آفتاب

چمن مصنوعی مدرسهزمانی که بحث فضای سبز و بازی و فعالیت برای دانش آموزان می شود، تمام نگاه ها به حیاط مدرسه معطوف می شود. از این رو مدیران و مسئولان هر کاری از دست شان بر می آید، انجام می دهند تا حیاط مدرسه را از هر لحاظ برای تمامی فعالیت های دانش آموزان مهیا و آماده کنند.

فرقی ندارد که می خواهید به تازگی فضای سبزی در حیاط مدرسه راه بیاندازید و یا در نظر دارید تا زمین بازی مدرسه را نونوار و بازسازی کنید، در هر صورت چمن مصنوعی واقعا می تواند ظاهر مدرسه را ارتقاء دهد و تجربه زندگی در مدرسه را برای دانش آموزان لذت بخش بسازد.

بیگو کالا به عنوان تهیه کننده و ارائه دهنده پیشرو در زمینه چمن مصنوعی با افتخار اعلام می کند که به عنوان بهترین و اولین مرکز فروش چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه توانسته است در پروژه های بسیار بزرگی سهیم باشد و نامی آشنا در ایجاد فضاهای سرسبز در محیط های آموزشی و تفریحی و ورزشی به شمار می رود.

چمن مصنوعی مدرسه چه مزیت هایی دارد؟

زمانی که بحث فضای سبز و بازی و فعالیت برای دانش آموزان می شود، تمام نگاه ها به حیاط مدرسه معطوف می شود. از این رو مدیران و مسئولان هر کاری از دست شان بر می آید، انجام می دهند تا حیاط مدرسه را از هر لحاظ برای تمامی فعالیت های دانش آموزان مهیا و آماده کنند.
اما این که چمن مصنوعی چگونه می تواند جایگزین چمن طبیعی باشد را در ادامه با هم بررسی می کنیم.1.موجب تشویق دانش آموزان به ورزش و فعالیت های بدنی می شود

چمن مصنوعی مدرسه می تواند زمین بازی و ورزشی را متحول کند و آمادگی این را دارد که در معرض استفاده بسیار زیاد و برای ساعات طولانی قرار بگیرد.
این ها مواردی است که چمن طبیعی در آن ها ضعف دارد و نمی تواند مقاوت بالایی از خود نشان دهد و خیلی راحت زیر پاهای دانش آموزان ساییده شده و یا در برابر آب و هواهای مختلف نمی تواند دوام بیاورد و خیلی زود تغیرر رنگ داده و از بین می رود. به همین دلیل است که گاها در میان چمن ها بخش های قهوه ای و خاکی دیده می شود.
در مقابل چمن مصنوعی نه تنها به سادگی آسیب نمی بیند، بلکه در تمام طول سال تحصیلی قابل استفاده می باشد و درست مانند روز اول به نظر می رسد، فرقی هم ندارد که هوا گرم و سوزان باشد یا سرد و برفی.

2. نرم و لطیف کردن سطوح سخت

اصولا مدارس در حیاط از وسایل بازی و تجهیزات ورزشی استفاده می کنند. این بخش ها به دلیل قرارگیری در معرض نور خورشید و استفاده مکرر، باعث از بین رفتن چمن های طبیعی شده و سطح سفت و سختی را به وجود می آورند.
چمن مصنوعی می تواند این بخش ها را نرم و لطیف کند و هم چنین فضای امنی را برای کودکان دانش آموزان فراهم نماید.
این تاثیر با استفاده از فوم محافظ زیر چمن مصنوعی نیز دو برابر می شود و احتمال آسیب و جراحت به دانش آموزان را به حداقل می رساند.3. موجب بازی های خلاقانه می شود

شما می توانید چمن مصنوعی مدرسه را در رنگ هایی بجز رنگ سبز خریداری کنید. اگر می خواهید کودکان را به بازی های جدید و خلاقانه و فکری دعوت کنید، به طور مثال زمین را با رنگ های مختلف به بخش های گوناگون برای بازی های گروهی تقسیم کنید، رنگ های بسیاری از چمن مصنوعی در دسترس هستند که تفاوت های قابل توجه و هیجان انگیزی را به وجود می آورند.

شما حتی می توانید تونل هایی پوشیده از چمن های رنگارنگ را برای بچه ها درست کنید. می توانید راهروها و پاگردهای مدارس و یا دیوار اعلانات را با چمن مصنوعی جذاب تر بسازید.

ایده های بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها الهام بگیرید. یک قانون کلی این است که ببینید در مدرسه شما چه بخش هایی نیاز به توجه بیشتری از جانب دانش آموزان دارد و سپس آن مکان ها را با چمن مصنوعی مهیج تر نشان دهید.4. ایجاد محیطی امن و بی خطر برای دانش آموزان در حیاط مدرسه

والدین اغلب نگران این هستند که کودکان خود را برای بازی به بیرون از خانه بفرستند، مخصوصا زمانی که سطوح سنگی و سیمانی وجود داشته باشد. چمن مصنوعی می تواند محیط نرم و لطیف مانند بالشت را برای کودکان مهیا کند که نه تنها از جسم آن ها مراقبت به عمل می آید، بلکه موجب می شود تا تجربه های جدیدی از دنیا بیرون به دست بیاورند.
همه ما می دانیم که بچه ها با افتادن ها و لیز خوردن ها است که درس های و تجربه های زیادی به دست می آورند و این بازی و فعالیت های جسمی است که آن ها را برای فعالیت های آینده آماده می کند و آموزش می دهد، از این رو برای این که این تجربه ها را برای آن ها لذت بخش و بدون هیچ آسیب جسمی همراه سازید، بهتر است از چمن مصنوعی مخصوص در مدارس و مهدکودک ها که بچه ها ساعات بیشتری در آن جا حضور دارند، استفاده شود.

5. طراحی جذاب حیاط مدرسه

بارها دیده ایم که بسیاری از دانش آموزان و بچه ها به دلیل محیط خشک و بی روح مدارس، میلی به رفتن به آن جا و درس خواندن ندارند. از طرفی هزینه های بالای مدیریت مدرسه اجازه مسائلی مانند دکوراسیون و طراحی ها و ایجاد فضای سبز در حیاط را نمی دهد.
راه حل این ماجرا به دستان چمن مصنوعی مدرسه رفع می شود که در هر روز از سال و در هر شرایط آب و هوایی، صرفه نظر از این که مدرسه چند شیفت و چند دانش آموز دارد، سبز و زیبا به نظر می رسد.

6. نظافت و تمیزی دانش آموزان بیشتر حفظ می شود

زمانی که زمین های خاکی و یا چمن های طبیعی در معرض استفاده بیش از اندازه قرار بگیرند، خیلی زود می توانند گودال های از گل و لای را به وجود بیاورند که این امر با بارش باران و یا آبیاری چمن ها وخیم تر می شود.
علاوه بر این که ریسک لیز یا سر خوردن و آسیب های جسمی دانش آموزان مطرح است، از طرف دیگر لباس های بچه ها کثیف و گلی می شود که این امر اصلا برای رعایت بهداشت فردی و یا حتی عمومی مدرسه مناسب به نظر نمی رسد.
چمن مصنوعی مدرسه این مشکل را نیز حل کرده است، زیرا الیاف آن روی یک لایه بکینگ نرم و لطیف گره می خورد که این به معنای است که هیچ تماس مستقیمی بین زمین زیر چمن مصنوعی و دانش آموزان وجود ندارد.
هم چنینی الیاف چمن مصنوعی باکیفیت به گونه ای ساخته می شوند که می توانند ساعت ها در برابر استفاده مداوم دوام بیاورند و حالت خود را حفظ کنند. پس دیگر خبری از گل و خاک و کثیفی و بهم ریختگی در حیاط مدرسه نیست.
 

7. برخی دانش آموزان از بدو تولد گرفتار آلرژی و حساسیت های فصلی می باشند

تب یونجه در بچه های مستعد می تواند تمرکز و کارایی و عملکرد آن را به دلیل بروز علایمی مانند عطسه، خارش چشم ها و آبریزش بینی و غیره بر هم بریزد.
گرده های علف و چمن ها می تواند موجب تشدید این علائم شود. این گرده ها مخصوصا زمانی که چمن ها توسط دستگاه چمن زنی بریده و هرس می شوند، بیشتر در فضا پخش می گردند.
با انتخاب چمن مصنوعی برای مدارس می توانید این مشکل را حل کنید و خیال راحت و آسوده ای را برای دانش آموزان و والدین شان فراهم کنید، زیرا دیگری خبری از هرس کردن چمن ها نیست و از این رو دیگر گرده های علف در فضای پخش نمی گردند و آلرژی آن ها را تحریک نمی کنند.

8. چمن مصنوعی هزینه های مدارس را کاهش می دهد

فرقی ندارد که حیاط مدرسه کوچک باشد یا بزرگ، در هر صورت به طور کلی اداره یک مدرسه با شیفت های مملو از دانش آموزان، به قدری سخت و هزینه بردار است که دیگر نه بودجه ای و نه وقتی برای رسیدگی به فضای سبز حیاط باقی می ماند، به این ترتیب است که بیشتر مدارس از آسفالت و سیمان و یا حتی موزاییک ها و سنگفرش ها برای حیاط استفاده کرده و تنها در حاشیه ها و کناره ها از تعدادی درخت و درختچه ها و شمشادها استفاده می کنند.
اما چمن مصنوعی مدرسه به دلیل این که نیازی به هیچ محصول و ابزاری ندارد تا سبز و با طراوت به نظر برسد، آن هم در تمام روزهای سال، می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت برای مدیران و مسئولان مدارس به شمار رود.
به این ترتیب هزینه های نگهداری از چمن طبیعی می تواند به برنامه های آموزشی و تفریحی بیشتر برای دانش آموزان اختصاص یابد.
کلام آخر
از جایی که تمامی مسئولان مدارس در صدد جذب هر چه بیشتر دانش آموزان و افزایش انگیزه آموزش و بهبود قوه یادگیری آن ها هستند، از راه حل های کاربردی و به صرفه در این زمینه استقبال می کنند.

کافی است با مشورت تیم و کادر متخصص و فنی مرکز و فروشگاه اینترنتی خرید و فروش چمن مصنوعی، نوعی که مناسب ابعاد و اندازه و موقعیت جغرافیایی مدرسه می باشد را انتخاب کنید و از مزیت های بیشمار آن برای تمامی مدیران، مسئولان، والدین، بچه ها و تمامی کارکنان مدرسه بهره مند شوید.

اجازه دهید تا بچه ها از همان دوران کودکی با محیط سبز و طبیعت و تاثیرهای بی نظیر آن آشنا شوند و بتوانند انگیزه بیشتری برای ارتباط برقرار کردن در حین بازی و فعالیت های ورزشی با دوستان و همکلاسی های خود داشته باشند.