آفتاب

واعظی: شانزدهم آذر نماد خودباوری و هشیاری فرزندان ایران در دانشگاه استرییس دفتر رییس جمهوری شانزدهم آذرماه را نماد خودباوری زمان‌شناسی و هوشیاری تاریخی فرزندان ایران در دانشگاه عنوان کرد و گفت: آنچه این روز را وارد تقویم مناسبت‌های ملی ایرانیان کرده، شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در سال یک هزار سیصد و سی و دو توسط رژیم طاغوت است.

محمودواعظی،رییس دفتر رییس جمهور در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت روز دانشجو نوشت: شانزدهم آذرماه نماد خودباوری زمان‌شناسی و هوشیاری تاریخی فرزندان ایران در دانشگاه است. آنچه این روز را وارد تقویم مناسبت‌های ملی ایرانیان کرده، شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در سال یک هزار سیصد و سی و دو توسط رژیم طاغوت است.

وی ادامه داد: روزی که به تعبیر مرحوم دکتر شریعتی، سه آذر اهورایی ایرانیان، پیش پای ریچارد نیکسون قربانی شدند تا رد خون آنها برای همیشه در چهره دانشگاه نقش ببندد و همواره نماد میهن پرستی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی فرزندان این مرزوبوم باشند.  

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دانشجویان ایرانی در طول سال‌ها کنشگری در فضای سیاسی و اجتماعی کشور، همواره منشاء آثار مهم و مبارک برای ایران و ایرانیان بوده‌اند، خاطرنشان کرد: آنچه از کارنامه جنبش دانشجویی در حافظه جمعی ملت ایران ثبت شده، تکاپو و شور و شوق توام با شعور برای اعتلای ایران و توسعه و آبادانی کشور است.

واعظی افزود: دانشجویان همیشه در خط مقدم مطالبه‌گری برای احقاق حقوق عامه و همچنین مقابله با جزم‌اندیشی‌ها و انحرافات بوده‌اند. آنها همواره زبان گویای مردم بوده و هیچگاه از حرکت باز نایستاده‌اند.

رییس دفتر رییس جمهوری با تبریک روز دانشجو به یکایک دانشجویان ایرانی، ابراز امیدواری کرد که همیشه شاهد پویایی و فعالیت و اثرگذاری آنان باشیم و ایران اسلامی با کنشگری و انگیزه و توان این جوانان عزیز، به سوی فرداهای روشن حرکت کند.
وبگردی