اصلا چرا یک بیمارستان آن هم در فرمانیه نباید سی‌تی‌اسکن داشته باشد؟ اگر این‌طوری است که بیمارستان‌های فرمانیه سی‌تی‌اسکن ندارند، لابد بیمارستان‌های جنوب شهر پنبه‌ الکلی هم ندارند!

بانو گوهر خیراندیش که ۲۹ مهرماه سر صحنه فیلم «آذر شهدخت پرویز و دیگران» دچار سانحه شده بود،‌ پس از یک عمل جراحی در بیمارستان «فرمانیه»، در موقع جابه‌جایی برای سی‌تی‌اسکن به دلیل بی‌احتیاطی راننده آمبولاس دچار آسیب‌دیدگی مجدد از ناحیه مهره پنجم شده است.

به نظر شما‌ آیا راننده آبولانس تنها مقصر این حادثه است؟ به نظر من که این پرونده زوایای پنهانی دارد که باید بررسی بشوند. بنده خودم به چند چیز دیگر مشکوکم و آن‌ها را در حادثه دخیل می‌دانم که خدمت‌تان عرض می‌کنم:

بیمارستان: سهم بیمارستان در این حادثه سهم کمی نیست. اصلا چرا یک بیمارستان آن هم در فرمانیه نباید سی‌تی‌اسکن داشته باشد؟ اگر این‌طوری است که بیمارستان‌های فرمانیه سی‌تی‌اسکن ندارند، لابد بیمارستان‌های جنوب شهر پنبه‌ الکلی هم ندارند! ما به عنوان کشور تأثیرگذار در منطقه و کشوری که خودش یک‌تنه این طرف میز می‌نشیند و ۵+۱ را می‌نشاند آن طرف میز، باید در همه بیمارستان‌های‌مان دستگاه سی‌تی‌اسکن وجود داشته باشد و بیماران ما نباید برای سی‌تی‌اسکن آواره خیابان بشوند! به قول دکتر روحانی، همان‌طور که سانتریفیوژ می‌چرخد، سی‌تی‌اسکن هم باید بچرخد، یعنی اسکن کند.

خیابان: ممکن است آمبولانس حامل خانم خیراندیش در چاله‌ی خیابان افتاده باشد یا از روی یکی از دست‌اندازهای معروف تهران که ارتفاع‌شان گاه تا نیم متر می‌رسد، رفته باشد. در این صورت، شهرداری باید پاسخ‌گو باشد و از مدیریت جهادی‌اش دفاع کند.

ترمز و کمک‌فنر: ممکن است آمبولانس از ترمزها و یا کمک‌فنرهای چینی استفاده کرده باشد و همین اجناس چینی باعث تکان خوردن بیش از حد آمبولانس شده باشد! در این صورت، کشور چین باید دست‌کم پاسخ‌گوی این یک حادثه باشد!

راننده: آز آن‌جا در تهران در کم‌تر از سه دقیقه برخی چیزها را می‌توان تهیه کرد، ممکن است راننده‌ای پیدا شود و یک در کم‌تر از سه دقیقه را تجربه کرده باشد!

آمریکا: البته آمریکا در همه اتفاقات بد کشور ما بالأخره مقصر است، اما ممکن است آمریکایی‌ها در حال شنود کردن مکالمات خانم خیراندیش بوده باشند و همین کار باعث عصبی شدن خانم خیراندیش شده باشد و ایشان انگار تیتر برخی روزنامه‌ها را خوانده باشد، دچار شکستی در مهره کمر شده باشد!

بنزین: شاید بنزین غیراستاندارد تولید داخل باعث ریپ زدن آمبولانس و سپس کله‌کردن آن شده باشد!

آمبولانس: شاید کلا آمبولانس غیراستاندارد بوده است و اگر چنین است، شرکت تولیدکننده آمبولانس باید تا آخر سال نسبت به رفع نقص اقدام کند و البته اگر نکند، مثل دیگر خودروسازان، برایش اتفاقی نخواهد افتاد و همچنان می‌تواند آمبولانس معیوب تولید کند!

بانو گوهر خیراندیش: بله خود ایشان متهم اصلی هستند که در ۲۹ مهرماه سر صحنه فیلم «آذر شهدخت پرویز و دیگران» دچار سانحه شده‌اند. ایشان باید توضیح بدهند که قصدشان از دچار حادثه شدن چه بوده است؟

باقی بقای‌تان!

رضا ساکی