آفتاب

پالایشگاه نفت تهران: آتش‌سوزی مصدوم نداشته است / خرابکاری نیسترئیس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران گفت: علت حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت تهران در دست بررسی است.

ایسنا: شاکر خفایی در این‌باره  گفت: ساعتی پیش یکی از مخازن ذخیره‌سازی گازوئیل پالایشگاه نفت تهران دچار آتش‌سوزی شد که دلایل این حادثه ازسوی مدیران ذیربط و گروه‌های بازرسی در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: گروه‌های خاموش کرن آتش در پالایشگاه مستقر شده‌اند و هم‌اکنون در حال مهار و خاموش کردن آتش مخزن مربوطه هستند تا جلو سرایت آتش به دیگر مخازن را بگیرند.

طبق اعلام وزارت نفت، رئیس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران احتمال هر گونه عملیات خرابکارانه را رد کرد.

خفایی گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران ضمن رد خبرهای منتشرشده در برخی رسانه‌ها مبنی بر فوت یکی از کارکنان پالایشگاه در اثر حادثه آتش‌سوزی تأکید کرد: این حادثه تنها در یکی از مخازن پالایشگاه رخ داده است.

وی همچنین انتشار برخی شایعات مبنی بر سرایت آتش به ۱۸ مخزن دیگر پالایشگاه را تکذیب کرد و افزود: حادثه به‌دلیل نشتی در یکی از مخازن «کلدپلکس» پالایشگاه با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه رخ داده و خوشبختانه آتش به هیچ‌یک از مخازن دیگر و سایر نقاط پالایشگاه سرایت نکرده است.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون گروهی متشکل از سازمان آتش‌نشانی تهران، ستاد بحران و مسئولان صنعت پالایش و استانی در پالایشگاه نفت تهران مستقرند و گروه عملیات اطفای حریق در حال مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به دیگر نقاط است.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران همچنین تأکید کرد: لازم است خبرگزاری‌ها به انتشار اخبار صحیح اهتمام ورزند و از مخابره اطلاعات ناصحیح و گمانه‌زنی درباره ابعاد و جزئیات این حادثه خودداری کنند.

 اخبار تکمیلی درباره این حادثه متعاقباً منتشر می‌شود.