آفتاب

سازمان انرژی اتمی: دانشمندان ایران آماده مقابله با زورگویی آمریکا هستندسازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص استفاده جمهوری اسلامی ایران از انرژی هسته‌ای تاکید کرد که آماده مقابله با زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا در استفاده از انرژی هسته‌ای هستند.

ایرنا: سازمان انرژی اتمی ایران در پی ادعای جدید وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص استفاده جمهوری اسلامی ایران از انرژی هسته‌ای، در صفحه توییتر خود نوشت: دانشمندان صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، گوش به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، آماده مقابله با زورگویی و یکجانبه‌گرایی دولت ایالات متحده آمریکا در موضوع استفاده از انرژی هسته‌ای هستند.

در این پیام آمده است: آینده‌نگری در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، اصل راهبردی برای نظام اسلامی ایران است و قدرت هسته‌ای برای همیشه در تسلط ملت ایران خواهد بود.

به گزارش ایرنا، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعاهایی علیه ایران در صفحه توییترش نوشت: ایران مدعی است که سلاح هسته‌ای نمی‌خواهد، سپس با برنامه هسته‌ای‌اش جهان را تهدید می کند. تمام ملت‌ها باید اخاذی ایران را رد کنند.

پمپئو ادامه داد: آمریکا هیچ گاه به کشور اول حامی تروریسم اجازه نخواهد داد که خطرناکترین سلاح جهان را داشته باشد و بله ما می توانیم از آن ممانعت کنیم و می‌توانیم.

 اظهارات تکراری وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در حالی مطرح شده است که دولت متبوعش در سالهای اخیر تمام تلاش خود را صرف نابود کردن توافق برجام کرد. آمریکاییها در شرایطی که به اذعان‌آژانس بین المللی انرژی اتمی و گزارشهای مکرر این نهاد فنی بیشترین همکاری را با آن داشته است و غیر ازآمریکا بقیه امضا کنندگان توافق هسته ای بر کارآمدی توافق هسته ای و لزوم حفظ آن تاکید دارند.

از سوی دیگر آمریکا تنها کشوری است که تاکنون از سلاح هسته ای استفاده کرده و رژیم صهیونیستی در سایه حمایت‌های غیر منطقی آمریکا منطقه خاورمیانه را نا امن کرده است.
وبگردی