محمدمهدی تدین موغاری، نویسنده این کتاب در بخشی از مقدمه مولف آورده است:

گفته می شود از سال ۲۰۲ به بعد هر ۷۳ روز جهش علمی در دنیا دو برابر شده است چنان چه می بینیم تحولات در صنعت عکاسی در ۱۰ سال گذشته صدها برابر تحولات آن در ۱۸۶ سال گذشته است.

از این رو کتاب های آموزشی در این رشته نیز تاریخ مصرف پیدا می کنند، ممکن است کتابی که تا چند سال گذشته به عنوان کتابی مرجع و ارزشمند برای اساتید و دانشجویان عکاسی به شمار می آمد اکنون دارای اطلاعاتی کهنه و بدون کاربرد باشد.

اگرچه دوربین های عکاسی دیجیتال با دوربین های عکاسی سنتی(آنالوگ) بر پایه اصول مشترکی بنا شده اند، اما نمی توان نسبت به وجوه افتراق آنها نیز توجهی نداشت.

کتاب حاضر به دلیل فقدان منابع آموزشی، با نگاهی بر سرفصل های مهارت های عکاسی سیاه وسفید، عکاسی رنگی و عکاسی آتلیه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به تشویق دوستان و بر اساس نیاز هنرجویان، مربیان، اساتید و علاقه مندان به عکاسی تالیف شده است.

در این کتاب با توجه به سیر تکامل عکاسی و ورود آن به عرصه دیجیتال بخش هایی در خصوص مکانیزم دوربین های عکاسی دیجیتال ارایه شده است تا اطلاعات آن تنها منحصر به هنرجویان نباشد و اطلاعاتی فراتر از استانداردها و به روز و کارآمد ارایه دهد.

کتاب " عکاسی کاربردی " حاوی متن و عکس با مقدمه ای از ناشر و مقدمه مولف، ویراستار: محمدتقی زائری، ویراستار فنی: مریم حسینی، در قطع خشتی به شماره شابک: ۵ – ۴۱ – ۵۹۳۹ – ۶۰۰ – ۹۷۸ به زبان پارسی، در انتشارات مبنای خرد در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و در قالب ۱۷۰ صفحه به شکل عکس دار، با کاغذ تحریر و قیمتی برابر با: ۶۰۰۰۰ ریال (شش هزار تومان) به چاپ رسیده و در فهرست مجموعه کتاب های " پایگاه تخصصی کتاب عکس " (KetabeAks.ir)به ثبت رسیده است.

علاقمندان به مشاهده و تهیه تالیفات عکاسی معرفی شده در " پایگاه تخصصی کتاب عکس " (KetabeAks.ir)می توانند جهت مشاهده فهرست عناوین کتاب ها و نشریه های موجود در این پایگاه، از بخش نمایشگاهی این طرح واقع در دفتر مرکزی " پایگاه عکس چیلیک " در تهران، دیدار و سایر نیازهای خود را در حوزه کتاب ها و نشریات عکاسی از طریق سفارش به این پایگاه، مطرح و در اسرع زمان و با برخورداری از شرایط ویژه کتاب مورد نظر خود را دریافت نمایند.

سایر متقاضیان شهرستان نیز جهت تهیه این کتاب درخواست خود را در " پایگاه عکس چیلیک " (Chiilick.com) مطرح کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نمایند.

پایگاه عکس چیلیک

www.Chiilick.com