کره‌یی‌ها موفق به تولید بنزین از نوعی باکتری به نام E. coli شدند.

افراد معدودی که غذای آلوده با باکتری E. coli را خورده‌اند و از مسمومیت غذایی رنج برده‌اند می‌توانند تصور کنند که این باکتری دارای کابردهای مفید نیز هست.

مهندسان کره‌یی شیوه‌ای برای تولید بنزین (گازولین) از این میکروب یافته‌اند که بر تعداد فزاینده سوخت‌های زیستی می‌افزاید.

دانشمندان بر این باورند که ترکیب شیمیایی بنزین کامل ساده بوده و از تقربیا هیدروکربن‌های با عوامل افزودنی و ترکیب‌کننده ساخته شده است.

دغدغه‌های مداوم در خصوص محیط و سوخت‌های فسیلی محدود بر نیاز به توسعه‌ سوخت‌های زیستی پایدار از طیفی از منابع پایدار متمرکز شده‌اند.

گرچه دانشمندان با موفقیت و با استفاده از شیوه‌های میکروبی، دیزل تولید کرده‌اند، شانس زیادی در تولید بنزین موردنیاز بسیاری از اشکال حمل‌ونقل نداشته‌اند.

محققان پیش‌تر زنجیره‌های طولانی از آلکان‌ها را برای تولید دیزل ایجاد کرده‌اند اما در تلاش برای تکثیر هیدروکربن‌های با زنجیره‌ کوتاهی بوده‌اند که می‌توان از آن‌ها برای تولید ماده‌ای شبیه بنزین استفاده کرد.

آن‌ها این عمل را با استفاده از مهندسی متابولیک برای تولید مشتقات اسید چرب کوتاهی انجام داده‌اند که امکان بیوسنتز آلکان‌های با زنجیره کوتاه را فراهم می‌کند. این امر منجر به تولید بنزین، استرهای چرب و همچنین الکل‌ها با افزودن آنزیم‌های اضافی شده است.

با این حال، تیمی از مهندسان کره جنوبی برای نخستین بار موفق به تولید بنزین تشکیل‌شده از E. coli شده‌اند.

کشف آن‌ها می‌تواند به آشپزی با محصول مشتق‌شده از E. coli یعنی روغن سبزیجات و حتی استفاده از آن در مواد آرایشی بیانجامد.

این تکنیک هنوز در بدو تولد و در مقیاس کوچک بوده و دانشمندان با این شیوه توانسته‌اند ۵۸۰ میلی‌گرم گازولین را در هر لیتر تولید کنند.

با انجام پالایش‌هایی در فرایند تولید، تکنیک جدید می‌تواند به شیوه‌ای عملی و انعطاف‌پذیر تبدیل شود.