوق متفاوت است و هر یک از آنها قیمت مخصوص به خود را خواهند داشت؛ با این وجود برای آنکه بتوان از قیمت این ابزار مطلع گردید لازم است تا ابتدا نوع ترانسمیتر مد نظر خود را مشخص کنید و سپس نسبت به قیمت کسب اطلاع نمایید. اغلب متقاضیان ترانسمیتر فشار فکر می کنند که قیمت آن به دلیل حجم کم آن مناسب است در حالی که پرشر ترانسمیترها در مقایسه با برخی دیگر از تجهیزات صنعتی از بازه قیمت بسیار گسترده ای برخوردار هستند و تنوع در قیمت آنها خیلی زیاد است؛ به گونه ای که میتوان آن را از قیمت های بسیار کم تا خیلی زیاد خریداری کرد.

مسائل موثر در قیمت ترانسمیتر فشار

فاکتورها و مسائلی بر روی قیمت این ابزار دخیل هستند و میتوانند موجب افزایش یا کاهش هزینه آن شوند که این مسائل را میتوانیم از قبیل زیر نام ببریم:
•    مدل ترانسمیتر فشار
•    برند ترانسمیتر فشار
•    کشور سازنده پرشر ترانسمیتر
•    نوع ترانسمیتر
•    قابلیت های تعبیه شده بر روی ترانسمیتر
•    ویژگی های ترانسمیتر فشار
•    توزیع کننده و فروشنده ترانسمیتر فشار
•    و...

قیمت ترانسمیتر فشار 10 بار چه قدر است؟

قیمت ترانسمیتر فشار 10 بار  در مقایسه با برخی از دیگر انواع ترانسمیترها بسیار مناسب است و با صرف هزینه جزئی میتوان آن را تهیه کرد و در راستای اهداف صنعتی مورد نظر به کار برد.
اما با این وجود تمامی مسائل  ذکر شده در فوق نیز بر روی قیمت این نوع ترانسمیتر هم موثر واقع می شود و میتواند به مبلغ آن بیفزاید و یا از آن بکاهد. برای آنکه بتوانید ترانسمیتر فشار 10 بار را با نازل ترین قیمت تهیه کنید باید در ابتدا به محیط صنعتی مورد نظر و هدف از تهیه ترانسمیتر توجه داشته باشید و یکی از بهترین و سازگار ترین انواع ترانسمیترهای 10 بار را تهیه کنید تا به این شکل در هزینه ها صرفه جویی به عمل آید. در حالی که اگر بخواهید بهترین نوع ترانسمیتر فشار 10 بار را خریداری کنید، ممکن است که این ابزار با صنایع مد نظر شما هماهنگی نداشته باشد و قابلیت های آن فراتر از نیاز شما باشد. در این شرایط هزینه ای که برای خرید بهترین ترانسمیتر فشار پرداخت کرده اید به هدر خواهد رفت.

خرید ترانسمیتر فشار

خرید ترانسمیتر فشار در انواع مختلفی که در این مطلب به آنها اشاره شد را میتوانید از طریق مجموعه هایی که در این زمینه فعالیت دارند، انجام دهید. اما توجه داشته باشید که قیمت ارائه این ابزار در فروشگاه های مختلف یکسان نیست و در صورتی که قصد دارید تا ترانسمیتر را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه کنید، حتما چندین فروشگاه را با هم مقایسه نمایید.