آفتاب

نورپردازی هوشمند پله و اهمیت آن در زیبایی و هوشمندسازی نورپردازی ساختماننورپردازی هوشمند پله، ایده‌ای نوین برای اتوماتیک سازی سیستم روشنایی ساختمان‌ها یا معابر می‌باشد. مزایای این روش نورپردازی استفاده از آن را بسیار متداول ساخته است.

اهمیت نورپردازی هوشمند پله در یک خانه

نورپردازی هوشمند پله از جمله اقدامات مهم در راستای هوشمند سازی یک ساختمان محسوب می شود. دغدغه روشنایی راهروها، پله ها و راه های پرتردد در هنگام شب، همواره ساکنین یک ساختمان را درگیر خود کرده است. دید در تاریکی شب کاهش می یابد و امکان یافتن کلید برق و روشن کردن چراغ به سختی فراهم می باشد. این موضوع در خانه هایی که بچه کوچک داشته یا افراد مسن زندگی می کنند بیش از هر زمان دیگری مساله ساز بوده است. کنترلر هوشمند پله، قرار گرفتن پای شما را بر روی پلکان تشخیص داده و جلوی پای شما را روشن می کند. با عبور از جلوی این چراغ ها، خاموشی آنها به صورت کاملا اتوماتیک انجام می گیرد. نکته قابل ملاحظه در مورد این سیستم روشنایی این است که میزان تاخیر زمانی برای روشن ماندن چراغ‌ها به‌صورت دستی قابل تنظیم می باشد. 
 نورپردازی هوشمند پله علاوه بر فراهم آوردن امکان زندگی ساده تر، در کاهش مصرف انرژی برق نیز اثر گذار خواهد بود. این نوع نورپردازی با ورود فرد روشن شده و پس از آن خاموش می شود، امکان داشتن یک نورپردازی زیبا، ایمن، به صرفه و ساده به کمک نورپردازی هوشمند پله فراهم بوده  و شما در انتخاب المان روشنایی دهنده، رنگ نور و تعداد رنگ ها کاملا آزاد هستید.

نورپردازی هوشمند پله، زیبایی، مصرف بهینه انرژی و آسایش بیشترزمان مناسب اجرای نورپردازی هوشمند پله

برای راه اندازی و اجرای نورپردازی هوشمند پله، نیاز به شیار و مخفی سازی سیم های برق وجود دارد. بنابراین بهترین زمان برای انجام این کار لحظه بازسازی یا ساخت ساختمان می باشد. بدین ترتیب نتیجه کار با کیفیت بیشتری همراه خواهد بود.
حال اگر درصدد انتخاب یک تیم حرفه ای برای نورپردازی پله خود هستید می توانید با تماس با کارشناسان اسمارت سنس با طراحی و انتخابی مناسب پله های خود را نورپردازی کنید.

مزایای هوشمند سازی نورپردازی پله

ویژگی های منحصر به فرد و مزایایی که نورپردازی هوشمند پله به همراه دارد کاربرد آن را بسیار وسعت داده است.همین امر اغلب پیمانکاران را به استفاده از این تجهیزات در ساختمان های مدرن ترغیب کرده است.
از جمله مزایای پله هوشمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    ایمنی بالا: روشن شدن پله ها همراه با قدم های شما، دید بهتری را برای بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها فراهم می آورد. بدین ترتیب کودکان و افراد مسن با دغدغه افتادن از پله ها به دلیل نداشتن دید کافی مواجه نخواهند شد. علاوه بر آن، پایین بودن محدوده ولتاژ مورد نیاز برای روشنایی این چراغ ها خطر برق گرفتگی را به طور کامل حذف نموده است.
-    کاهش مصرف برق: روشن ماندن منابع روشنایی و فراموشی قطع برق چراغ ها، هدر رفت و مصرف برق زیادی را به دنبال دارد. در سیستم نورپردازی هوشمند پله به دلیل روشن و خاموش شدن چراغ ها به صورت کاملا اتوماتیک، این مسئله به طور کامل برطرف خواهد شد. علاوه بر آن، منبع نور تعبیه شده در پله ها لامپ های ال ای دی هستند که میزان مصرف برق بسیار پایینی دارند.
-    صرفه جویی در هزینه ها: سیستم پله هوشمند، به نوعی هم برای تامین نور مورد نیاز محیط کارایی دارد و هم سبب زیبا سازی فضا خواهد شد. بدین ترتیب با صرف هزینه کم، با یک تیر چند نشان خواهید زد.
-    رفع عیب ساده و کم هزینه: سیستم کنترلر هوشمند پله از طراحی پیچیده ای برخوردار نمی باشد. لذا در صورتی که با قطعی یا مشکل مواجه شود به سادگی با تعویض یا تعمیر قطعات و با صرف هزینه کم قابل راه اندازی مجدد خواهد بود.
-    نصب سریع و آسان: پیاده‌سازی و اجرای این سیستم نورپردازی هوشمند به سرعت و به‌سادگی امکان پذیر می باشد.
 

نورپردازی هوشمند خطی کنار پله ها

انواع مدل های نورپردازی پله به صورت هوشمند

نورپردازی هوشمند پله، مطابق با سلیقه کارفرما و نوع معماری و مدل پله‌ها به شکل‌های مختلفی قابل اجرا می‌باشد. از جمله:
-    نورپردازی هوشمند آدرس پذیر خطی کنار پله ها: در این نوع نورپردازی، از  نوارهای ال ای دی آدرس پذیر و کنترلهای هوشمند پله برنامه پذیر استفاده می شود. نکته قابل ملاحظه در مورد این چراغ های نواری این است که برای هر یک از ال ای دی ها امکان برنامه ریزی وجود دارد.
-    نورپردازی هوشمند خطی زیر پله ها: در این روش نورپردازی، چراغهای خطی  ال ای دی زیر لبه پله ها یا روی لبه یا پیشانی آن تعبیه شده و با راه رفتن افراد بر روی آن ها به ترتیب گام روشن و خاموش می شوند.
-    نورپردازی هوشمند نقطه ای کنار هر پله: در این روش نورپردازی هوشمند، چراغهای کنار پله ای یا هر نوع چراغ 12 ولت در کنار پله ها و به دیوار نصب شده و به کمک کنترلر هوشمند پله روشن و خاموش می شوند. در این روش ممکن است مجبور به ایجاد سوراخ در دیوار کناره پلکان شوید.