آفتاب

راهنمای خرید پیجینگ تحت شبکه صنعتی و بیمارستانی (مزایا و کاربردها)گوشی‌های هوشمند یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای ارتباطی هستند. با این حال، حتی این گوشی‌ها هم تمامی نیازهای ارتباطی را به‌ویژه در بخش اطلاع‌رسانی در محیط‌های کاری برطرف نمی‌کنند.

پیجینگ تحت شبکه چیست؟

گوشی‌های هوشمند یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای ارتباطی هستند. با این حال، حتی این گوشی‌ها هم تمامی نیازهای ارتباطی را به‌ویژه در بخش اطلاع‌رسانی در محیط‌های کاری برطرف نمی‌کنند. به‌همین دلیل برای این محیط‌ها سیستم‌هایی طراحی شده‌اند که آن‌ها را با نام سیستم‌های پیجینگ می‌شناسیم. سیستم پیجینگ یک فناوری و راه حل کاربردی، قابل اعتماد، ماندگار و مقرون‌به‌صرفه برای این محیط‌ها هستند. بنابراین در این مطلب با نکات راهنمای خرید پیجینگ تحت شبکه صنعتی و بیمارستانی آشنا می‌شویم.


 پیجینگ

انواع سیستم‌های پیجینگ

پیجر یک دستگاه مخابراتی کوچک است که سیگنال‌های رادیویی را از شبکه پیجینگ دریافت می‌کند. فرستنده‌ها در شبکه‌های پیجینگ سیگنال‌ها را روی فرکانس خاصی پخش می‌کنند. پیجرهایی که از نظر فیزیکی در محدوده فرستنده‌ها هستند، به سیگنال فرستنده گوش فرا می‌دهند. هنگامی که پیجر شما آدرس منحصربه‌فرد خود را می‌شنود، پیام مربوطه را دریافت می‌کند و (بسته به تنظیمات پیجر از طریق یک سیگنال صوتی و/یا لرزش) به شما هشدار می‌دهد. دو نوع شبکه پیجینگ وجود دارد:
•    سیستم‌های در محل (on-site): این سیستم‌ها برای ارسال پیام‌های محلی یا اعلان‌های داخلی، از فرستنده‌های کم‌قدرت و پرقدرت استفاده می‌کنند؛ مشابه پیجرهایی که در رستوران‌ها استفاده می‌شوند تا به مشتری اطلاع دهند که میز آماده است
•    سیستم‌های تحت شبکه: این شبکه‌ها برای پوشش سراسری، به فرستنده‌های پرقدرت در سراسر کشور متکی هستند
شبکه‌های پیجینگ از بسیاری جهات نسبت به شبکه‌های همراه یا سلولار برتری دارند. نکته قابل‌توجه اینکه فرستنده‌های پیجینگ از سیگنال‌های رادیویی با فرکانس بالا با آنتن‌هایی استفاده می‌کنند که معمولا در بالای سطح زمین قرار دارند. بنابراین می‌توانند با فرستنده‌های کمتر و تداخل پایین‌تر، تا فواصل دورتری گسترش یابند. به‌همین دلیل پیجرها برای محیط بیمارستانی که دیوارهای بتنی ضخیم دارند و همچنین تاسیسات زیرزمینی که اغلب خدمات همراه در آنها غیرقابل‌اعتماد است، بسیار مناسب هستند. شبکه‌های پیجینگ همچنین از چندین برج به طور همزمان استفاده می‌کنند تا همپوشانی پوشش فراهم شود.


 پیجینگ

نکات راهنمای خرید پیجینگ تحت شبکه برای کارخانه

بسیاری از مراکز صنعتی و تولیدی برای ساده‌سازی فرآیندهای تولید خود از سیستم‌های پیجینگ صنعتی بی‌سیم استفاده می‌کنند. سیستم پیجینگ صنعتی موثرترین و مطمئن‌ترین راه برای هشدار دادن به افراد در مورد شرایط اضطراری است. بسته به تعداد پرسنل، می‌توانید از سیستم پیجینگ تحت شبکه به روش‌های مختلفی استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از این تجهیزات برای اطلاع دادن به همه کارمندان تا شعاعی مشخص در مورد یک وضعیت اضطراری مانند آتش‌سوزی یا تهدید بمب استفاده کنید.
از سوی دیگر، می‌توانید از این سیستم برای اطلاع دادن تنها به افرادی که در یک منطقه خاص هستند، استفاده کنید و به آنها بگویید که در خارج از آن منطقه، یک وضعیت اضطراری پیش آمده است. سیستم پیجینگ تحت شبکه برای کاربردهای صنعتی، هم صرفه‌جویی در زمان، هم کارآیی و هم امنیت را به ارمغان می‌آورد؛ یعنی سه نکته‌ای که در همه صنایع از عوامل مهم به‌شمار می‌روند!
شما با برخورداری از یک سیستم پیجینگ برای کارخانه‌تان، هم در سالن‌های تولیدی و هم در بخش انبار، از مزایای زیادی بهره‌مند می‌شوید. در واقع سیستم پیجر تصمین‌کننده ارتباط کارآمدتری بین بخش‌های مختلف، سلول‌های تولیدی یا کارمندان است. پیاده‌سازی یک سیستم پیجر ساده و کاربرپسند، کاری آسان است و می‌توان آن را به‌سرعت انجام داد.
سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه، گزینه‌های کاربری متنوعی دارند؛ از جمله پیام‌های کوتاهی مبنی بر استفاده از مواد جدید، پیام‌هایی در مورد نقص فنی، پیام‌هایی راجع به دریافت محصولات و یا پیام‌هایی که باید به کارمندان فرستاده شود.


 پیجینگ

مزایای سیستم پیجینگ برای کارخانجات

می‌توان گفت سیستم پیجینگ تحت شبکه برای صنعت، بهینه‌سازی جریان امور را به‌همراه دارد؛ زیرا مواد و گردش‌کار را بهبود می‌بخشد. بهره‌گیری از این سیستم همچنین باعث کاهش استرس می‌شود و بهره‌وری و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد. سیستم‌های پیجینگ با برد بالا، نیاز به ارتباط موثر در یک مرکز تولیدی را برطرف می‌کنند. می‌توان از این موارد به‌عنوان یک راهنمای مناسب در هنگام خرید سیستم پیجینگ تحت شبکه استفاده کرد. ارتباطات سریع می‌تواند مزایای متعددی برای یک سازمان با مقیاس بزرگ کوچک تا بزرگ داشته باشد.
برخی از مزایای این سیستم برای کارخناجات عبارتند از:
•    پیدا کردن سریع کارکنان
•    به حداقل رساندن زمان خرابی دستگاه
•    به حداقل رساندن زمان واکنش اضطراری
•    یادآوری زمان جلسات و وظایف مختلف به گروه‌ها


 پیجینگ

نکات راهنمای خرید پیجینگ تحت شبکه بیمارستانی

ارتباطات، سنگ بنای بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی است. در واقع ضروری است اطلاعات صحیح در زمان لازم در اختیار افراد مناسب قرار گیرد. بدین‌ترتیب، سیستم پیجینگ تحت شبکه بیمارستانی می‌تواند باعث بهینه شدن تجربه بیمار و کارکنان بشود.
پیجینگ بیمارستانی یک ابزار ارتباطی موثر و قابل‌اعتماد برای مراکز مراقبت‌های بهداشتی و درمانی است. امکان برقراری ارتباط سریع در مورد وظایف فوری یا موارد اضطراری، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین بیماران نیز گاهی اوقات نیاز دارند به‌سرعت به یکی از پرستاران یا کارکنان دسترسی پیدا کنند.

مزایای سیستم پیجینگ بیمارستانی

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تلفن‌های هوشمند می‌توانند قابلیت‌های ارتباطی و گاهی اوقات بهینه داشته باشند، پس چرا بیمارستان‌ها باز هم به پیجر نیاز دارند؟ برای پاسخ می‌توان گفت سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه، در انتقال اطلاعات حیاتی و نفوذ به مناطقی که شبکه‌های همراه نمی‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند، همچنان بهترین گزینه هستند. در ادامه با برخی از مزایای عمده سیستم‌های پیجر بیمارستانی آشنا می‌شویم. این مزایا می‌توانند به‌عنوان راهنمای خرید سیستم پیجینگ تحت شبکه درنظر گرفته شوند.

بهبود تجربه افراد در اتاق انتظار

پیجرهای بیمارستانی برای ارتباط بین کارکنان و همینطور کارکنان و بیماران استفاده می‌شوند. در واقع این تجهیزات در حال تکامل هستند تا به بخش مهمی از مراقبت از بیمار تبدیل شوند. بیمارستان‌ها از سیستم‌های پیجینگ مهمان نیز استفاده می‌کنند تا به‌عنوان مثال، به عدم شیوع ویروس کرونا (COVID-19) و مراقبت از بیمار کمک کنند.

ارتباطات قابل‌اعتماد

پیجرها بیش از 50 سال است که در بیمارستان‌ها ابزار ارتباطی قابل‌اعتمادی هستند. امروزه این دستگاه‌ها طوری تکامل پیدا کرده‌اند تا با فناوری‌ها، قابلیت‌ها و شیوه‌های نوین رمزگذاری تطابق پیدا کنند. بدین‌ترتیب ارتباط قابل‌اعتمادی بین کارکنان و بیماران در بیمارستان ارائه می‌دهند.

سهولت استفاده

سیستم‌های پیجینگ بیمارستانی به آموزش چندانی نیاز ندارند و همین امر سبب می‌شود تا به راهکارهای ارتباطی ایده‌آل در بیمارستان‌ها تبدیل شوند. از این‌رو، آموزش کارکنان در مورد نحوه استفاده از پیجر هر بار که کاربر جدیدی وارد می‌شود، برای بیمارستان‌ها کار پرزحمت و وقت‌گیری نخواهد بود؛ چرا که پیجرها دستگاه‌هایی هستند که استفاده از آنها بسیار راحت است.

رعایت فاصله اجتماعی

شکی نیست که کارکنان شاغل در بخش مراقبت‌های بهداشتی، در خط مقدم مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا هستند و بنابراین برای محافظت از خود و بیماران خود، باید به باید ابزارهای لازم مجهز باشند و در عین حال خدمات بهداشتی با کیفیتی به بیماران خود ارائه دهند. اما این ویروس بار اضافی بر دوش بیمارستان‌ها ایجاد کرده و آنها را مجبور می‌کند برای مدیریت بیماران در رعایت فاصله اجتماعی، راه‌های خلاقانه‌ای پیدا کنند و همچنان با حفظ فاصله، خدمات مراقبت از بیمار را ارائه دهند.

بهبود پاسخ‌دهی

سیستم نوبت‌دهی بی‌سیم، مکملی برای سیستم پیجینگ بی‌سیم است که پاسخ‌های سریع‌تری به بیماران ارائه می‌دهد؛ زیرا بیماران در حین قرار گرفتن در صف انتظار، می‌توانند از نوبت خود آگاه می‌شوند. بیماران می‌توانند در هر جایی بنشینند و پیشرفت صف را روی نمایشگرهای LED متصل به سیستم‌های صف تماشا کنند. علاوه بر این، پرستاران فقط لازم است شماره نوبت بیمار را فشار دهند تا به او اطلاع دهند که نوبت خدمت‌رسانی به او فرا رسیده است.


 پیجینگ

راهنمای خرید سیستم پیجینگ تحت شبکه از شرکت جوان پردازش

با اینکه پیجرها در مقایسه با تلفن‌های همراه، مدت‌زمان طولانی‌تری وجود داشته‌اند و برخی از افراد آن‌ها را فناوری قدیمی می‌دانند، اما همچنان مزایای عمده‌ای برای کارخانجات و بیمارستان‌ها دارند. گفتنی است سازندگان سیستم‌های پیجر در حال بهینه‌سازی فناوری پیجرها هستند تا امکان ارتباط دو طرفه، انطباق با HIPAA و امنیت بهتر را فراهم کنند. با برخورداری از چنین پیشرفت‌هایی، این سیستم‌ها در ساده‌سازی ارتباطات، کارآمدتر هم می‌شوند.
در صورتی که به این استفاده از این سیستم‌ها علاقه دارید، شرکت جوان پردازش راهکارهای سیستم پیجینگ تحت شبکه و ارتباطی متعددی را ارائه می‌دهد که برای صنایع تولیدی و بیمارستانی طراحی شده‌اند. این شرکت از میان گزینه‌های مختلف، محصولی را به شما معرفی می‌کند که مناسب کاربرد مدنظر شما است. بدین‌ترتیب با قرار دادن این سیستم‌های پیجینگ در مکان‌های مختلف می‌توانید لایه دیگری از ارتباط موثر را به کارخانه یا بیمارستان اضافه کنید. برای دریافت خدمات مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر برای خرید سیستم‌های پیجینگ تحت شبکه می‌توانید به وب‌سایت شرکت جوان‌پردازش مراجعه کنید و یا کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.