نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد، حضور در جمع دوستان به افزایش جذابیت افراد کمک کرده و یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای یافتن شریک زندگی محسوب می‌شود.

امروزه بسیاری از افراد در دنیای اینترنت بدنبال یافتن عشق مجازی هستند، اما مطالعات صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد، دوری از انزوا و حضور بیشتر در جمع دوستان یکی از موفق ترین راه ها برای یافتن شریک زندگی محسوب می شود.

زمانیکه افراد در جمع دوستان حضور دارند، جذاب تر به نظر می رسند و همین مسئله رمز موفقیت در یافتن عشق و شریک زندگی محسوب می شود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا با انجام چند مرحله آزمون، میزان جذابیت چهره های متوسط را برای بررسی یک تئوری مورد ارزیابی قرار دادند؛ این تئوری عنوان می کند که حضور در جمع دوستان – بویژه در میان افراد خوش چهره – به افزایش جذابیت فرد کمک می کند.

این مطالعه بر روی ۱۳۰ دانشجو انجام شد و تصاویر ۱۰۰ فرد جذاب به آنها نشان داده شد که در برخی از این تصاویر، افراد بصورت انفرادی یا به همراه چند نفر دیگر بودند.

نتایج بدست آمده نشان می دهد که از نظر داوطلبان، سوژه های مرد و زن در تصاویر گروهی جذاب تر از تصاویر انفرادی هستند.

دکتر «درو واکر» از متخصصان روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا و از نویسندگان این مطالعه تأکید می کند: بطور مثال اگر یک نفر با چشمان باریک در کنار یک نفر با چشمان بزرگ قرار بگیرد، درک جذابیت در این حالت مقایسه یی افزایش پیدا می کند که این مسئله به جذاب تر دیده شدن فرد کمک می کند.

به گفته دکتر «واکر»، البته تأثیر حضور در جمع تقریبا ناچیز بوده و تنها تا دو درصد باعث افزایش جذابیت فرد می شود، اما افراد می توانند از همه امکانات برای جذاب تر دیده شدن استفاده کنند.

نتایج این مطالعه در مجله Psychological Science منتشر شده است.