آفتاب

اصول طراحی داخلی اداری در تهرانطراحی داخلی اداری از مهمترین اصولی است که با توجه به حفظ فرم رسمی و اداری سازمان نیازمند مهارت بیشتر و یک دید تخصصی تر نسبت به سایر دکوراسیون های داخلی اعم از مسکونی و ... می باشد.

در کل متخصصان می بایست در هنگام طراحی داخلی دکوراسیون اداری قبل از هر چیزی منافع و اهداف سازمان را در نظر بگیرند تا علاوه بر اینکه فضای ایده آلی را در یک محیط کار برای کارکنان ایجاد کنند، برای مشتریان و ارباب رجوعان نیز جذابیت ویژه ای داشته باشد. به طور کلی می توانیم انتظار همچین خلاقیتی را از بهترین متخصصانی که با اصول طراحی داخلی اداری آشنا هستند داشته باشیم. در ادامه با پدیده گستر مانا همراه باشید تا نکات ضروری در این رابطه را  لحاظ کنیم.

اصول طراحی ساختمان اداری

در رابطه با اصول و همچنین مبانی طراحی داخلی اداری باید به حضورتان برسانیم، دکوراسیون داخلی اداری حتماً باید به‌ گونه ‌ای تعبیه شده باشد که تمامی استانداردهای لازم در آن دیده شود. یعنی بتواند حس آرامش و حس راحتی را برای کارکنان فراهم آورد که این موضوع در افزایش راندمان کاری آن ها و همچنین رضایت شغلی تاثیر بسزایی دارد. به همین خاطر برای جذابیت کار ما پیشنهاد می کنیم در دکوراسیون اداری حتما از لوگو و همچنین المان های لاکچری به گونه ای منحصر به فرد استفاده نمایید. نکته بسیار مهمی که در این حوزه نیاز است رعایت کنید و تخصص و مهارت ویژه ای می طلبد، در رابطه با نوع رنگ، بافت و مقیاس دکوراسیون می باشد.
نوع مبلمان استفاده شده در طراحی داخلی اداری، نورپردازی، نوع طراحی دکور در فضای اداری، طرح دیوار، همه و همه جزء مواردی هستند که باید متناسب با نوع سازمان، سلیقه مشتریان و همچنین کارکنان تعبیه شوند. پدیده گستر مانا به عنوان تخصصی ترین گروه طراحی و بازسازی فضای اداری در این حوزه می تواند راهنمایی های لازم را به حضورتان برساند.


 اصول طراحی داخلی

انتخاب درست رنگ در طراحی داخلی اداری

اولین فاکتوری که یک متخصص در طراحی داخلی اداره می بایست رعایت کند، نوع رنگ متناسب با فضای اداره می باشد. رنگ ها در واقع یک زیبایی و حس متفاوت بودن به طرح شما بخشیده و القا کننده یکپارچه بودن سازمان هستند. معمولا رنگ های متضاد حس شادمانی، سرزندگی و پر انرژی بودن را به فضا می بخشند و رنگ های شبیه به هم نیز یک فضای آرامش بخش را در محیط ایجاد می کنند. انتخاب نوع رنگ ها و همچنین چندین رنگ بستگی به سلیقه افراد و نوع سازمان دارد.
فراموش نکنید در هنگام انتخاب رنگ همیشه باید به رنگ مبلمان، سایر لوازم جانبی در محیط، فرش ها، پرده ها و غیره توجه کنید تا بتوانید از طریق آن ها یک طرح یکپارچه ابداع کنید تا جلوه گری بیشتری داشته باشد. معمولاً بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند که از رنگ های روشن همچون سفید و استخوانی برای طراحی داخلی استفاده نمایند. این رنگ همیشه نشانه پاکیزگی و حس آرامش بوده است. برای انتخاب نوع رنگ ها می توانید از تبحر و تخصص کارشناسان ما بهره ببرید.

اهمیت مبلمان در طراحی دکوراسیون اداری

از دیگر مهمترین اصول طراحی داخلی اداری می ‌بایست به نقش مبلمان اداری در ایجاد یک فضای زیبا و پر انرژی و همچنین سلامت جسمانی کارکنان اشاره کرد. در واقع باید بگوییم که نقش مبلمان اداری در تامین سلامت کارکنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. معمولاً متخصصان مبلمان اداری را برای فضای سازمان ها در دو دسته کلاسیک و مدرن طراحی می کنند. طراحی کلاسیک بیشتر مورد پسند افراد سن بالا بوده و طراحی مدرن نیز که امروزه بسیار مورد توجه سازمان ها قرار گرفته است، مورد پسند جوانان می باشد.
پدیده گستر مانا به عنوان متخصص اصول طراحی داخلی اداری در تهران تمامی این نکات را مد نظر قرار داده و همواره برای ایجاد یک فضای شاد و آرامش بخش خلاقیت های منحصر به فردی به سازمان ها ارائه می نماید. طراحی داخلی اداری در خصوص مبلمان  نیازمند مهارت های خاصی می باشد. باید بگوییم که محل کار و فضای یک اداره به عنوان خانه دوم افراد محسوب می ‌شود و راحتی و آرامش حرف اول را می زند.  پیشنهاد ما این است که برای راحتی کارکنان و مدیران یک شرکت که در جلسه های طولانی ‌مدت شرکت می نمایند، نوع مبلمان اداری بهتر است با ارگونومی بدن هماهنگی و تناسب داشته باشد.


 
اصول طراحی داخلی

جداکننده ها و پارتیشن در طراحی داخلی اداری

 امروزه می توانیم در بسیاری از دفاتر اداری، انواع پارتیشن ها را به عنوان جایگزین دیوارهای دائمی مشاهده نماییم. در واقع این پارتیشن ها یا همون دیوارهای جداکننده بیشتر برای زیبایی و تنوع در طرح و همچنین ایجاد فضای خارق العاده و هوشمندانه جهت جذابیت به کار گرفته می شوند. علاوه بر آن باید بگوییم پارتیشن ها ایده ای خلاقانه و مدرن برای طراحی داخلی اداره ها محسوب می شوند که شامل عایق بندی های صوتی و حرارتی می باشند. پارتیشن اداری که بیشتر برای محیط های سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد شامل انواع مختلفی هستند.
از انواع پارتیشن ها می توان به مدل های پارتیشن شیشه ای، آلومینیومی، ام دی اف، تک جداره و دو جداره اشاره کرد که متناسب با سلیقه افراد در دکوراسیون طراحی می شوند. تجربه ثابت کرده استفاده از این مدل های جدید و جذاب موجب می‌شود تا فضای اتاق اداری شما از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار باشد. به این صورت که این پارتیشن ها از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند و همین موضوع موجب صرفه جویی در زمان و هزینه سازمان می گردد. شما می توانید برای آشنایی با طرح ها و مدل های بیشتر در این حوزه از متخصصین و افراد ماهر کمک بگیرید.
کلام آخر
رعایت اصول طراحی داخلی اداری نیازمند مهارت های ویژه ای می باشد، زیرا با سلامت جسمی، روانی و حس آرامش کارکنان سروکار دارد. شرکت پدیده گستر مانا در تهران به عنوان یکی از بزرگترین گروه های طراحی و بازسازی شناخته شده است که حوزه فعالیت های خود را در تمامی شهر های کشور گسترش داده است. فراموش نکنید که دکوراسیون و طراحی فضا تاثیر مستقیم بر ذهن مخاطبان دارد و می تواند در میزان سود و زیان سازمان تاثیرگذار باشد. منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم.