طراحان انگلیسی یک سلاح جدید انقلابی به ابزار خانواده‌های دارای کمبود وقت افزوده که از کارهای روزانه پاکسازی خانه خسته شده‌اند.

دستگاه فناوری پیشرفته «دایسون هارد» (Dyson Hard) حد وسط یک کف‌شوی قدیمی و یک جاروبرقی پرقدرت است.

این دستگاه از یک بخش پاک کننده مرطوب در پایین آن برای پاک کردن لکه‌های روی سطوح سخت برخوردار بوده که لکه‌های خشک شده موجود در آشپزخانه مانند قطرات چای و قهوه را از بین می‌برد.

همچنین بطور جداگانه یک دستگاه مکش وجود داشته که همه خرده نانها را به شکل همزمان جمع‌آوری می‌کند.

مسلما این دستگاه جدید ۲۵۰ پوندی، بزرگترین ابتکار تولید شده از زمان معرفی اولین جاروبرقی بدون کیسه جیمز دایسون در ۲۰ سال پیش محسوب می‌شود.

همچنین این دستگاه به دلیل بی‌سیم بودن آن به سرعت به فهرست اقلام مورد علاقه زنان خانه‌دار تبدیل خواهد شد.

دایسون هارد همچنین به عنوان جایگزینی برای کف‌شویهای بخار سیم‌دار عمل خواهد کرد که در دو سال گذشته برای پاکسازی سطوح سخت بسیار محبوب شده‌اند.

مزیت بی‌سیم بودن این دستگاه در اینجا نیز آنرا مناسبتر می‌کند چرا که علاوه بر حذف سیمها، نیازی به پر کردن مخزن آب در زمان گرم شدن دستگاه نیست.

شرکت دایسون همچنین بسته‌های پارچه‌های مرطوب را در کنار این جاروبرقی جدید عرضه خواهد کرد که در اطراف پایه آن پیچیده شده و با گیره در جای خود نگهداشته می‌شوند. این پارچه‌ها از نمونه‌های استاندارد و همچنین مخصوص کفهای چوبی برخوردارند.

این دستگاه همچنین می‌تواند از پارچه‌های پاک کننده ساخت شرکتهای دیگر نیز استفاده کند.

سر پاک‌کننده دستگاه که همچنین به DC۵۶ موسوم است، قابل جداسازی برای افزودن ابزارهای ترکیبی دیگر به منظور دسترسی به فضاهای تنگ و غیرقابل دسترس است.

این واقعیت که دستگاه بی‌سیم بوده، همچنین آنرا برای پاکسازی خودروها یا میزهای کابینت مناسب ساخته است.

این جاروبرقی از موتور دیجیتالی دایسون V۲ برخوردار بوده که یک سوم اندازه موتورهای موجود است اما با سرعت ۱۰۴ هزار دور در دقیقه می‌چرخد.

این موتور همچنین با یک باتری قوی لیتیوم یونی پشتیبانی می‌شود که ۱۵ دقیقه عملکرد بدون کاهش ارائه می‌کند.

برای لکه‌های سمجتر، یک تنظیمات افزایشی شش دقیقه‌ای وجود دارد که با شدت به پاکسازی می‌پردازد.

بدنه دستگاه از پلی‌کربنات ABS ساخته شده و دسته تقویت‌شده آن نیز از آلومینیوم سبک است.

دستگاه DC۵۶ در آزمایشات خود بیش از ۳۹ هزار بار از زوایای مختلف به موانع کوبیده شد تا از قوت و دوام آن اطمینان حاصل شود.

همچنین این دستگاه بیش از یک ساعت در معرض آزمایش غلتیدن قرار گرفت که طی آن در دکلی برای شبیه‌سازی تاثیرات یک مخلوط کن عظیم سیمان قرار داده شده بود.