به گزارش «پایگاه عکس چیلیک» (Chiilick.com) در این نمایشگاه که نخستین نمایشگاه عکس این جوان به شمار می رود تعداد ۴۸ قطعه عکس سیاه سفید در اندازه های: ۴۰ در ۵۰، ۱۶ در ۲۱ و ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر ارایه شده است.

وحید صادقی متولد سال ۱۳۶۵ است و از جمله هنرجویان موفق سال ۱۳۸۹ آموزشگاه عکس به شمار می رود.

عکاس در قاب ابتدای این نمایشگاه آورده است:

ایده عکاسی از زبان اشاره ناشنوایان زمانی‌ در ذهن من شکل گرفت که شاهد گفت‌وگوی دو ناشنوا بودم که با استفاده از شكل‌هایی که با دست‌هایشان می‌‌ساختند، با هم ارتباط برقرار می‌کردند. در آن لحظه بود که متوجه شدم که عکاسان و ناشنوایان دارای این نقطه اشتراك هستند که هر دو برای ارتباط با مخاطب نیاز به دیده شدن دارند.

فرد ناشنوا با حرکت دادن دستان خود و دیدن حرکت دستان طرف مقابل، می‌تواند ارتباط برقرار کند و عکاس با نمایش عکس‌های خود، با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند و این نقطه شروعی بود برای انجام پروژه‌ای با عنوان: سکوت سرشار از ناگفته‌هاست.

برای به تصویر کشیدنِ این ذهنیت تصمیم گرفتم از چهره افراد ناشنوا همراه با کلمه‌ای که توسط زبان اشاره بیان می‌‌کنند عکاسی کنم، پس از هر فرد ناشنوا که در مقابل دوربینم قرار گرفت، خواستم با توجه به روحیه، علاقه و یا دغدغه‌های خود کلمه‌ای را انتخاب و به وسیلهٔ زبان اشاره بیان کند.

و در قسمت دیگری از این مجموعه عکس تعدادی کلمه انتخاب و فقط با کمک دست‌ها و زبان اشاره بدون چهره ثبت کردم که کامل کنندهٔ این مجموعه از عکس‌ها باشد. در ضمن برای من مهم بود چهره افرادی را مستند كنم كه با تكیه بر تلاش بسیار و اراده‌ای قوی افرادی موفق و مؤثر در جامعه به شمار می آیند.

در هر حال شکل گیری این ایده و ثبت این عکس‌ها برای من فقط شروع راهی‌ است که هرروز بر ابعاد آن افزوده می‌شود.

بنابرگزارش خبرنگار «پایگاه عکس چیلیک» (Chiilick.com) این سومین نمایشگاه نگارخانه عکس تهران می باشد که از ابتدای گشایش تاکنون به امر نمایش اختصاصی عکس تعلق داشته است.

علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این مایشگاه دیدن کنند.

نگارخانه عکس تهران در خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان، خیابان روانمهر غربی، شماره ۳۶، طبقه همکف واقع شده است.

پایگاه عکس چیلیک

www.Chiilick.com