آفتاب

مصارف ورق طلا در ساختمان ها به چه شکل می باشد؟ورق طلا از متریال های جدید و زیبایی است که کاربردهای زیادی دارد. از جمله مصارف ورق طلا در کارهای تزئینی، ساختمانی، صنعتی و ... است و می توان از آن به جای پتینه کاری، کاغذ دیواری و یا رنگ ساختمان، استفاده کرد.

قیمت ورق طلا با توجه به زیبایی که تحویل شما می دهد، بسیار مناسب است و تغییرات خاص و متفاوتی را ایجاد می کند. در ادامه با این محصول و قیمت آن بیشتر آشنا می شوید.

ورق طلا چیست ؟

یکی از رایج ترین نوع ورق های فلزی که بافت نرمی دارد و به رنگ طلایی است، ورق طلا نام دارد. ضخامت ورق طلا در حد میکرون است به همین دلیل برای استفاده از آن باید خیلی ظریف رفتار کنید. این محصول روی هر سطحی با چسب مخصوص خود می چسبد و برای مزین کردن خانه در انواع طرح ها و نقش ها، می توان از آن استفاده کرد.

مصارف ساختمانی ورق طلا

یکی از کاربردهای زیاد ورق طلا، در تزئینات مختلف بناهای مسکونی، تجاری و ابنیه هاست. از ورق طلا برای ایجاد طرح روی ستون ها، حاشیه گچبری، حاشیه دور در، طراحی های روی دیوار و ... استفاده می شود و برای جلوه بیشتر خانه می توان ورق طلا را روی سنگ، شیشه، چوب، سقف و ... به طرز زیبایی چسباند.

در مجموع، استفاده از ورق طلا برای طراحی داخلی ساختمان کاربرد وسیعی دارد و اگر کمی با حوصله و خلاق باشید، می توانید فضای خانه را با این ورق ها به کلی تغییر دهید.

اسپری wd40

از ورق طلا چگونه استفاده می شود

استفاده از ورق طلا نیاز به چسب مخصوص می خواهد و بسته به سطحی که می خواهید ورق را بچسبانید، باید زیرکاری هم انجام دهید. اگر سطح زیر کار گچی است، از رنگ روغن یا آکریلیک استفاده کنید و سطح را پوشش دهید، سپس چسب بزنید و بعد از آنکه خشک شد، ورق طلا را بچسانید.

چسب ورق طلا باید با آب رقیق شود و بعد با استفاده از قلمو یا اسفنج، روی سطح بدون گرد و غبار زده شود. بعد از چسب زدن سطح حتما باید صبر کنید تا خشک شود و سپس ورق طلا را در محل چسبکاری شده به آرامی کار کنید. اگر هم سطح کار مدنظرتان فلزی است و زنگ زدگی دارد بهتر است قبل از چسباندن ورق طلا، با استفاده از اسپری wd40 زنگ زدگی ها را از بین ببرید.

ورق طلا بهتر است یا رنگ طلایی ؟

از ورق طلا به جای رنگ طلایی استفاده می شود زیرا نسبت به رنگ طلایی، سطح براق تر و رنگ درخشان تری دارد. ورق طلا همچون لایه ای از زرورق است که بر روی سطح، با چسب چسبانده می شود.

این محصول نسبت به رنگ طلایی، ظرافت بیشتری هم دارد و کار تمیز تری تحویل شما می دهد. البته شما باید بررسی کنید که نیاز به اسپری دارید یا ورق طلا به عنوان مثال برای تغییر دادن رنگ مبلمان استفاده از اسپری رنگ طلایی گزینه بهتری است اما روی سطوحی مثل دیوار، سقف، شیشه و ... ورق طلا زیبایی بیشتری ایجاد می کند.

سایز ورق طلا

ورق طلا از نظر ضخامت در حد میکرون است و از نظر ابعاد در اندازه های مختلف ۲۰*۲۰ و ۱۶*۱۶ و ۱۲*۱۲ و ۸*۸ سانتی متر برش داده می شود. شما حسب نیاز خود می توانید سایز دلخواه را در تعداد لازم سفارش دهید که ابعاد ۱۶*۱۶ بیشترین کاربری را دارد.

نکات مراقبت از ورق طلا

  • این ورق را بهتر است با تاریخ تولید جدید تهیه کنید زیرا ورق های قدیمی کمی رنگ و رو رفته و زبر تر هستند.
  • برای استفاده از ورق طلا دستکش نخی به دست داشته باشید.
  • چسب مخصوص ورق طلا به 1 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد تا خشک شود.
  • می توانید از موادی مثل فینیشر و یا وارنیش روی سطح کار استفاده کنید تا از اکسید شدن ورق طلا جلوگیری شود.
  • بعد از پایان کار، با استفاده از یک دستمال مرطوب روی ورق را تمیز کنید.

بهترین قیمت ورق طلا

بهترین قیمت ورق طلا را می توانید در فروشگاه رنگ و ابزار ببینید. این فروشگاه قیمت تمام محصولات خود از جمله قیمت ماله استیل، قیمت رنگ ساختمانی، قیمت ورق طلا و ... را در صفحه خرید هر محصول موجود کرده است و هر آنچه که نیاز دارید را می توانید قبل از خرید، قیمت آن را بررسی کنید و سپس سفارش دهید.

سوالات شما

  • قیمت ورق طلا چقدر است؟

ورق طلا از نظر سایز بندی و جنس، چند مدل دارد و قیمت هر مدل و اندازه فرق می کند.

  • ورق طلا را از کدام فروشگاه تهیه کنیم؟

می توانید نوع مرغوب و درجه یک ورق طلا را از فروشگاه رنگ و ابزار به صورت اینترنتی سفارش دهید.

  • آیا فروشگاه رنگ و ابزار، چسب ورق طلا نیز دارد ؟

بله شما می توانید علاوه بر ورق طلا، چسب این ورق را هم از فروشگاه آنلاین رنگ و ابزار تهیه کنید.وبگردی