آفتاب

ایران مقتدرترین تیم مرحله اول والیبال قهرمانی آسیاتیم ملی والیبال ایران بهترین عملکرد را در میان ۱۶ تیم حاضر در مرحله نخست مسابقات قهرمانی آسیا ثبت کرد.

ایرنا: مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم درحال برگزاری است. دیروز مرحله نخست مسابقات به پایان رسید و تیم‌های راه‌یافته به جمع هشت تیم برتر شناخته شدند.

در میان ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات فقط ایران موفق شد هر سه بازی خود را با پیروزی سه بر صفر به پایان برساند. صدرنشینان دیگر گروه‌ها، دست کم یک ست به حریفان خود واگذار کردند. ژاپن یک ست مقابل بحرین باخت، استرالیا به زحمت و با نتیجه سه بر ۲ از سد چین گذشت و چین تایپه هم در یک ست مقابل کره جنوبی مغلوب شد.

شاگردان بهروز عطایی در مجموع ۹ ست، ۲۲۵ امتیاز کسب کردند و ۱۴۴ امتیاز به حریفان واگذار کردند. میانگین امتیازات کسب‌شده ایران ۱.۵۶۳ بود که بهترین آمار را در میان تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات ثبت کرد.

ایران ۱۲۷ امتیاز با حمله، ۲۲ امتیاز با دفاع روی تور، ۲۸ امتیاز با سرویس و ۴۸ امتیاز با اشتباهات بازیکنان حریف به دست آورد.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریور به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. ۲ تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، دو نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره محسوب می‌شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

مرحله اول

ایران ۳ - هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ - تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ - پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

پنجشنبه ۲۵ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰، ایران - کره جنوبی

جمعه ۲۶ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰،‌ ایران - چین تایپه