نتایج مطالعات جدید نشان می دهد: یک انسان معمولی در زندگی پرهیجان و پر مشغله امروزی، روازنه چهار موضوع، کار یا حادثه مهم را فراموش می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به طور متوسط مردم در هزار و ۴۶۰ موقعیتی که در روز با آن سر و کار دارند، تعدادی را به دست فراموشی می سپارند.

محققان پس از نظرسنجی از ۲هزار شهروند انگلیسی ۵۰ موضوع و کاری را که در بیشترین موارد فراموش می شوند دسته بندی کردند.

آنها دریافتند کلیدها در بین چیزیهایی قرار دارند که معمولا فراموش می شوند و همچنین اغلب افراد به خاطر نمی آورند به چه دلیل وارد یک اتاق شده اند.

مردم همچنین در زمان خروج از منزل تلفن همراه و کیف پول خود را فراموش می کنند و برخی دیگر نیز یادشان می رود گوشت را یخ زدایی کنند.

یافته های دانش پژوهان حاکی است مردان دو برابر زنان تولد همسر یا سالگرد ازدواج را فراموش می کنند و از هر ۲۰ مرد یک نفر به دلیل فراموشی، مراسم ختم و تشییع جنازه یکی از دوستان یا اقوام را از دست می دهد.

با این حال این زنان هستند که وقتی مسایلی یا کاری را فراموش می کنند از نظر روحی به هم می ریزند.

محققان می گویند از هر چهار زن یک نفر اگر موضوع یا کار مهمی را فراموش کند و فکر کند به این دلیل ممکن است به دردسر بیفتد، به دروغ گفتن متوسل می شود.

پژوهشگران می گویند افزایش ساعات کار، بیم های اقتصادی و یا شیوه زندگی پر مشغله موجب شده است حتی آنهایی که از حافظه خوبی برخوردارند در زمان به خاطر آوردن مسایل ساده نیز دچار فراموشی شوند.