آفتاب

پیشنهاد نجومی سپاهان به مهدی ترابی/ ۱۰میلیارد تومان برای یک فصل و نیمتراکتور و سپاهان دو مشتری جدید مهدی ترابی هستند که به نظر می رسد سپاهان حاضر است علاوه بر پرداخت پول رضایتنامه العربی، برای یک فصل و نیم مبلغی معادل ۱۰ میلیارد تومان پرداخت کند

لیگ برتر ایران؛ تیم پرسپولیس قبل و بعد از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا چند بازیکن اصلی خود را از دست داد. شجاع خلیل‌ زاده بهترین مدافع پرسپولیس طی حضور سه فصل گذشته، علی علیپور بهترین گلزن باشگاه طی سه فصل گذشته، بشار رسن یکی از بهترین هافبک ‌های آسیا و البته بیرانوند که خودش یکی از مهره های اصلی در قهرمانی ‌های قبلی بود، اما شاید مهم‌ترین بازیکنی که از پرسپولیس جدا شد مهدی ترابی ستاره لیگ نوزدهم بود.


جای خالی بعضی از این نفرات با درخشش نفراتی مثل حامد لک پر شد، اما برای برخی دیگرشان هم جانشینی پیدا نشد. حالا، اما داشته‌های پرسپولیس و یحیی هم کم کم آب می‌رود و به تدریج مشخص خواهد شد که این تیم چقدر بازیکن کم دارد و در چند پست تا چه حد احساس کمبود می‌کند. چه بسا جای خالی مهدی ترابی هنوز هم پُر نشده است. بازیکنی که حالا در لیست مازاد العربی قرار گرفته و اگر نتواند تیمی در لیگ ستارگان قطر پیدا کند ممکن است به ایران بازگردد.


مهدی ترابی احتمالا مهم‌ترین هدف پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات زمستانی خواهد بود. همین حالا برخی هواداران دو آتشه پرسپولیس معتقدند باشگاه به هیچ وجه نباید دنبال این بازیکن برود چرا که او تیم را در مقطعی حساس به خاطر پول رها کرده و رفته، اما در نقطه مقابل بسیاری از هواداران و البته کادر فنی دوست دارند دوباره این بازیکن تأثیرگذار و فنی را به خدمت بگیرند و از توانایی‌هایش استفاده کنند.


در واقع باشگاه پرسپولیس انتظار دارد به خاطر مسئله فسخ قرارداد ترابی، اگر قرار شد العربی مثلاً ۱۵۰ هزار دلار بابت رضایتنامه او بخواهد، خود ترابی این رقم را پرداخت کند که هنوز مشخص نیست این بازیکن چه واکنشی به خواسته باشگاه قبلی‌اش دارد. اما سختی کار پرسپولیس برای بازگرداندن ستاره فصل گذشته‌اش محدود به مسئله پرداخت احتمالی مبلغ رضایتنامه نیست چرا که ترابی همین حالا در ایران مشتریان پر و پا قرص و پولداری دارد.


تراکتورو سپاهان دو مشتری جدید مهدی ترابی هستند که گفته می شود تیم اصفهانی حاضر است علاوه بر پرداخت پول رضایتنامه العربی، برای یک فصل و نیم مبلغی معادل ۱۰ میلیارد تومان پرداخت کند. سپاهان با سرمربیگری محرم نویدکیا درحال حاضر با ۲۲ امتیاز و فقط به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال تهران دررده دوم جدول لیگ برتر ایستاده است. نویدکیا به دنبال جذب ستاره ای مثل مهدی ترابی است تا بتواند پس ازچند سال قهرمان لیگ برتر شود.

وبگردی