آفتاب

نقاشی پاریس ونگوگ برای اولین بار در معرض نمایش عموم قرار گرفتنقاشی یکی از خیابان‌های پاریس وینست ونگوگ، پس از گذراندن بیش از 100 سال پشت درهای بسته برای اولین بار به نمایش در آمده است.

"A Street Scene In Montmartre"، از زمان تمام شدنش در سال 1887، بیشتر اوقات متعلق به یک خانواده فرانسوی بوده است.
ساتبی فروش این نقاشی را در حراج ماه آینده تا هشت میلیون یورو (6.9 میلیون پوند) تخمین می‌زند.
مارتین بیلی گفت: "این اولین بار است که می‌توانیم آن را به درستی ببینیم".
در گذشته نمونه‌های کوچک آن، اغلب به صورت سیاه و سفید ساخته شده بود. آقای بیلی گفت: "آنچه هیجان انگیز است مخفی بودن این نقاشی بعد از بیرون آمدن از تخته نقاشی هنرمند است.
"این اثر همیشه در مجموعه‌های خصوصی وجود داشته است، به همین دلیل فقط مالکان و دوستان آن‌ها از آن خبر داشتند."
"این اثر جالب است زیرا این یک اثر انتقالی بین سال‌های هلندی ونگوگ است؛ بین زمانی که او با رنگ‌های تیره، خاکی و کارهای پرشکوهی که در پرووانس نقاشی می‌کرد. او در پاریس بود که امپرسیونیست‌ها را پیدا کرد و این منجر به کشف کردن رنگ توسط او شد. "
ونگوگ این مجموعه آثار را سال 1886 و 1887 را در هنگام اقامت با برادرش در نزدیکی همین خیابانی که آن را ترسیم کرده، ایجاد کرده است.
" تا زمانی که چکش پایین نرود، بدیهی است که هیچ کس نمی‌داند در حراجی چه اتفاقی خواهد افتاد. اکنون علاقه زیادی به ونگوگ در خاور دور وجود دارد بنابراین بازار ونگوگ واقعاً جهانی است."
این نقاشی پیش از فروش در حراج‌های 25 مارس ساتبی ، در پاریس، آمستردام و هنگ کنگ نمایش داده می‌شود.
ساتبی گفت: حضور اثری از این استعداد و از چنین مجموعه نمادینی در بازار، بدون شک یک رویداد مهم است.
وقتی مونمارتر نقاشی می‌شد؛ هنوز نیمه روستایی بود. یک آسیاب بادی پرتحرک به طور برجسته‌ای پشت برخی از افراد محلی قرار دارد. کلیسای معروف Sacré-Cœur که اکنون بر آن منطقه تسلط دارد، در آن زمان در دست ساخت بود.
ونگوگ در سال 1888 پاریس را به مقصد جنوب فرانسه ترک کرد. وی در ژوئیه 1890 در نزدیکی پاریس درگذشت.
وبگردی