برنامه ریزی این تور به شکل و شیوه ای بود که همسفران در زمان حضور در شهر کاشان از نمایشگاه گروهی نهمین جشنواره هفته فیلم وعکس کاشان دیدار کرده و ساعتی را نیز در آستان امامزاده هلال ابن علی(ع) به عکاسی پرداختند.

این در حالی بود که پس از ورود شامگاهی به محوطه کویر و اسکان در کاروانسرای مرنجاب، همسفران گروه گروه شده و عکاسی از آسمان شب کویر را آغاز کردند. بخش دوم برنامه حضور صبحگاهی پیش از طلوع خورشید بر فراز تپه های رمل کویر بود که تا ساعتی پیش از ظهر گرم کویر به طول انجامید.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

پایان بخش برنامه پنجاه ومین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که بعدازظهر روز پنجشنبه ۳ اسفندماه با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در اتاق آموزش دفتر « پایگاه عکس چیلیک » برگزار خواهد شد.

اسامی همسفران همراه در تور عکاسی آسمان شب و کویر مرنجاب به این ترتیب است: عمار آزادانی، امید آقائی، ابراهیم باقرلو، فرزانه بی آزاران، نگار بیات، مهسا بیدآبادی، حبیب الله تاجیک، یاسمن حسین پور، معصومه حضرتی، زهره حیدری، زهرا حیدری، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، فاطمه رحمانی، محمدحسین رضوانی، مهدیه روستائی، حسنیه روستائی، امیررضا روستایی، محمد روستایی، حامد روستایی، محسن زین العابدینی، سیدمحمدرضا سجادی، سمانه سرابی داریانی، پرستو سروری، فاطمه سروری، مهدی سروری، حسن صمیمی، مهدی طاهری، حسین عصاری آرانی، عرفان علی پور، ابراهیم علیزاده، مهدی کاظمی خالدی، آیدا کیوانی، زینب مالامیری، حجت ا.. محمدی، میترا محمدی، پیمان مختاری، اسماء معظمی گودرزی، سجاد معظمی گودرزی، مینا مهرپویا، سیدصادق موسوی، سمانه نوری زاده.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند. همچنین برای تمامی همسفران تورهای عکاسی برگزار شده به مقصد کویر مرنجاب امکان حضور در فراخوان نمایشگاه تخصصی کویر با عنوان « انتهای زمین » مهیا است.

تورهای آتی « پایگاه عکس چیلیک » با هدف عکاسی از: غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، شهر کرد، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و ... در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد. ب

رای مشاهده گزارش تصویری تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با موضوع آسمان شب و کویر مرنجاب می توانید به نشانی جدید این رسانه(Chiilick.com) مراجعه نمایید. برنامه بعدی تور عکاسی این رسانه، سفر به استان گیلان و عکاسی از غروب شهرک تاریخی ماسوله و صعود صبحگاهی از جنگل به قلعه رودخان خواهد بود.

علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره های مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ و یا دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نمایند.

پایگاه عکس چیلیک

www.Chiilick.com