آفتاب

9 تا از بهترین گیاهان برای مخفی کردن سیستم تهویهسیستم تهویه مطبوع یا Air Conditioning برای خوب و خنک نگه داشتن خانه های ما ضروری هستند. با این حال، این دستگاه ها اغلب از زیبایی کلی خانه می کاهد.

اگر علاقه مند به مخفی کردن کولر خود با گیاهان هستید، ممکن است از خود بپرسید کدام یک از آن ها بهتر است.
ما این تحقیق را انجام داده ایم و می توانیم در این کار مهم به شما کمک کنیم.
گیاهان طبیعی که سیستم تهویه شما را می پوشانند باید بلند باشند و ترجیحا باید در تمام طول سال، شاخ و برگ داشته باشند.
در ادامه ۱۰ مورد از بهترین انواع صفحه نمایش برای کولر را لیست کرده ایم:
1.    سرو بادبزنی (Thuja occidentalis)
2.    شمشاد (Buxus spec)
3.    درخت سرخدار اقیانوس آرام (Taxus brevifolia)
4.    اسمانتوس (Osmanthus heterophyllus)
5.    بامبو پرچین (Bambusa multiplex)
6.    رز رونده (Rosa spec)
7.    تاک شکلاتی (Akebia quinata)
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه ها که قادر به مخفی کردن وسایل شما هستند، به خواندن ادامه دهید.
همچنین چیزهای مهم تری مانند میزان نزدیکی به کولر و موارد دیگر را یاد خواهید گرفت.

 گیاهان برای پنهان کردن سیستم تهویه مطبوع در فضای باز

سرو بادبزنی

سرو بادبزنی درختان سوزنی برگ همیشه سبز هستند که می توانند بین 12 تا 20 متر رشد کنند. این درختان اغلب در باغبانی زینتی مورد استفاده قرار می گیرند و چندین گونه زیبا برای انتخاب دارند.
این گیاه  در فصل بهار دارای شاخ و برگ زرد است که در زمستان به رنگ نارنجی در می آید. این تنوع به ارتفاع های بین 2 تا 3.5 متر می رسد.
در حالت ایده آل، این گیاه باید آفتاب کامل تا سایه جزئی را دریافت کند.
یکی دیگر از انواع این گیاه، Rheingold یا کاج ژانویه است.
این درختچه ها به ارتفاع بین 1 تا 1.5 متر با عرض حداکثر 1.5 متر می رسند. آن ها به شکل گردتری نسبت به دیگر هم خانواده خود رشد خواهند کرد.

شمشاد

 گیاهان طبیعی


گیاهان شمشاد یکی از قدیمی ترین گیاهان باغبانی شناخته شده موجود هستند. این درختچه ها آفتاب کامل را به سایه جزئی ترجیح می دهند.
شمشادها نگهداری نسبتاً آسان و کمی دارند. آنها معمولاً برای حفظ حریم خصوصی و ایجاد پرچین استفاده می شوند.
 یکی از انواع بزرگ شمشاد، شمشاد جنگی یا (Buxus Green Mountain) است. این یک درختچه یا یک درخت کوچک در نظر گرفته می شود.
دارای قد بالغ است که بین 1 تا 1.5 متر قد دارد. بنابراین، اینها در مخفی کردن واحدهای AC بزرگتر موفق تر خواهند بود. این گونه ها از آفتاب کامل تا نیمه سایه لذت می برند.
علاوه بر این، شمشاد، Buxus sempervirens  یکی دیگر از انتخاب های عالی درختچه ای است. این گیاهان همیشه سبز به نور کامل تا نیمه سایه نیاز دارند. آنها می توانند تا ارتفاعات بین 5 تا 7 متر رشد کنند. با این حال، می توانید با هرس آنها را کوتاهتر نگه دارید.

درخت سرخدار اقیانوس آرام

سرخدار اقیانوس آرام بسته به جایی که کاشته می شود می تواند به صورت درخت یا درختچه رشد کند. صفحه‌ای که به‌عنوان صفحه‌ی حریم خصوصی استفاده می‌شود بیشتر شبیه به درختچه‌ها خواهد بود. صرف نظر از این، این مخروطیان همیشه سبز معمولاً از 5 متر تجاوز نمی کنند.
در حالت ایده آل، هنگام کاشت باید به این گیاهان از 1 تا 2 متر فضا اختصاص دهید. آنها در برابر سایه، باد و خاک خشک مقاوم هستند.
متاسفانه این درخت سمی است. پوست، برگ ها و دانه های آن می تواند برای مردم، گربه ها، سگ ها و اسب ها مشکلاتی ایجاد کند. سرخدارهای اقیانوس آرام مستعد ابتلا به سوختگی سوزنی و بیماری ریشه هستند. آنها همچنین شناخته شده اند که از داخل می پوسند.

اسمانتوس

اسمانتوس یک درختچه با رشد کند، متراکم و همیشه سبز است و می تواند بین 2 تا 7 متر ارتفاع و بین 1.5 تا 3.5 متر پهنا داشته باشد. این بوته کم ارتفاع نسبت به خاک قلیایی مقاوم است، هر چند اسیدی بودن را ترجیح می دهد. علاوه بر این این گیاه هیچ بیماری جدی یا مشکل آفتی ندارد.
شما باید این درختچه ها را در آفتاب کامل تا سایه نسبی بکارید. در پاییز، این بوته ها گل های سفید و معطر تولید می کنند.

بامبو پُرچین

گیاهان طبیعی


 گیاه جالبی که می توانید برای حفظ حریم خصوصی از آن استفاده کنید، بامبو پرچین است. این درختچه ها می توانند بین 3 تا 8 متر قد و عرض بین 1.2 تا 2 متر رشد کنند.
بامبو خیلی سریع رشد می کند. هر شاخه در سال اول به حداکثر ارتفاع خود می رسد. پس از آن، تمام رشد به تولید برگ ها و شاخه های جدید محدود می شود.
بامبو پرچین آفتاب کامل تا نیمه سایه را تحمل می کند. در اولین کاشت باید خاک را مرطوب نگه دارید. هنگامی که بامبو شما مستقر شد، به خشکی مقاوم است.

رز رونده بوته ای (Rosa spec)

جنس رز شامل بیش از 300 گونه مختلف گل است که یک سری از آنها بصورت باکس گل با رز هلندی تزیین میشوند. بسیاری از انواع بالارونده رزها هنگامی که با یک ترال جفت می شوند، برای پنهان کردن یک واحد AC عالی هستند.
یک مدل از Rosa دارای برگ های سبز تیره و گل های صورتی است که از بهار تا پاییز شکوفا می شوند. ارتفاع این گیاهان می تواند بین 3 تا 4 متر باشد.
همچنین می توانید گل رز بالارونده، رزا ستیگرا را در نظر بگیرید. این یک درختچه برگریز متوسط است. تا زمانی که به آن رسیدگی کنید، می تواند تا 5 متر رشد کند.
بدون رسیدگی، بین 1 تا 1.2 متر قد خواهد داشت. این گیاه میوه و گل تولید می کند. با این حال، از آنجایی که برگ‌ریز هستید، وقتی گیاه برگ‌هایش را می‌ریزد، می‌توانید AC خود را ببینید.

تاک شکلاتی (Akebia quinata)

انگور شکلاتی نوعی تاک چوبی دوقلویی است که برگ‌ریز تا نیمه همیشه سبز در نظر گرفته می‌شود. این بدان معنی است که تاک شکلاتی قبل از رشد مجدد شاخ و برگ خود را برای مدت کوتاهی از دست می دهد و خاک با زهکشی خوب و آفتاب کامل را ترجیح می دهد.
با این حال، می تواند انواع مختلف خاک را تحمل کند و می تواند سایه عمیق را تحمل کند. پس از ایجاد، آنها همچنین می توانند در برابر خشکسالی و سیل مقاومت کنند.
این گیاه سریع رشد می کند. ارتفاع آن می تواند تا 12 متر برسد. برای مدیریت ارتفاع آن باید مرتباً آن را هرس کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از آب و هواها ممکن است این گونه را یک گونه مهاجم بدانند زیرا می‌تواند به سرعت گیاهان دیگر را از بین ببرد.

گیاهان چقدر می توانند به یک سیستم تهویه یا Air Conditioning نزدیک باشند؟

حداقل باید هر گیاهی را حداقل در فاصله ۳ متری از دستگاه تهویه خود قرار دهید.
برخی بین 70 سانتیمتر تا 1 متر را توصیه می کنند، در حالی که برخی دیگر بین 1 تا 1.5 متر را توصیه می کنند.
هنگام کاشت درخت و بوته، مهم است که ارتفاع و عرض نهایی گیاه خود را در نظر بگیرید.
اگر درخت بالغ شما 1.5 متر پهنا دارد، پس باید بوته خود را نزدیک به 2.5 متر دورتر بکارید. هنگام کاشت درخت، مهم است که شاخه ها را هرس کنید تا 1.5 متر دورتر از واحد بمانند.
به یاد داشته باشید که دستگاه تهویه مطبوع شما نیز گرمای زیادی تولید می کند. اگر گیاه شما تحمل خشکی ندارد، گرما ممکن است باعث آسیب به باغ شما شود.
همچنین در هنگام انتخاب گیاهان برگریز دقت کنید. شاخ و برگ های در حال سقوط می توانند در واحد شما فرود آیند که می توانند باعث آسیب شوند.


 گیاهان طبیعی

آیا باید در اطراف سیستم AC خود حصاری قرار دهم؟

•    استفاده از نرده یکی از راه های عالی برای مخفی کردن تهویه مطبوع از دید است.
•    شما می توانید از حصار به تنهایی یا همراه با گیاهان استفاده کنید.
•    هنگام استفاده از پریز، مهم است که یک دهانه داشته باشید تا بتوانید به واحدها برسید.
•    همچنین باید بین 1 تا 1.5 متر فضا بین واحد و حصار نگه دارید.
•    نصب نرده نیز می تواند به جلوگیری از صدای دستگاه کمک کند.
•    گیاهان همچنین به خاطر مسدود کردن صدا شناخته می شوند. با این حال، برخی از گیاهان در کاهش نویز موثرتر از بقیه هستند.
در نهایت..
گیاهان زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها برای مخفی نگه داشتن سیستم تهویه خود از دید استفاده کنید.
درختان همیشه سبز مانند آربورویتا پرچین های بزرگی دارند و همچنین می توانید چیز منحصر به فردی مانند بامبوی پرچین را امتحان کنید.
شما میتوانید هر گیاهی را در سایت گل هلند سفارش گذاشته تا در اسرع وقت برای شما ارسال و در باغچه تان توسط متخصصین آنها بصورت حرفه ای کاشته شود.