معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج از جداسازی، شناسایی و ثبت هفت سویه باکتری در بانک ژن جهانی (GenBank) توسط اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد واحد سنندج خبر داد.

عادل فاطمی با اعلام این خبر افزود: دکتر بهاره رحیمیان ظریف، عضو هیات علمی دانشکده علوم و دکتر هیوا کریمی دره آبی، عضو هیات علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد سنندج موفق به جداسازی، شناسایی و ثبت هفت سویه باکتری در بانک ژن جهانی (gene bank) شده‌اند.

فاطمی با اشاره به اینکه این باکتری‌ها به عنوان پروبیوتیک از دستگاه گوارش میگو و ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان جداسازی شده‌اند، اظهار کرد: این باکتری‌ها می‌توانند از نظر اقتصادی در جهت افزایش بازده تولید آبزیان در ایران حائز اهمیت باشند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد واحد سنندج ادامه داد: این باکتری‌ها از سویه‌های بومی مناطق غرب کشورند که برای اولین بار به اسم اعضای هیات علمی واحد سنندج ثبت شده‌اند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با همکاری دیگر پژوهشگران در دانشگاه آزاد سنندج سویه‌های تازه پروبیوتیک از دیگر فرآورده‌های آبزی پروری و فرآورده‌های لبنی بومی جدا شده تا به تولید تجاری منجر شود و فرآورده‌های پروبیوتیکی برای مصرف انسان و دام مورد استفاده قرار گیرد.