فراخوان ششمین مسابقه عکاسی از "سفره‌های حسینی" همزمان با رونمایی از سایت اختصاصی این مسابقات منتشر خواهد شد.

محمدصالح حجت‌الاسلامی دبیر مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر از انتشار فراخوان ششمین دوره مسابقات عکاسی از "سفره‌های حسینی" در طول برگزاری نمایشگاهی با همین عنوان و همزمان با رونمایی از سایت اختصاصی این مسابقات خبر داد.

وی درباره روند و چگونگی ادامه یافتن مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های حسینی گفت: چند وقتی است که سیاست‌های کلان کشور و نظام متوجه دیپلماسی فرهنگی و تاکید بر سبک زندگی ایرانی اسلامی شده است. مسابقات سفره‌های ایرانی و اسلامی که به عنوان یکی از برنامه‌های این خیزش فرهنگی در بخش خصوصی به شمار می‌رود، پنج سال از عمر خود را پشت سر گذاشته است و در آستانه ششمین دوره برگزاری جشنواره "سفره‌های ایرانی اسلامی" هم‌اکنون به مرحله‌‌ای از فعالیت خود رسیده‌ایم که دیگر نباید آن‌ را متوقف کرد.

صاحب امتیاز این مسابقات افزود: البته این تصمیم ما با تلاش مداومی که در دبیرخانه دائمی این مسابقات به انجام می‌رسد همراه است اما حامیان این حرکت فرهنگی که عموما از بخش دولتی بوده و سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمترین آنها محسوب می‌شود، تاکنون ما را در زمره برنامه‌های ثابت سالانه خود منظور نکرده‌اند و بنابراین ما به طور مداوم مجبور به رایزنی و برگزاری جلسات با مدیران و کارشناسان ارگان‌های مختلف، برای تامین بودجه‌های مورد نیاز هستیم تا بتوانیم کار را پیش ببریم.

حجت الاسلامی تاکید کرد: این بار هم چون دوره‌های گذشته به جامعه عکاسی اعلام می‌کنیم که فراخوان ششمین دوره مسابقه عکاسی از "سفره‌های حسینی" آماده انتشار است و با نهایی شدن میزان بودجه و مطمئن شدن از امکان انجام تعهدات خود، آن را منتشر خواهیم کرد که به نظر می‌رسد این کار همزمان با ایام برپایی نمایشگاه بزرگ "سفره‌های حسینی" در فرهنگسرای نیاوران باشد.

وی در مورد دلیلش برای راه‌اندازی یک سایت برای این جشنواره توضیح داد: با توجه به نشست‌های مختلفی که با هنرمندان کشور داشته‌ایم، به همراه شورای سیاستگذاری این مسابقات به این نتیجه رسیدیم که داشتن یک سایت تخصصی برای این فعالیت فرهنگی هنری الزامی است و می‌تواند به بالندگی این مسابقات کمک بیشتری بکند. لذا در حال آماده‌سازی این سایت هستیم و امیدواریم که به زودی و همزمان با انتشار فراخوان دوره جدید مسابقات رونمایی شود.

مسابقات فرهنگی هنری "سفره‌های ایرانی اسلامی" از سال ۱۳۸۷ توسط سایت لقمه طراحی و اجرا شده است که تاکنون بیش از ۳۰ تن از عکاسان برجسته با آن به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری، مشاوران و هیات داوران همکاری داشته‌ و بیش از ۳۰۰۰ هنرمند در آن شرکت کرده‌اند.