فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی عکس رژان با رویکرد تبدیل مفاهیم ذهنی به قاب تصویر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخشی از فراخوان این جشنواره آمده است: هر سال یک موضوع که مصداق عینی به ظاهر شفافی ندارد و از نظرگاه‌های گوناگونی می‌توان به آن نگریست در این جشنواره به رقابت گذاشته می‌شود و عکاسان می‌توانند بر اساس خلاقیت‌های فردی‌شان، در هر ژانر و گونه‌ای این موضوع را به قاب تصویر ببرند.

در بخش دیگری از این فراخوان آمده است: جشنواره موضوعی عکس رژان سعی می‌کند تا فرصتی خلاقانه و آزاد از دید عکاسان سراسر جهان برای موضوع محوری خود فراهم آورد. رویکردی که موجب شده تا رژان، آب را به عنوان موضوع جشنواره سال دوم برگزیند.

موضوعی که برای دومین دوره این جشنواره در نظر گرفته شده آب است که آثار در دو بخش اصلی با موضوع آب و بخش ویژه با موضوع آب‌رسانی به رقابت گذاشته می‌شوند.

همچنین بر خلاف بخش اصلی جشنواره که تمام موضوعات مرتبط با آب از عینی‌‌ترین تا انتزاعی‌ترین تصاویر را در بر می‌گیرد، در بخش ویژه تنها آثاری پذیرفته می‌شوند که موضوع آب‌رسانی را با محوریت انتقال، تصفیه و مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی به تصویر بکشند.

در بخش اصلی این جشنواره به ۸ عکاس برگزیده، نشان جشنواره، لوح تقدیر و ۵۰۰ یورو جایزه نقدی اهدا خواهد شد و در بخش ویژه هم به ۳ عکاس برگزیده، نشان جشنواره، لوح تقدیر و ۵۰۰ یورو جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

به تمام هنرمندانی که آثارشان برای نمایشگاه برگزیده می‌شود گواهی شرکت و کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد و بابت امتیاز نمایش و چاپ آثار در کتاب و انتشارات مربوط به نمایشگاه به هر یک از آثار انتخاب شده مبلغ ۲۵ یورو پرداخت خواهد شد.

شرکت در این جشنواره برای همه علاقمندان و انتخاب ژانر آثار آزاد است و هر عکاس می‌تواند ۱۰ تک عکس در بخش اصلی و ۵ تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

دریافت آثار تنها از طریق سایت جشنواره به نشانی www.rojanephf.com امکان‌پذیر است و آثار باید با حجم کمتر از ۵۰۰ کیلوبایت بر روی سایت جشنواره بارگذاری شوند.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره، پانزدهم تیر ماه ۱۳۹۲ است و نمایشگاه پایانی این جشنواره نیز اول تا هشتم شهریور ۱۳۹۲ در نگارخانه‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.