مراسم اهدای جایزه كاریكاتور "ضد جنگ" به شجاعی طباطبایی در صربستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم اهدای جوایز هفدهمین مسابقه بین المللی كاریكاتور صربستان با عنوان "ضد جنگ" برگزار شد و جایزه بزرگ این مسابقه به سید مسعد شجاعی طباطبایی اهدا شد.

در مراسمی که در شهر کراگویواتس صربستان به مناسبت تقدیر از برگزیدگان مسابقات بین المللی کاریکاتور ضد جنگ برپا شد، سید مسعود شجاعی طباطبایی جایزه بزرگ این رویداد مهم را دریافت كرد و مورد تحسین برگزارکنندگان جشنواره و هیات داوران قرار گرفت.

شجاعی طباطبایی در این مراسم گفت: با ارائه کاریکاتور پیام صلح را به جهان فرستادم و نشان دادم که کشورمان خواستار گسترش صلح در جهان است.

میودراگ ستوییلوویچ، رئیس جشنواره کاریکاتور ضد جنگ صربستان هم در این مراسم بیان کرد: کاریکاتور ارائه شده طباطبایی نشان داد که جنگ بسیار خطرناک است و جز نابودی و سیاهی، حامل هیچ نوع پیامی نیست.

در مراسم تقدیر از شجاعی طباطبایی، تقی معمی‌وند مسئول دیپلماسی عمومی سفارت ایران در رأس هیاتی از نمایندگان سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در صربستان نیز حضور داشتند.

سید مسعود شجاعی طباطبایی در طول اقامت خود با استقبال گرم مدیران جشنواره، شهردار و مسوولان محلی کراگویواتس و جامعه هنری صربستان مواجه شد و دیدار‌های متعددی با برجستگان هنری داشت.

پوستر هفدهمین مسابقه كاریكاتور صربستان با عنوان "ضد جنگ" و نیز طرح روی جلد کاتالوگ جشنواره بر اساس اثر برگزیده سید مسعود شجاعی طباطبایی طراحی و منتشر شده است و علاوه بر این تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر کراگویواتس کاریکاتور ارزشمند شجاعی طباطبایی را در ابعادی بزرگ به تصویر کشیده بودند به گونه‌ای که تصور می‌شد همه شهر به استقبال کاریکاتور شجاعی رفته است.

طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی ستاد مسابقه كاریكاتور صربستان، در سال آینده مجموعه‌ای از کاریکاتورهای شجاعی طباطبایی با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان در شهر کراگویواتس که محل برگزاری مسابقه است و همچنین شهر‌های زرنیانین و اوژیتسا به نمایش گذاشته می‌شود.

سید مسعود شجاعی طباطبایی عصر چهار شنبه و پیش از بازگشت، ضمن حضور در رایزنی فرهنگی و دیدار با محمود شالویی، رایزن فرهنگی ایران در صربستان گزارش کاملی از سفر خود را ارائه كرد.