آفتاب

رزرو اسکیپ روم و ورود به سرزمین عجایب!یکی از تجربه‌های جدیدی که منجر به ترشح آدرنالین و دوپامین می‌شود؛ رزرو اسکیپ روم و حضور در اتاق فرار است. این تجربه نه تنها برای افرادی که عاشق حل معما و چالش ذهنی هستند جذاب است؛ بلکه حتی کسانی که برای تجربه هیجان به سراغ بازی‌های فیزیکی می‌روند هم قطعا از حضور در اسکیپ روم لذت خواهند برد.

بعضی‌ از افراد برای تجربه حس هیجان و لذت، پریدن از ارتفاع و بازی‌های پرتحرک و نسبتا خطرناک را انتخاب می‌کنند؛ برخی دیگر هم ترجیح می‌دهند که با دیدن یک فیلم ترسناک یا معمایی یا حتی خواندن کتاب‌های این ژانر، سطح آدرنالین خونشان را بالا ببرند.
یکی از تجربه‌های جدیدی که منجر به ترشح آدرنالین و دوپامین می‌شود؛ رزرو اسکیپ روم و حضور در اتاق فرار است. این تجربه نه تنها برای افرادی که عاشق حل معما و چالش ذهنی هستند جذاب است؛ بلکه حتی کسانی که برای تجربه هیجان به سراغ بازی‌های فیزیکی می‌روند هم قطعا از حضور در اسکیپ روم لذت خواهند برد. برای اینکه با قوانین اتاق فرار و انواع مختلف آن آشنا شوید؛ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

انواع اتاق فرار

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پشت پرده این بازی و تفریح یک ساعته شما چه افرادی قرار دارند؟ در ابتدا تیم طراحی بازی، تم اصلی و هسته داستان و بازی را مشخص می‌کنند. سپس با کمک تیم نویسندگان؛ سناریوی اسکیپ روم نوشته می‌شود و محوطه اتاق بازی مطابق با این سناریو طراحی و چیدمان می‌شود. بعد از این مراحل هم اکتورها (بازیگران) و مستر بازی برای اجرای هر چه بهتر بازی، تحت آموزش قرار می‌گیرند.
البته انجام تمام این مراحل به اندازه بازگو کردن آنها آسان نیست و زمان زیادی طول می‌کشد تا اسکیپ روم از یک ایده خام تبدیل به بازی هیجان انگیزی شود که در یک روز به یاد ماندنی میزبان شما و دوستانتان است. تمامی این مراحل در همه اسکیپ روم‌ها یکسان هستند و آنچه باعث ایجاد تفاوت بین اتاق‌های فرار مختلف می‌شود؛ تم و سناریوی هر اتاق است.
در اسکیپ روم شما و تیم همراهتان در یک موقعیت خاص قرار می‌گیرید و باید با حل چالش‌ها و معماهایی در بازه زمانی مشخص، کلید خروج از اتاق را پیدا کنید. موقعیت‌هایی که در آنها قرار می‌گیرید می‌توانند ترسناک، هیجان‌انگیز، معمایی یا جنایی، پلیسی و حتی سیاسی و یا کمدی باشند.

اسکیپ روم ترسناک

ترس و وحشت را می‌توان محبوب‌ترین ژانر اسکیپ روم دانست. در این اتاق‌های فرار، اتفاقات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی، حضور اکتورها با گریم و رفتار ترسناک و سناریوی وحشتناک منجر به تجربه ترس و وحشت می‌شوند. اگر خیلی اهل دیدن فیلم‌های ترسناک نیستید یا ناراحتی قلبی و مشکلاتی از این دست دارید؛ حتما هنگام رزرو اسکیپ روم درجه ترسناک بودن بازی را چک کنید.


 اسکیپ روم

اسکیپ روم معمایی

اسکیپ روم معمایی ژانر بسیار محبوب دیگری است که بیشتر برای افراد علاقه مند به چالش ذهنی و ماجراهای پلیسی مناسب است. در این اتاق‌های فرار معمولا باید یک پرونده جنایی را حل کنید تا بتوانید از اتاق خارج شوید.

اسکیپ روم هیجانی

بیشتر اوقات داستان این اسکیپ روم‌ها در فضاهای شهری می‌گذرد. در این اتاق‌های فرار شما با اتفاقات هیجان انگیز و غیرمترقبه روبرو می‌شوید و معمولا باید تحرک فیزیکی بیشتری هم داشته باشید. اسکیپ روم‌هایی با محوریت نجات دادن شهر و دنیا در این دسته جا می‌‎گیرند.

اتاق فرار کجا خوبه؟

اگر قبلا تجربه حضور در اتاق فرار را داشته‌اید؛ حتما می‌دانید که مسائلی مانند تجربه و تبحر گیم مستر، متراژ اتاق فرار و چیدمان دقیق و اصولی آن، سناریو و خط اصلی داستان و کارکشته بودن اکتورها نقش اساسی در کیفیت اتاق فرار و میزان لذتی دارد که شما از بازی کردن می‌برید.
بنابراین اگر به دنبال بهترین اتاق فرار های تهران هستید هنگام رزرو اسکیپ روم به نکاتی از قبیل ژانر، تعداد افراد بازی، متراژ اتاق فرار و تایم بازی توجه کنید. از خواندن نظرات افراد درباره هر اتاق فرار هم غافل نشوید چرا که این نظرات می‌توانند به شما در تشخیص اتاق فرار مناسب کمک کنند.

قوانین بازی اتاق فرار

اگر بازیکنان تیم‌های ورزشی مجبور به رعایت هیچ قانونی نباشند، بازی‌هایی مثل والیبال و بسکتبال و فوتبال تفاوت چندانی نخواهند کرد و جذابیت آنها هم کم خواهد شد. اتاق فرار هم از این قاعده مستثنا نیست و قوانینی را باید در طول بازی رعایت کنید. اما قوانین ثابت اتاق‌های مختلف چه هستند؟
•    روی برخی از وسایل در اسکیپ روم‌ها برچسب «دست نزنید» خورده است. مطمئن باشید لمس این وسایل کمکی به حل معماها نخواهد کرد و بهتر است زمان خود و تیم برگزار کننده را برای این مسائل هدر ندهید.
•    برای باز کردن قفل‌ها نیازی به زور نیست. اگر قفلی باز نمی‌شود به جای استفاده از زور، به دنبال سرنخ‌های بیشتر باشید.
•    از انجام کارهای خطرناک و آسیب زدن به وسایل و افراد دیگر خودداری کنید.
علاوه بر این قوانین کلی، هر بازی قوانین خاص خود را هم دارد که بهتر است هنگام رزرو اسکیپ روم به آنها توجه کنید تا بعدا مشکلی در روند بازی به وجود نیاید.


 اسکیپ روم

رزرو بلیط اتاق فرار

سانس‌های مختلف بازی‌های معروف و پرطرفدار، به سرعت پر می‌شوند و به همین دلیل اگر قصد دارید زمانتان را در یک محیط جدید و با حال و هوای هیجان انگیز سپری کنید؛ بهتر است از چند روز قبل بلیط مورد نظرتان را رزرو کنید. برای رزرو اسکیپ روم می‎توانید از پلتفرم‌های انلاین هم استفاده کنید.

نکات مهم هنگام رزرو آنلاین اتاق فرار

اگر قصد دارید رزرو آنلاین اسکیپ روم را دارید بهتر است چند نکته مهم را رعایت کنید:
1. حتما قبل از رزرو، ژانر و میزان سختی اتاق فرار را بررسی کنید. بهتر است همراه با تمامی اعضای تیم این کار را انجام دهید تا همه افراد برای حضور در اتاق فرار آمادگی کامل داشته باشند.
2. نظرات افرادی که قبلا در این اتاق فرار بوده‌اند را بخوانید. آیا از عملکرد گیم مستر و روند اجرای بازی رضایت داشته‌اند؟
3. زمان مورد نیاز برای انجام بازی، آدرس و مسیر دستیابی به آن را بررسی کنید تا بتوانید زمانتان را برای حضور در اسکیپ روم برنامه ریزی کنید.

نحوه رزرو بهترین اتاق فرار با تخفیف

حضور در اتاق فرار تجربه‌ای خاص و منحصر به فرد است که قطعا خاطره‌ای شیرین و دلچسب را برایتان رقم خواهد زد. در حال حاضر تعداد زیادی از اسکیپ روم‌ها در تهران و کرج فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید به راحتی در میان گزینه‌های مختلف اسکیپ روم تهران، اتاق فراری را پیدا کنید که از نظر قیمت، ژانر و حتی موقعیت جغرافیایی، بیشترین همخوانی را با خواسته‌های شما دارد.