آفتاب

اقدامات مهم برای سفرهای خارجیتوصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید؛ چرا که در این مطلب قصد داریم به اقدامات مهم برای سفرهای خارجی بپردازیم.

اگر در یک سفر خارجی همه چیز طبق برنامه پیش برود، تجربه آرامش بخشی را کسب خواهید کرد. برای این منظور، بهتر است از قبل به موارد مهم، فکر و برای آن ها برنامه ریزی کرد؛ مواردی مانند گذرنامه، خرید آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل و... . اگر سفر خارجی در پیش دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید؛ چرا که در این مطلب قصد داریم به اقدامات مهم برای سفرهای خارجی بپردازیم.


 ویزای کشور مقصد

بررسی اعتبار گذرنامه

مهمترین مدرک برای خروج از کشور، گذرنامه است. اگر گذرنامه ندارید، می توانید پس از تکمیل مدارک، در عرض دو تا چهار هفته آن را دریافت کنید. چنانچه گذرنامه دارید، از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید. برای سفرهای خارجی، گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

بررسی ویزای کشور مقصد

بررسی کنید کشوری که قصد سفر به آن را دارید، به ویزا نیاز دارد یا نه. کشورهایی مانند ترکیه ارمنستان و مالزی نیازی به ویزا ندارند. کشورهایی مانند آذربایجان و اندونزی ویزای فرودگاهی ارائه می کنند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

یکی از اقدامات مهم برای سفرهای خارجی خرید بلیط هواپیما است. برای خرید بلیط هواپیما می توانید از فلای تودی کمک بگیرید. در فلای تودی شما این امکان را خواهید داشت تا از بین 900 ایرلاین و شرکت هواپیمایی خارجی، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. از جمله مزایای استفاده از فلای تودی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    مقایسه و انتخاب بلیط از بین شرکت های هواپیمایی گوناگون
•    آگاهی از قیمت بلیط مورد نظر به صورت لحظه ای
•    خرید امن و راحت در زمان کوتاه
•    امکان اعلام کنسلی بلیط و استرداد وجه(با توجه به قوانین ایرلاین)
•    پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته.
در فلای تودی می توانید به انواع بلیط برای تمامی مقاصد مانند بلیط دبی به تهران، تهران استانبول و... دسترسی داشته باشید.

رزرو محل اقامت

یکی دیگر از اقدامات مهم برای سفرهای خارجی رزرو محل اقامت است. سعی کنید رزرو هتل را به زمان رسیدن به مقصد موکول نکنید. این کار ممکن است هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند یا در پیدا کردن گزینه  دلخواه، شما را ناکام بگذارد. به همین دلیل، بهتر است پیش از سفر برای رزرو هتل یا هاستل اقدام کنید.
رزرو آنلاین هتل به شما امکان می دهد تا از بین موارد متعدد، گزینه مناسب را انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در وب سایت فلای تودی علاوه بر رزرو بلیط هواپیما مانند بلیط دبی به تهران و بلیط تهران استانبول می ‌توانید با بهترین قیمت ها، اقامتگاه خود را نیز رزرو کنید.

آشنایی با مقصد

در صورت آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری، فرهنگ، زبان و آب و هوای مقصد می توانید سفر خاطره انگیزی را تجربه کنید. جاهایی را که قصد گشت و گذار در آن ها را دارید، از قبل مشخص کنید تا زمان تان در مقصد هدر نرود. با بررسی آب و هوای مقصد، لباس ها و لوازم متناسب با آن را آماده کنید.

پول نقد

در سفرهای خارجی حتما کمی پول نقد با خود داشته باشید. در بسیاری از کشورها همراه داشتن دلار یا یورو کافی خواهد بود. اما برخی کشورها هم هستند که بهتر است در زمان سفر به آنها، واحد پول خودشان را همراه داشته باشید. این کار باعث می شود برای پرداخت هزینه های جزئی مانند کرایه تاکسی به مشکل برنخورید.

چکاپ پزشکی

یکی دیگر از اقدامات مهم برای سفرهای خارجی بررسی وضعیت سلامتی خود است. بهتر است پیش از سفر یک چکاپ پزشکی انجام دهید تا در سفر دچار مشکل نشوید.

بستن چمدان

توجه داشته باشید که هرچه بار کمتری با خود ببرید، سفر راحت تری خواهید داشت. سعی کنید از برداشتن اقلام غیر ضروری خودداری کنید. میزان بار مجاز عموما بین 30 تا 50 کیلوگرم است. می توانید از طریق ایرلاین مربوطه میزان بار مجاز آن را چک کنید. با توجه به شرایط کشور مقصد، لوازم سفر را انتخاب کنید.


 رزرو محل اقامت

پرداخت عوارض خروج

 سعی کنید از دو روز قبل از سفر، عوارض خروج خود را پرداخت کنید. این کار باعث می شود در فرودگاه زمان شما گرفته نشود. البته می توانید تا نیم ساعت قبل از پرواز، برای پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنید.

زمان حضور در فرودگاه

در سفرهای خارجی حتما دو ساعت پیش از پرواز، در فرودگاه حاضر شوید. این کار باعث می شود چنانچه اتفاق غیرمترقبه ای در مسیر برای شما رخ دهد، زمان کافی برای رسیدن به پرواز داشته باشید.

جمع بندی

برای رفتن به سفرهای خارجی نیاز به انجام اقداماتی است. از اقدامات مهم برای سفرهای خارجی می توان به بررسی و آماده سازی گذرنامه و ویزا، خرید آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، آشنایی با مقصد و... اشاره کرد.
فراموش نکنید که برای خرید بلیط هواپیما می توانید از فلای تودی کمک بگیرید. در فلای تودی می توانید با بهترین قیمت ها، بلیط پروازهای مختلف مانند بلیط تهران استانبول و بلیط دبی به تهران را خریداری کنید.