آفتاب

طرح‌های ملی در حوزه‌های علمی و فناوری و کشاورزی در ۳ استان افتتاح شدطرح‌های ملی در حوزه‌های علمی و فناوری و کشاورزی در بیست و ششمین هفته از پویش «تدبیر و امید برای جهش تولید» به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس‌جمهوری افتتاح شد.

ایرنا: این طرح های ملی امروز (پنجشنبه)  در استان‌های تهران، کرج، مرکزی افتتاح شده است.

در این مراسم، خط تولید فرآورده های مشتقل از پلاسما در کرج، خط تولید واکسن HPV در تهران، خط تولید ماده اولیه دارویی سرترالین در ساوه و خط تولید بایوفسفات بایوران و بذور هیبرید چغندر، خیار و گوجه فرنگی با جمع سرمایه گذاری ۵۰۴ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۳۳۹ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

روحانی در مراسم بهره برداری از فراودهای مشتقل از پلاسما در کرج از استاندار سوال کرد که امروز در این پالایشگاه ستاری گفتند 90 درصد کار خودمان است یعنی کار بومی و داخلی است آیا مشکلی برای توسعه این پالایشگاه داریم یا نه؟ که استاندار گفت در زمینه آب و تامین ارز مشکل داریم.
رییس جمهور هم در پاسخ گفت: آب را واگذار به استاندار می کنیم اگر مشکلی است آن را مرتفع کند. آب تهران هم از کرج تامین می شود. ارز هم در شرایطی که مقداری دست و بال بانک مرکزی باز شود مشکلی برای این گونه موسسات از ارز یارانه‌ای استفاده کنند نداریم.
وبگردی

مطالب مرتبط