آفتاب

عمده فروشی آنلاین مواد غذایی (یاس نوین پارسه)



عمده فروشی آنلاین مواد غذایی (یاس نوین پارسه)، فروشگاه بزرگی است که می توانید به صورت برخط خرید عمده مواد غذایی را از آن انجام دهید.

عمده فروشی آنلاین مواد غذایی

هدف از گردآوری این مطلب ارائه راهنمای عمده فروشی آنلاین مواد غذایی در بستر اینترنت و سودآوری روز افزون آنان است. 

چابکی و پاسخگویی عناصر کلیدی برای موفقیت کسب و کار بوده است، اما وقایع چند ماه گذشته آنها را بیش از هر زمان دیگری مهم کرده است. به ویژه صنعت عمده فروشی مواد غذایی که اکنون در حال حرکت به بازار خواربار فروشی آنلاین هستند. 

عمده فروشی مواد غذایی

با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن گسترده رستوران ها و فروشگاه ها، بسیاری از عمده فروشان خود را بدون مشتری دیدند و با تعداد زیادی از مردمی که نیازمند مواد غذایی و آماده سفارش آنلاین بودند، مواجه شدند. پس جای تعجب نیست که طیفی از عمده فروشان آنلاین مواد غذایی خواستار ورود به عرصه خواربار فروشی در بستر اینترنت شدند.

عمده فروشی آنلاین مواد غذایی دقیقا چیست؟

عمده فروشی آنلاین مواد غذایی فرآیندی است که در آن کالاهایی از جمله، گوشت، روغن، برنج و دیگر مواد غذایی اساسی بسته بندی و به سفارش کاربران به آنها تحویل داده می شود.

فروش آنلاین خواربار فروشی یک بخش تجارت الکترونیک در حال رشد است، زیرا مشتریان به تدریج به خرید آنلاین اعتماد بیشتری پیدا میکنند و اینگونه فروشگاه ها شروع به اعتماد سازی می کنند. مصرف کنندگان به مرور زمان خواهان غذاها و مواد غذایی غیر عادی هستند که تنها اینترنت قادر به ارائه آن ها است. همچنین بهبودهایی در زیرساخت های زنجیره تامین انجام شده است، به این معنی که دسترسی به مواد غذایی بسیار تازه به درب خانه آسان تر گشته است. 

عمده فروشی انلاین مواد غذایی

اما فروش غذا از طریق اینترنت مجموعه ای از چالش های منحصر بفردی را به همراه دارد. مردم عادت دارند قبل از خرید، غذا و مواد غذایی خریداری شده خود را ببینند و از امکاناتی که در تهیه آن سهیم بوده است بازدید کنند. 

فروشندگان آنلاین مواد غذایی مزیت فروش آن ها را با استفاده از عطرها، نمونه ها و نمایش مواد غذایی در زندگی واقعی از دست میدهند. برای جلب اعتماد مشتری به صورت آنلاین باید به این مسائل رسیدگی شود.

انواع مختلف عمده فروشان آنلاین مواد اغذیه

عمده فروشی مواد غذایی آنلاین به کسب و کاری گفته می شود که محصولات خود را به صورت عمده در قالب اینترنت و آنلاین به سایر مشاغل بفروشند، از جمله این گروه ها میتوان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • تولیدکنندگان مواد غذایی
 • توزیع کنندگان مواد غذایی
 • فروشگاه مواد غذایی در مقیاس صنعتی

تامین کنندگان کلی فروشی آنلاین مواد غذایی چیست؟

اولین چیزی که باید درک کرد این است که توزیع کنندگان و تامین کنندگان آنلاین مواد غذایی یکی بوده و هر دو خدمات تهیه غذا را به مشاغل خدمات غذایی ارائه می دهند. وظیفه اصلی یک توزیع کننده مواد غذایی آنلاین این است که به عنوان واسطه بین تولید کنندگان غذا و نوشیدنی و اپراتورهای مواد غذایی مانند خرده فروشان، عمل میکند.

انواع مختلف عمده فروشان آنلاین

به طور معمول، تامین کنندگان عمده فروشی آنلاین مواد غذایی دارای مراکز توزیع در نقاط مختلف در سراسر کشور هستند. محصولات غذایی در این مراکز توزیع، ذخیره و بسته بندی می شوند و سپس به اپراتورهای خدمات غذایی در اطراف منطقه منتقل می کنند.

فاکتورهای اصلی در عمده فروشی آنلاین مواد غذایی

اصلی ترین مواردی که در فروش اقلام غذایی به صورت اینترنتی تاثیر مستقیم دارد به شکل زیر بوده که هر کدام یک از این موارد به صورت کامل توضیح داده شده است

 • عکاسی
 • اعتماد به نفس
 • سرعت عمل
 • بسته بندی
 • قانون
 • محل فروش

اهمیت عکاسی در فروش عمده اینترنتی مواد خوراکی

اگر به صورت آنلاین مواد غذایی میفروشید، بسیاری ضروری است که عکس های عالی ارائه دهید تا غذا یا مواد غذایی جذاب و خوشمزه به نظر برسد.

عکس ها اصلی ترین آیتم هستند که محصولات شما را میفروشند، بنابراین وقت کافی برای خلق آنها کنار بگذارید تا عکس های جذابی برای محصولتان داشته باشید.

استخدام یک عکاس حرفه ای به طور کلی هزینه ای است که می تواند در دراز مدت برای شما مشکل ساز شود، اگر خودتان به عکاسی می پردازید، سرمایه گذاری در یک استدیو خانگی کوچک و با نور مناسب را در نظر بگیرید، زیرا این موضوع میتواند به تعادل بین خریداران کمک کند. 

امروزه بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک از آنچه به عنوان عکاسی شناخته می شود، استفاده می کنند. این به معنای نمایش اقلام برای فروش، در یک محیط معمولی است که در آن مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال، اگر نان خانگی را به صورت آنلاین میفروشید، بهتر است در نظر داشته باشید که از آن روی تخته نان، در کنار چاقوی نان عکاسی کنید.

این فقط یک انتخاب مد نیست، این موضوع در واقع به مشتریان کمک میکند تا در مورد مقیاس کالایی که می خرند، ایده بگیرند.

اعتماد به نفس در فروش اینترنتی مواد غذایی

هنگام خرید عمده آنلاین مواد غذایی، اعتماد کلید اصلی است. چگونه به مشتریان نسبت به محصول خود اطمینان میدهید؟

راه های زیادی برای انجام این کار به صورت آنلاین وجود دارد. ایده های در این زمینه به شکل زیر گردآوری شده است.

 • در مورد مواد تشکیل دهنده و فرآیند آماده سازی کاملا شفاف باشید. 
 • تمامی جوایز و گواهینامه های بهداشت مواد غذایی را به صورت برجسته در سایت نشان دهید.
 • در مورد فرآیند حمل و نقل و نحوه محافظت از غذا را در سایت به صورت کامل توضیح دهید.
 • نظرات مشتریان را به سایت خود اضافه کنید، نظرات برجسته را نمایش دهید، تمام نظرات اعم از کامنت های خود و بد را در سایت درج کنید.
 • از یک شرکت حمل و نقل قابل اعتماد استفاده کنید.
 • با مشتریان به خوبی و به سرعت ارتباط برقرار کنید، به خصوص اگر تاخیر یا نگرانی دیگری در مورد سفارش آن ها وجود داشته باشد.

فاکتور سرعت عمل در فروش آنلاین مواد خوراکی

غذا و مواد غذایی از جمله سفارشات اینترنتی هستند که باید به سرعت به دست مشتری برسند، به ویژه این موضوع برای مواد غذایی تازه که خطر فاسد شدن دارند بیشتر صدق میکند.

شما باید شرکت حمل و نقل خود را با دقت انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که چه کسی خدمات مشتری ر در زمینه حمل و نقل انجام میدهد.

همچنین اطمینان حاصل کنید که سفارش مشتریان به آنها تحویل داده شده است و با آن ها در این موضوع ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، اگر غذا در صندوق پستی جای نمیگیرد، اطمینان حاصل کنید که شخصی برای تحویل گرفتن آن خواهد آمد.

اگر مشتریان در حال سفارش غذا یا مواد غذایی برای یک رویداد خاصی هستند(مانند: تولد)پس باید سفارش آنها به موقع به دست مشتری برسد.

در مورد اینکه چه زمانی می توانند انتظار تحویل باشند شفاف باشید و همینطور می توانید مشتریانی که زمان مشخصی تعیین میکنند هزینه بیشتری را برای تحویل پرداخت کنند.

بسته بندی المان مهم در فروش آنلاین

بسته بندی درست مواد غذایی بسیار مهم است، هم برای جذاب جلوه دادن آن و هم ارتباط با ارزش های برند شما و همچنین برای اطمینان از محافظت از مواد غذایی در حمل  و نقل.

مشتریان اقلامی که در قالب سبد کالایی به صورت عمده سفارش میدهند به بسته بندی آن بسیار اهمیت داده و به نوعی آن را از خدمات شرکت شما تلقی می کنند.

اگر مطمئن نیستید که بسته بندی شما از طریق پست چگونه ارسال میشود، آزمایش آن آسان است، فقط کافی است خودتان بسته را برای خود ارسال کنید تا متوجه شوید بسته در چه شرایطی تحویل داده میشود. اگر شرکت حمل و نقل را تغییر دادی این کار را چندین بار انجام دهید.

محل فروش در بازار آنلاین

محل فروش آنلاین مواد غذایی خود را در نظر بگیرید و برای آن تصمیمی اتخاذ کنید. بسیاری از فروشگاه ها رویکرد راه اندازی وب سایت خود را دارند تا مردم بتوانند از آن خرید کنند.

مزیت این موضوع در آن است که شما می توانید کنترل کامل فروش را در دست داشته باشید، به وسیله آن می توانید به تمام اطلاعات مشتری، مانند نحوه یافتن آنلاین شما توسط مخاطب در درست داشته باشید. همچنین به واسطه آن میتوانید قیمت ها را کنترل کنید.

همچنین می توانید از طریق دیگر بازار های آنلاین و دیگر پلتفرم های خرده فروشی محصول خود را به فروش برسانید. به عنوان مثال: سایت Amazon تجارت پر رونقی را در غلات آمریکا انجام می دهد که آنها را با قیمتی ممتاز به مشتریان در بریتانیا می فروشد. در مقابل سایت های دیگری مانند Ebay برای فروش مواد غذایی شناخته شده نیست. اگرچه برخی فروشندگان هستند که محصولات خود را از طریق این بازارهای آنلاین به فروش می رسانند.

اگر سایت تخصصی مشابهی برای نوع مواد غذایی که میفروشید وجود دارد، ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد. زیرا این موضوع به شما کمک میکند خیلی سریع به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

قوانین موثر در فروش آنلاین مواد غذایی

قوانین و مقرراتی وجود دارد که بر فروش مواد غذایی تاثیر می گذارد. بر اساس مقررات اتحادیه اروپا، شما موظف هستید مواردی مانند، آلرژن ها را در لیست مواد تشکیل دهنده خود بنویسید و تاریخ مصرف را در بسته بندی داشته باشید.

به قوانین مربوطه به بازار خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که به قوانین پایبند هستید. علاوه بر لیست کردن اطلاعات مهم در بسته بندی، باید مواردی مانند مواد تشکیل دهنده را نیز در لیست وب سایت برای محصول ذکر کنید.

سخن پایانی

برای عمده فروشی آنلاین مواد غذایی رعایت نکات گفته شده و عمل به آن ها، شما را در مسیر پر رونق فروش و دست گرفتن بازار قرار خواهد داد. امروزه شاهده آنلاین فروشی بسیاری از فروشگاه ها هستیم، زمان آن فرا رسیده است که شما نیز در بستر اینترنت فعالیت پر رنگی داشته باشید پس از همین امروز شروع کنید.