آفتاب

چمن مصنوعی برای ویلاوقتی صحبت از ویلا می شود اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند، وجود یک حیاط و باغ بزرگ و یا حتی کوچک است که پر از درخت و گیاه و چمن های سبز است.

تابستان نزدیک است، فصلی برای سرگرمی و تفریح و لذت بردن از روزها آفتابی. اگر هم صاحب یک ویلا در گوشه و کنار شهر در یک منطقه خوش و آب و هوا یا در یک شهر و استان دیگری می باشید که برای تعطیلات و آخر هفته ها آن جا می روید، تابستان برای شما معنا و مفهوم خاص و ویژه ای دارد.

وقتی صحبت از ویلا می شود اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند، وجود یک حیاط و باغ بزرگ و یا حتی کوچک است که پر از درخت و گیاه و چمن های سبز است.

چمن طبیعی یا چمن مصنوعی برای ویلا؟

درک تفاوت این دو و سپس انتخاب بهترین گزینه می تواند نقش مهمی در میزان خوشگذرانی و تفریح و سرگرمی شما داشته باشد.
از جایی که اصولا چنین مکانی، محل سکونت دائمی شما نیست، به این معنا می باشد که شما ممکن است مدت ها سری به ویلای خود نزنید و این امر شرایط را برای رشد بیش از حد چمن طبیعی و شلوغ و بر هم ریخته شدن حیاط را فراهم می کند.

راه حل چیست؟

همه این ها انتخاب چمن مصنوعی برای ویلا را پررنگ تر می سازد. بیگو کالا  بزرگ ترین و اولین فروشگاه اینترنتی و معتبرترین مرکز ارائه دهنده انواع چمن های مصنوعی می باشد که کیفیت و کارایی و استاندارد محصولات آن ها بر هر کسی اثبات شده است و این یعنی میزان رضایت مشتریان در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همین امر موجب می شود با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید.

کادر مجرب  متخصص بیگو کالا در هر ساعت از روز و هر روز از هفته آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد. پس برای سبز کردن دنیای خود لحظه ای درنگ نکنید و اجازه دهید شما را در این مسیر سبز همراهی کنیم.

چرا انتخاب من باید چمن مصنوعی باشد؟


خوب شاید ایده مصنوعی بودن این محصول شما را به شک بیاندازد که "چرا نباید از چمن های طبیعی استفاده کنم؟".
خوب برای این که به سراغ چمن طبیعی بروید، بهتر است ابتدا به پاسخ سوالات زیر فکر کنید:

1.آیا وقت رسیدگی و نگهداری از چمن های حیاط ویلای تان را دارید؟ آن هم در تعطیلات و آخر هفته هایی که هر لحظه آن برای شما غنیمت است؟

2. زمانی که دوباره درب ویلا را گشودید تا تعطیلات و روزهای خوش دیگری را برای خود رقم بزنید و سپس با چمن های سر به فلک کشیده رو به رو شدید، چه می کنید؟

3. آیا همیشه در دسترس هستید تا چمن های تان را آبیاری کنید؟ یا آن ها را هرس کنید؟

4. آیا این امکان برای شما فراهم است تا همیشه مراقب این باشید که به چمن های تان آفت نزند و یا دچار بیماری و شرایط حادی نشود؟

5. آیا می توانید هزینه و دستمزد یک باغبان و فردی را بپردازید تا مسئولیت چمن های طبیعی حیاط ویلای تان را بر عهده بگیرد؟ یا از پس هزینه هایی که باید برای محصولات  تجهیزات مورد نیاز آن ها فراهم کنید، بر می آیید؟ یا می توانید فرد قابل اطمینانی را بیابید که در نبود شما بتواند به خوبی به چمن ها رسیدگی کند؟

6. به این فکر کرده اید که وقتی باران ببارد، چه افتضاحی در حیاط ویلای شما به بار می آید؟ آیا به فکر لباس ها شیک و دوست داشتنی که برای تعطیلات خریده اید، هستید؟

7. می خواهید ماشین تان را  در حیاط ویلا پارک کنید؟ پس بهتر است با چمن طبیعی خداحافظی کنید چون به زودی زیر لاستیک ها ساییده شده و از بین می روند؟

8. آیا حیاط ویلای تان به گونه ای نیست که تابش نور خورشید را دریافت کند؟ پس عمر چمن های حیاط تان کوتاه خواهد بود.

9. آیا خودتان یا یک از اعضای خانواده تان به حساسیت و آلرژی مبتلا هستید؟ پس خود را آماده کنید که به دلیل وجود چمن طبیعی با آن همه گرده هایی که در هوا منتشر می کند، تمام تعطیلات را مجبور شوید در خانه بمانید و با خارش چشم و آبریزش بینی خود کنار بیایید.

10. با آن همه حشرات و حیوانات موذی و آزاردهنده ای که به چمن طبیعی حیاط شما جذب می شوند، چه می کنید؟

چگونه از چمن مصنوعی به بهترین شکل ممکن استفاده کنم؟

حالا که کاملا قانع شدید که چمن طبیعی نمی تواند گزینه مناسبی برای ایجاد فضای سبز در ویلای شما باشد و می خواهید از چمن مصنوعی برای ویلا خود به کار ببرید، حالا وقت قسمت جالب و جذاب ماجرا می رسد: تزیین باغ و حیاط با چمن مصنوعی.1.ویلای تان را چراغانی کنید

برای این که محیط مهیجی را به وجود بیاورید که حال و هوای تمام مهمانان تان را عوض کند و انگیزه بیشتری برای دورهم بودن و ثبت بهترین خاطرات را به شما بدهد، چمن مصنوعی را با نورپردازی همراه کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.
چرا از چراغ های تزئینی ایستاده روی چمن مصنوعی و لا به لای درختان و گیاهان استفاده نمی کنید، چرا از لامپ های حبابی با نورهای فانتزی روی میز و صندلی و روی شاخه درختان و گوشه های چمن به کار نمی برید؟
خلاقیت و قوه ابتکار خود را به کار بگیرید و سعی کنید تا ترکیب و تلفیق رنگ سبز چمن مصنوعی با نورهای زیبا و فانتزی این لامپ ها را به بهترین شکل ممکن در معرض نمایش بگذارید.

2. مطمئن شوید که مهمانان تان جایی برای نشستن دارند

تنها چیزی که چمن مصنوعی و یا نورپردازی های آن را کامل می کند، لذت بردن و استفاده بیشتر از این محیط است.
کافی است با قرار دادن تعدادی میز و صندلی و یا حتی مبلمان راحت، جایی برای نشستن مهیا کنید.
یکی از بهترین هارمونی ها با رنگ سبز چمن مصنوعی برای ویلا، استفاده از وسایل و صندلی ها و مبلمان های چوبی است که دقیقا نمایی از طبیعت و جنگل ها را به تصویر می کشند.
چوب ذاتا و طبیعتا رنگ و تناژ گرمی دارد که این امر در کنار رنگ سبز می تواند طراوات و شادابی و حس زندگی را در وجودتان تزریق کند.3. همراه کردن گل و گیاهان در حاشیه چمن ها

شاید در حیاط ویلای خود درخت های متنوعی داشته باشید، اما هنوز کمبودهایی احساس می شود.
حاشیه های چمن مصنوعی برای ویلا خود را با جدول و یا هر چیز دیگری بیشتر مشخص کنید و سپس در اطراف آن، درختچه ها، گیاهان رنگارنگ و سبز و شمشاد بکارید تا همه چیز برای ایجاد یک طبیعت دل انگیز مهیا باشد.
حالا فقط یک چیز کم دارید، آن هم دوربین عکاسی است. این محیط سبز و زیبا می تواند بهترین پیش زمینه را برای عکس های خانوادگی و دوستانه تان فراهم نماید.

4. ایجاد زمین بازی

یکی از کاربردهای چمن مصنوعی برای ویلا این است که می تواند شرایط را برای بازی های دورهمی و ورزش های گروهی همراه خانواده و دوستان مهیا کند.
کافی است بخشی از حیاط و باغ را به محلی برای والیبال، فوتبال، گلف و حتی بازی های متفرقه مثل وسطی و غیره تبدیل کنید. حالا می بینید که هیجان و شور این با هم بودن ها بیشتر و بیشتر می شود و بهترین لحظات برای شما و دوستان و همراه تان رقم می خورد.5. آیا به جای حیاط، پاسیو مناسبی برای برگزاری مهمانی در ویلای خود دارید؟

زمانی که درباره چمن مصنوعی صحبت می کنیم، منظورمان این نیست که شما می توانید فقط از آن در حیاط استفاده کنید.
چمن مصنوعی یک محصول چند منظوره و کاربردی و تطبیق پذیر است، یعنی شما می توانید از آن در هر مکانی و در هر شرایطی استفاده کنید تا رنگ و لعاب دلنشینی به آن جا ببخشید.
بخشی از پاسیو را با چمن مصنوعی و بخش دیگری را با پارکت چوبی بپوشانید. حتی می تواند از چمن مصنوعی برای دیوار و یا تزیین میز و یا صندلی ها استفاده کنید و همه چیز را یک قدم بیشتر مدرن و شیک و جذاب نشان دهید.6. چمن مصنوعی بین سنگی برای ویلا

اگر طرفدار سنگ های تزئینی و سنگفرش های زیبا برای حیاط خود هستید، اما می خواهید اندکی شادابی و طراوت بیشتری به حیاط خود ببخشید، پیشنهاد ما استفاده از چمن مصنوعی لابه لای سنگفرش ها و موزاییک های حیاط است.
این چمن های مصنوعی به صورت نواری و یا هر شکل دیگری در میان سنگ فرش ها قرا ر می گیرند، گویی چمن ها لا به لای آن ها رشد کرده اند.
نگران نباشید این چمن ها طبیعی نیستند و شما را با آبیاری، هرس کردن، بذرپاشی و غیره خسته و کلافه نمی کنند و وقت تان را نمی گیرند. هم چنین این چمن ها هیچ گونه آبگرفتگی به وجود نمی آورند، چون خاصیتی زهکشی چمن مصنوعی بسیار قدرتمند است و می تواند خیلی سریع آب را از خود عبور داده و به زمین زیر خود تخلیه نماید.

کلام آخر
اگر احساس می کنید که ویلایی تان به نظر کسل کننده و بی رمق می آید، چمن مصنوعی برای ویلا و همراه کردن آن با هر ایده دیگری می تواند شگفتی آفرین باشد.
برای این که طراحی و دکوراسیون منحصر به فردی با چمن مصنوعی به وجود آورید، کافی است فقط به این فکر کنید که در کنار چمن مصنوعی، چه چیزهایی می توانند حال دل تان را خوب کنند و رویاهایی که همیشه از داشتن یک محیط سرسبز در ذهن خود داشته اید را به واقعیت تبدیل نمایند.
این شما و این هم دنیای رنگی که می تواند میان تمام دغدغه ها و سردرگمی های زندگی، زنگ تفریح دلنشینی برای شما باشد.